Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A pirossal sokat mentem az elmúlt időben. Volt egy rekord: 6.35-el. Legtöbbet 6.5-7 között produkálta, a legmagasabb 7,3 volt.

Az első sok autópályával nagyon finoman közlekedve ~110-120-al (~2500rpm :lol: ), az utolsónál nagyobb részt finoman, de egy 200km-es távot tempósan megtéve (~140-160/3500-4000) közlekedtem. Egyúttal rájöttem, hogy nincs értelme sietni. :D Ezen a távon 20-25 percet tudtam megspórolni, helyette 650-nél kellett tankolni 720-750 helyett. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A pirossal sokat mentem az elmúlt időben. Volt egy rekord: 6.35-el. Legtöbbet 6.5-7 között produkálta, a legmagasabb 7,3 volt.

Az első sok autópályával nagyon finoman közlekedve ~110-120-al (~2500rpm ;) ), az utolsónál nagyobb részt finoman, de egy 200km-es távot tempósan megtéve (~140-160/3500-4000) közlekedtem. Egyúttal rájöttem, hogy nincs értelme sietni. :lol: Ezen a távon 20-25 percet tudtam megspórolni, helyette 650-nél kellett tankolni 720-750 helyett. :D

Nekem is ennyi.. :D ..következő autóm 1,8-as lesz, nincs értelme a kis motoroknak, megitélésem szerint..

Van egy "tesztpilóta" ismerősöm és ő is ezt mondja. Azóta én is megbizonyosodtam róla, hogy kár hajtani, semmire sem jó. Időben kell elindulni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ennyi.. :D ..következő autóm 1,8-as lesz, nincs értelme a kis motoroknak, megitélésem szerint..

Van egy "tesztpilóta" ismerősöm és ő is ezt mondja. Azóta én is megbizonyosodtam róla, hogy kár hajtani, semmire sem jó. Időben kell elindulni! :lol:

Azért ha tudnál hasonló körülmények közt menni mint én, akkor bizonyára kevesebb lenne neked is. És itt a külső belső körülményekre egyaránt gondolok. De tény, lehet nagy motorral is kevésből menni.

Link to comment
Megosztás:

Hé embörök!

Lukoil-nál Érden ma (emelés előtt) 250,9 Ft/literért tankoltam! Nem semmi !

Eddig a Savolya parki Auchan volt a legolcsóbb, de ez most attól is lejjebb van 11 forinttal.

Pedig korábban azt mondtam magamnak, ott nem tankolok többet, mert átvették a Jet-től az oroszok! De ekkora "árelőnyt" nem tudtam kihagyni. Vittem a fürdőkádat is és azt is megtöltöttem.... :lol: De tééényleg!!!!

Nem tudom ezután mit remél a MOL a szomszédban a kis 266 forintos árával!!!

Link to comment
Megosztás:

Hé embörök!

Lukoil-nál Érden ma (emelés előtt) 250,9 Ft/literért tankoltam! Nem semmi !

Eddig a Savolya parki Auchan volt a legolcsóbb, de ez most attól is lejjebb van 11 forinttal.

Pedig korábban azt mondtam magamnak, ott nem tankolok többet, mert átvették a Jet-től az oroszok! De ekkora "árelőnyt" nem tudtam kihagyni. Vittem a fürdőkádat is és azt is megtöltöttem.... :lol: De tééényleg!!!!

Nem tudom ezután mit remél a MOL a szomszédban a kis 266 forintos árával!!!

nálunk is így van. egyik oldalon lukoil, másikon mol, kicsit odébb meg shell...lukoilnál szoktam tankolni, de most nem tudom ennyi az annyi, mert nem jártam arra..de midnig olcsóbb mint a több :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd írjatok véleményt a Luko.l-ról, én még nem mertem tankolni ott.

mikor jet volt ott tankoltam, most is ott tankolok. semmi problémám nem volt eddig. mikor debrecenben voltam, kellett tankolni, és ahol megálltam omv ott nem volt sima 95 csak carrera, asszem úgy hívják. kutas minnyá mondta h úúnaggggyonzsír, injektortisztítós mindenttisztítós...de sztem tök ugyanolyan sima benzin volt, csak drágábbé :lol:

Link to comment
Megosztás:

572Km-39.11Liter tecsós benya. 6,83L/100Km. Meglátszik volt benne egy hosszútán veszprémbe. Pontosabban már nem tescós, mert a Shell átvette a kutat. Kaptam is egy sapkát. :lol:

Köszönöm szépen a segitségedet, tömítésügyben.

Én is megtankoltam, de nem mertem tele. egyszer 15-20 liter, aztán még olyan 26 ot, ha majd megyek vele hosszabb távra akkor teszem csak tele- közben kiautózom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.