Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 2000-es évjáratú 1.4-es 8 szelepes astrám. Kétségbe vagyok esve, mert az enyém normál autózással kb. 11 litert eszik.

Szerintem ez irreálisan sok. Elvittem már beméretni, de az sem mutatott semmilyen hibát. A kipufogó szépen ki van égve, újjak a gyergyák is.

Van-e valakinek valami ötlete? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2000-es évjáratú 1.4-es 8 szelepes astrám. Kétségbe vagyok esve, mert az enyém normál autózással kb. 11 litert eszik.

Szerintem ez irreálisan sok. Elvittem már beméretni, de az sem mutatott semmilyen hibát. A kipufogó szépen ki van égve, újjak a gyergyák is.

Van-e valakinek valami ötlete? Előre is köszi.

Írd le hogy hol, és hogyan használod. (mennyi város, tolod-e neki, stb)

Link to comment
Megosztás:

SZia!

szinte teljes egészében a városban használom 15-ös alukerék van rajta 195/50-es gumival, mondjuk a gyárival sem eszik kevesebbet:(

figyelj! nem mondom azt hogy tolom neki, de nem is megyek vele olyan túl papásan. volt már hogy kipróbáltam azt is, de akkor is ennyit evett.

egy éve van nálam a kocsi van benne 70000 km. nagyon b.sztat ez a probléma!

Link to comment
Megosztás:

SZia!

szinte teljes egészében a városban használom 15-ös alukerék van rajta 195/50-es gumival, mondjuk a gyárival sem eszik kevesebbet:(

figyelj! nem mondom azt hogy tolom neki, de nem is megyek vele olyan túl papásan. volt már hogy kipróbáltam azt is, de akkor is ennyit evett.

egy éve van nálam a kocsi van benne 70000 km. nagyon b.sztat ez a probléma!

Mennyiket mész vele egyhuzamban, hidegen? 1-2 km-t. Attól nagyon megugrik a fogyi. Meg persze a 195-ös kerekek sem tesznek jót a fogyinak. Persze nem akkora mértékben mint a sok rövidtáv, hidegen.

Link to comment
Megosztás:

simán felmegy 90 fölé.

de van egy haverom akinek ugyan ez a 8 szelepes 1.4-ese van, csak egy picit régebbi és ő is kb. ugyan így használja rövidtávokra , mint én és az övé így eszik olyan 6.5-et 7-et.

Akkor lehet, hogy az ECU hőfok jeladója (2 vezetékes) ment tönkre. Ezt hátul találod a szívócsonkon a generátor felé, hátul.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk én nagyon hülye vagyok az autókhoz (még azért ezt hozzáteszem).

akkor gondolom ez szabályozhatja a szivatót? vagy nem ?:S

Lényegében igen, csak ebben nincs szivató, hanem a motorvezérlő (ECU) szabályozza az üzemanyag mennyiségét, de ez alapján az érzékelő alapján tudja a motor hőmérsékletét. Ha hidegebbnek hiszi, mint valójában, akkor túl dús keveréket állít be, ettől lehet sok a fogyi.

Másik tippem a lambda-szonda lenne, de az drágább buli.

A lényeg, hogy mindkettőből gyárit érdemes venni (lambdából különösen!!!).

Link to comment
Megosztás:

Lényegében igen, csak ebben nincs szivató, hanem a motorvezérlő (ECU) szabályozza az üzemanyag mennyiségét, de ez alapján az érzékelő alapján tudja a motor hőmérsékletét. Ha hidegebbnek hiszi, mint valójában, akkor túl dús keveréket állít be, ettől lehet sok a fogyi.

Másik tippem a lambda-szonda lenne, de az drágább buli.

A lényeg, hogy mindkettőből gyárit érdemes venni (lambdából különösen!!!).

De figyelj már. nemrég vittem el beméretni, de nem mutatott semmilyen hibát. direkt rákérdeztem, hogy nem-e rossz a lambda-szonda, de erre a válasz nemleges volt.

Link to comment
Megosztás:

De figyelj már. nemrég vittem el beméretni, de nem mutatott semmilyen hibát. direkt rákérdeztem, hogy nem-e rossz a lambda-szonda, de erre a válasz nemleges volt.

A diagnosztika csak akkor mutatja hibásnak a lambdát, ha már teljesen meghalt. Amíg csak halódik és hamis értékeket produkál egy bizonyos határon belül, addig nem. Sztem először cseréld ki a kétvezetékes (!!) hőmérsékletjeladót (ez a nagyobbik, ha jól emléxem 19-es kulcs megy rá), aztán ha nem javul a helyzet, akkor nincs más tippem, mint a lambda.

Link to comment
Megosztás:

Nem azért, de ilyen alapon kicseréltethetitek vele az egész autót.

Judo: Szerintem ne kezdj vaktában alkatrészeket cserélgetni.

A fogyasztást telitank-telitank módszerrel méred? Hosszabb távon sosem járatod?

Épp ezt akartam mondani. Én üzemmelegen bemennék egy kútra, megtankolnám csurig, mennék vele min 60-70km-t egyhuzamban, városon kívül, visszamennék ahhoz a benzinkúthoz, és újra telitankolnám. Ha elmegy 6-7 L benzin ezalatt, akkor lehet gondolkozni :lol: Kerülne kb 2000 Ft-ba a mutatvány. Bár persze legjobb a telitank-telitank lenne. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.