Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Miért lehet, hogy tankolásról tankolásra megy fel a fogyasztásom? Termosztátom jó, hibakód nincs, érezhető hiba (rángatás stb) nincs.

Az autót mindig bp-en használom ugyanazon az útvonalon 25kmoda 25vissza szóval hoszabb táv de városban. (Korábban 7,8-8,4 között szokott lenni)

Sorba a tankolások december óta: 8,8 8,9 9 9,2

Közben volt egy országút is az 7,6lett

Na és legutóbb tettem bele a adalékot (spuri) és visszament 8,79l/100km-re

Most várom a következőt, hogy az adalék ellenére is megmarad-e a növekvő tendencia.

Link to comment
Megosztás:

Miért lehet, hogy tankolásról tankolásra megy fel a fogyasztásom? Termosztátom jó, hibakód nincs, érezhető hiba (rángatás stb) nincs.

Az autót mindig bp-en használom ugyanazon az útvonalon 25kmoda 25vissza szóval hoszabb táv de városban. (Korábban 7,8-8,4 között szokott lenni)

Sorba a tankolások december óta: 8,8 8,9 9 9,2

Közben volt egy országút is az 7,6lett

Na és legutóbb tettem bele a adalékot (spuri) és visszament 8,79l/100km-re

Most várom a következőt, hogy az adalék ellenére is megmarad-e a növekvő tendencia.

Szerintem az időjárás illetve a hőmérséklet változását követi csak, nem kell mindjárt rosszra gondolni! :blush: Minél hidegebb van annál tovább üzemel nem üzemmelegen a moci..meg lehet hogy több dugót fogtál ki, nem? :lol: Az 1-1,5l fogyi emelkedés téli üzemmódban normálisnak mondható, főleg akkora faluban, szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem megint 8,2 re jött ki 100on...csak város.

Tegnap tankoltam....50,24 liter :lol: Pedig most sem nyílásig nyomattam :)

Lehet, hogy a kutasok pöccintettek egyet valamelyik billentyűn, azért lett annyi. :D Nem tudják hogy csak 50l-es a tank? Hogyan lehet 50l-es tankba többet nyomatni ha még van is benne némi benzin!? Ráadásul nem is nyomattad a nyilásig... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Miért lehet, hogy tankolásról tankolásra megy fel a fogyasztásom? Termosztátom jó, hibakód nincs, érezhető hiba (rángatás stb) nincs.

Az autót mindig bp-en használom ugyanazon az útvonalon 25kmoda 25vissza szóval hoszabb táv de városban. (Korábban 7,8-8,4 között szokott lenni)

Sorba a tankolások december óta: 8,8 8,9 9 9,2

Közben volt egy országút is az 7,6lett

Na és legutóbb tettem bele a adalékot (spuri) és visszament 8,79l/100km-re

Most várom a következőt, hogy az adalék ellenére is megmarad-e a növekvő tendencia.

szerinten az annyira nem sok városban a 9,2. az enyém városban, munkábajáráskor 10,34...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az időjárás illetve a hőmérséklet változását követi csak, nem kell mindjárt rosszra gondolni! :blush: Minél hidegebb van annál tovább üzemel nem üzemmelegen a moci..meg lehet hogy több dugót fogtál ki, nem? :lol: Az 1-1,5l fogyi emelkedés téli üzemmódban normálisnak mondható, főleg akkora faluban, szerintem. :)

Sajnos az időjárás magyarázat nem állja meg a helyét mert pont azokban a majdnem tavaszi napokban azaz utána tankolva jött ki a legtöbb azaz 9,2

Dugókat is decemberben fogtam ki nagyokat. Január óta nem igazán dugultam be (hajnaplban megyek és 3-kor jövök) a csúcsidőt elkerülöm (csepel-óbuda-csepel).

Ja és 14fokos garázsból indulok. Csak hazafelé kell az épen aktuális külső hőmérsékletről felmelegednie.

Tegnap vettem egy bkv bérletet így most hanyagolom kicsit a kocsis melóbajárást, mert válság van, mert sok a 9,2, mert egyedül melóbajárni amugy sem éri meg kocsival. Igaz időben így vesztek sokat :D

Link to comment
Megosztás:

Olaszországi síeléstúra eredménye 4 fővel csomagokkal javarészt autópályán odafele 130-140-es tempóval visszafele kicsi dugoval, és 100km-en 90-110-es tempóval a telített autópálya miatt.

Tankolt mennyiség: 140,48L

Megtett út: 2097Km

Fogyasztás: 6,7L/100km

Ezt azért szeretem :blush: , én rosszabra számítottam!

András

Link to comment
Megosztás:

Én meg mostanában 1000 és 2000Ft-okat tankolok a verdába. :D Ez meg ügye nem jó dolog. :D

Talán ha inkább benzint... :lol: :) :D

...hát, talán a fűtőértéke lassan már nagyobb lesz mint a kereskedelmi! :blush: :P :D Mennyi 1000Ft-ost eszik százon? ..és 2000-esből? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.