Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

60-nal mentél a 7-esen maximum? ;) :D

Nem, mindenhol annyival, amivel max lehet, kivéve az útépítésnél a 30-as táblákat, ott azért az 50-et tartom általában :lol:

Emmá a bűnözés kategóriája! :lol: :D

Szted a hidrogénes cuccoddal lehetne lejjebb vinni? :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem, mindenhol annyival, amivel max lehet, kivéve az útépítésnél a 30-as táblákat, ott azért az 50-et tartom általában :D

Szted a hidrogénes cuccoddal lehetne lejjebb vinni? :D :lol:

Múltkor voltam nálatok. Utálom azt a lassítást. Nem figyelted, hogy olyan helyen kint vannak még a 30-as táblák, ahol már rég kész a járda? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mit akarsz nem is rossz, nekem csak most ment 7 liter alá, hogy volt benne hosszútáv, amikor csak város volt szinte mindíg 7.5-8 között volt. Igaz hogy a SE-kevesebbet eszik mint az NZ?

Papiron nem igazán, már mint a gyári specifikációban, de azt hiszem 0,1-0,2 literről beszélünk összesen! Az biztos, hogy anno az nz-vel egy horvát nyaralás volt a rekord ami 3 tank benyát jelentett és annak az átlaga volt 5,85! Most nem tudok ilyet mérni, de szerintem most is beférne ebbe a mocim és azért ott van még a + erő is!

Link to comment
Megosztás:

Papiron nem igazán, már mint a gyári specifikációban, de azt hiszem 0,1-0,2 literről beszélünk összesen! Az biztos, hogy anno az nz-vel egy horvát nyaralás volt a rekord ami 3 tank benyát jelentett és annak az átlaga volt 5,85! Most nem tudok ilyet mérni, de szerintem most is beférne ebbe a mocim és azért ott van még a + erő is!

Vagyis valójában, ha arányosan vesszük(LE/L/100Km), végeredményben nem is csak 1-2dcl a különbség.. :D

Tegnap voltam Pozsonyban és olyan rossz volt az az érzés, hogy nyomom a gázt de nem megy :lol: Kár, hogy ilyen lomha az NZ, ráadásul legalább ugyanannyit fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Vagyis valójában, ha arányosan vesszük(LE/L/100Km), végeredményben nem is csak 1-2dcl a különbség.. :D

Tegnap voltam Pozsonyban és olyan rossz volt az az érzés, hogy nyomom a gázt de nem megy :lol: Kár, hogy ilyen lomha az NZ, ráadásul legalább ugyanannyit fogyaszt.

Erre csak egy megoldás van.: SE-projekt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagyis valójában, ha arányosan vesszük(LE/L/100Km), végeredményben nem is csak 1-2dcl a különbség.. :D

Tegnap voltam Pozsonyban és olyan rossz volt az az érzés, hogy nyomom a gázt de nem megy :lol: Kár, hogy ilyen lomha az NZ, ráadásul legalább ugyanannyit fogyaszt.

Nekem etanolból beveri a 10-et városban,nem lusta lábbal,de az élmény megéri! (850kg-ra 90lovacska)

Link to comment
Megosztás:

563 km/42,19 L ( 60% etanol)= 7,49l/100km :lol: .. Ha azt vesszük, hogy jófajta benyával (kagylós) max. 6,8-at eszik, ez bizony sok, igaz , kicsit toltam neki.

Ki fogom próbálni az orosz érdekeltségű kutat, ott mindíg 12-20 Ft-al olcsóbb a benzin mint máshol. Kiváncsi vagyok, milyen minőség, az mindenesetre bíztató, hogy állítólag nem a MOL-tól veszik a benzint.

Link to comment
Megosztás:

Szted a hidrogénes cuccoddal lehetne lejjebb vinni? :D :lol:

Szerintem igen.

Igaz, hogy több mint fél év kihagyás (lustaság miatt) után most kezdtem el megint használni, és túl vagyok bizonyos fejlesztéseken is, de a korrekt méréseket csak kb. a nyár végére igérem.

Egy dolog biztos, tavaly hosszú távú túrán 1,2 literrel, (2400 km) vegyes felhasználásban 0,5 - 0,7 literrel csökkent a fogyasztás.

Utólag kiderült, hogy tévedésből a leggyengébb fogyasztás csökkentésre volt kapcsolva a szabályzó elektronikám akkor.

Azt hiszem most jön el az ideje komolyan foglalkozni vele, amikor megint 300 Ft felett lesz a benzin ára!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen.

Igaz, hogy több mint fél év kihagyás (lustaság miatt) után most kezdtem el megint használni, és túl vagyok bizonyos fejlesztéseken is, de a korrekt méréseket csak kb. a nyár végére igérem.

Egy dolog biztos, tavaly hosszú távú túrán 1,2 literrel, (2400 km) vegyes felhasználásban 0,5 - 0,7 literrel csökkent a fogyasztás.

Utólag kiderült, hogy tévedésből a leggyengébb fogyasztás csökkentésre volt kapcsolva a szabályzó elektronikám akkor.

Azt hiszem most jön el az ideje komolyan foglalkozni vele, amikor megint 300 Ft felett lesz a benzin ára!

Elektronikája is van? Ezt eddig nem is említetted.

Link to comment
Megosztás:

Miért kell titkolni?

Semmi titkolózás. Azt hiszem párszor linkeltem már azt a speciálisan ezzel foglalkozó oldalt ahol az én gépemről is van beszámoló.

Ez a fórum szűk hely az ismertetéséhez, és azt hiszem nem is idevaló a téma részletezése.

Link to comment
Megosztás:

Semmi titkolózás. Azt hiszem párszor linkeltem már azt a speciálisan ezzel foglalkozó oldalt ahol az én gépemről is van beszámoló.

Ez a fórum szűk hely az ismertetéséhez, és azt hiszem nem is idevaló a téma részletezése.

Már jópárszor, csak lusták olvasni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.