Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

De! Néha bevillan a sárga jelzölámpa,hol hoszabb hol rövidebb idelyig.Szervizbe azt mondták hogy lehet hogy valahol le van tapadva és huzassam ki néha néha,de hát nem szünik meg a gond.

Ezt nevezem! :huh: Egy szerelő ilyent mond egy hibalámpa villogására :D ...de mégha ezt mondaná, de meg sem próbálja megkeresni a hibát! Eszem-faxom megáll! :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt nevezem! :huh: Egy szerelő ilyent mond egy hibalámpa villogására :D ...de mégha ezt mondaná, de meg sem próbálja megkeresni a hibát! Eszem-faxom megáll! :)

Nem mondta, hogy milyen szerelő! Lehetett vízvezeték szerelő is! :D De ha nem is az, legföljebb annak jó, vagy annak se....

Link to comment
Megosztás:

Helo! Nekem 96 -os 1.4 16v ecotec astrám van,de szerintem sokat ezsik egy picit,de lehet csak én sokallom.

város,: vegyes - 60:40 ben 50 literböl vagy 560 at megy el.Pedig nem szokásom nyomni neki se városba se kint.

Ha sok a rövidtávod, akkor nem olyan sok az.

Viszont ha világít a motorkontroll lámpa, akkor lehet akár lambdaszonda hiba is, ami növelheti a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor sorban...autószerelö mondta.Másodszor,mivel csak néha világit a lámpa ezért az opelban sem tudják addig kiolvasni amig nem világit folyamatosan.Legalábbis nekem ezt mondták bent a csávók,én magam viszont nem nagyon értek hozzá,csak hazsnálom az autót odafigyelve és óvatosan,mert nem munkaeszköz nálunk hanem a családtag.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor sorban...autószerelö mondta.Másodszor,mivel csak néha világit a lámpa ezért az opelban sem tudják addig kiolvasni amig nem világit folyamatosan.Legalábbis nekem ezt mondták bent a csávók,én magam viszont nem nagyon értek hozzá,csak hazsnálom az autót odafigyelve és óvatosan,mert nem munkaeszköz nálunk hanem a családtag.

Ha felvillan a lámpa,akkor már tárol hibakódot.Az igaz,hogy vannak hibák,amik pár (talán 20) indítás után törlődnek.

Érdemes lenne kivillogtatnod a hibakódot,amikor legközelebb világít a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Ha felvillan a lámpa,akkor már tárol hibakódot.Az igaz,hogy vannak hibák,amik pár (talán 20) indítás után törlődnek.

Érdemes lenne kivillogtatnod a hibakódot,amikor legközelebb világít a lámpa.

Én úgy tudom, van olyan eset is, hogy ha a hiba ( tehát a sárga lámpicsek ) nem áll fenn x mp-ig, akkor nem tárolja... :huh:

Ezzel a házi hibakód-villogtatással viszont szerintem meg kellene próbálkozni. Elég egyszerű és megbízható :)

Link to comment
Megosztás:

Ha sok a rövidtávod, akkor nem olyan sok az.

Viszont ha világít a motorkontroll lámpa, akkor lehet akár lambdaszonda hiba is, ami növelheti a fogyasztást.

c14nz kombim ha kinyomtam a szemét 10-11km-en, akkor is többet ment el

sőt, mondok jobbat

a 2L-es OFF autóm is elmegy ennyiből :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mindjárt jön valami tőlünk kompetensebb ember, és megmondja :huh:

Én úgy tudom (javítási könyvből) ha kivillan a sárga lámpa, akkor letárolja....

Viszont ha ugyanaz a hibajelenség a következő 20 indításnál nem jelentkezik akkor törli...

Off vége!

On:

Most nem tom mennyi a fogyi...de mostanában taposós voltam, mert néha nem akar menni a talicska... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.