Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Aha. Na ezért kéne venni a fáradságot utánajárni. Ha nem megy, legfeljebb berakom a hozzávaló motort is (C20NE) :huh:

Ha nem megy, tudom ajánlani Opel16V Gábor saját fejlesztésű BC-jét, azt tuti hozzá lehet hangolni a motorodhoz, ráadásul többet tud, mint a gyári. Az enyémben is tőle származó BC van, bár egy régi verzió. A fedélzeti compis topicban utánaolvashatsz a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem megy, tudom ajánlani Opel16V Gábor saját fejlesztésű BC-jét, azt tuti hozzá lehet hangolni a motorodhoz, ráadásul többet tud, mint a gyári. Az enyémben is tőle származó BC van, bár egy régi verzió. A fedélzeti compis topicban utánaolvashatsz a dolognak.

Anno átolvastam az egészet, de mostanában nincs időm rá, még az óracserét sem ejtettem meg, ami miatt kerestelek múltkor.

Egyébként a fék és az olaj visszajelzőinek kivételével minden be van kötve a BChez.

Link to comment
Megosztás:

Könnyű lábon kívül mivel lehetne még spórolósabbá tenni a C14NZ-met?

(tudom kevés városi rövidtávú menet, és kevés kapcsolgatás- de még inkább egyenletes vezetés....)

Kapott egy kis injektor tisztítót, ha lesz rá idő, akkor szétszed kipucoltatom,

ötletek?

mennyit eszik most?

Link to comment
Megosztás:

hol 6,6, hol 9, de utánfutóval volt már 12 lityi is. utóbbit nem városban , hanem 180 kilométeren csináltam, 60-80as tempóval...

rövidtávon 9 nem vészesen sok, pláne télen, futóval meg ne csodálkozz, pláne ha jól meg volt rakva

nekem a legalacsonyabb 5,7 volt és abban még volt 60km budapest, ebből ~20km full dugó

mindez a közlekedési szabályok mérlegelés nélküli betartásával

amikor munkába jártam, 10-12km, 7-9L-ig volt a skála, lábtartástól függően, télen-nyáron

Link to comment
Megosztás:

rövidtávon 9 nem vészesen sok, pláne télen, futóval meg ne csodálkozz, pláne ha jól meg volt rakva

nekem a legalacsonyabb 5,7 volt és abban még volt 60km budapest, ebből ~20km full dugó

mindez a közlekedési szabályok mérlegelés nélküli betartásával

amikor munkába jártam, 10-12km, 7-9L-ig volt a skála, lábtartástól függően, télen-nyáron

Majdnem full letakart hűtő,(aztán lapot kiveszem....) játék a fűtéssel (csak a kék zónából való felmozduláskor - sőt kilépéskor kezdek fűteni), kigurulok a legtöbb helyen- az egyest nem is keresem hanem csúszó kettes ha bírja a kuplung.

Link to comment
Megosztás:

Könnyű lábon kívül mivel lehetne még spórolósabbá tenni a C14NZ-met?

(tudom kevés városi rövidtávú menet, és kevés kapcsolgatás- de még inkább egyenletes vezetés....)

Kapott egy kis injektor tisztítót, ha lesz rá idő, akkor szétszed kipucoltatom,

ötletek?

A gumikat 2.2-re kéne fújni. :huh: 50-nél sík terepen már mehet 5.-ben, persze ha gyorsítani kell akkor visszakapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

A gumikat 2.2-re kéne fújni. :huh: 50-nél sík terepen már mehet 5.-ben, persze ha gyorsítani kell akkor visszakapcsolni.

2,4 hátul, 2,2 elől : téli gumi rulez, óra szerint 45nél már gyakran 5ben van, néha csak 50nél

Jah és az asszonyt csak akkor viszem ha kell (>100 kg!!!!! :D :) :D )- a csomagtartóból is kicuccoltam félig meddig.

Link to comment
Megosztás:

2,4 hátul, 2,2 elől : téli gumi rulez, óra szerint 45nél már gyakran 5ben van, néha csak 50nél

Jah és az asszonyt csak akkor viszem ha kell (>100 kg!!!!! :D :huh: :) )- a csomagtartóból is kicuccoltam félig meddig.

termosztát, lambda?

nekem mindig ott volt hátul annyi szerszám, amivel szinte bármit meg lehetett szerelni, akár Lurdyban minitalin is :D

Link to comment
Megosztás:

termosztát, lambda?

nekem mindig ott volt hátul annyi szerszám, amivel szinte bármit meg lehetett szerelni, akár Lurdyban minitalin is :huh:

Nos az előző termosztát az meghótt, ami benne van nekem nem elég tökéletes, túl könnyen kinyit- érzésem szerint.

Nem megy bele a kékbe, mint amelyik folyton tökig nyitva volt, nyitás/melegedés után- de valahogy nem elég jó. Ezért meg a spórolásért a takaró karton.

Link to comment
Megosztás:

Majdnem full letakart hűtő,(aztán lapot kiveszem....) játék a fűtéssel (csak a kék zónából való felmozduláskor - sőt kilépéskor kezdek fűteni), kigurulok a legtöbb helyen- az egyest nem is keresem hanem csúszó kettes ha bírja a kuplung.

Hát ha ennyire dögleszted a motort, ne is csodálkozz, hogy zabál! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ennyire dögleszted a motort, ne is csodálkozz, hogy zabál! :huh:

Mért az baj ha melegebb az üzemi hőmérsékletnél egy csöppet.....?

Amúgy reggel még kell a lap, de nappal már alig, n

jó hát nem erőltetem nagyon, de ahol értelme van, meg hidegen amúgy sem könnyű egy éppen mozgó Astrában 2-ből még duplán is vissza egybe.

Mostanában nem kapcsolok túl korán föl, csak ha megéri, és persze meleg a motor.

Link to comment
Megosztás:

Mért az baj ha melegebb az üzemi hőmérsékletnél egy csöppet.....?

Amúgy reggel még kell a lap, de nappal már alig, n

jó hát nem erőltetem nagyon, de ahol értelme van, meg hidegen amúgy sem könnyű egy éppen mozgó Astrában 2-ből még duplán is vissza egybe.

Mostanában nem kapcsolok túl korán föl, csak ha megéri, és persze meleg a motor.

Nem is nagyon lehet kettőből visszarakni egybe, csak nagyon lassú guruláskor, szinte csak akkor amikor a kettesben már fulladozna a motor.

Link to comment
Megosztás:

Nem...sajnos...:lol:

Valami a motorral van... ugyanilyen óraállásnál már 530-550 km szokott benne lenni...ha pestet járom akkor 600 felett...

Há' nemtom, hogy az a mutató mit mutat, az egy dolog, ami van, az meg egy másik. Nekem általában nem is működik, mert felakad, és 45 körül mutat üres tankra is, de ha éppen műkszik, akkor is 500-550 körül már teljesen elfeküdt a mutató, és átlag 800-820 körül megyek egy tank anyaggal. Szerintem próbáld ki hogy valójában mennyit megy (kiskanna a csomiba) és akkor onnantól mérheted napi számlálóval. Jah, én traktoros vagyok, de nemhiszem hogy a benyásba pontosabb műszert tettek volna ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Há' nemtom, hogy az a mutató mit mutat, az egy dolog, ami van, az meg egy másik. Nekem általában nem is működik, mert felakad, és 45 körül mutat üres tankra is, de ha éppen műkszik, akkor is 500-550 körül már teljesen elfeküdt a mutató, és átlag 800-820 körül megyek egy tank anyaggal. Szerintem próbáld ki hogy valójában mennyit megy (kiskanna a csomiba) és akkor onnantól mérheted napi számlálóval. Jah, én traktoros vagyok, de nemhiszem hogy a benyásba pontosabb műszert tettek volna ;) :lol:

Abból is lehetne következtetni hogy mennyit tölt bele olyankor amikor fekszik már a mutató. Ha 40-50l között akkor nagyjából jól mutat neki. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én félek kiszámítani a fogyit...

Ugyanis a mutató elérte a pirosat és még ötszáz kilométert sem mentem... ;)

Valami nincs rendjén...:lol:

Én meg csak megsaccolni tudom most. kb 10 lityis átlagom volt, amit ma egy laza 140-es pályaátlaggal lejjebb tornáztam. Mivel hazafelé tankoltam, a mutató állásából ítélve kb 7 l/100 km volt az átlagom hazafelé, 140-nel.

Link to comment
Megosztás:

Én meg csak megsaccolni tudom most. kb 10 lityis átlagom volt, amit ma egy laza 140-es pályaátlaggal lejjebb tornáztam. Mivel hazafelé tankoltam, a mutató állásából ítélve kb 7 l/100 km volt az átlagom hazafelé, 140-nel.

Karcsi bá, nem is szabad 140-el menni ... ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.