Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ma meglepődtem. 46,5l/690km = 6,74 B)

Ebben volt 2x120km hosszútáv a többi 8-15km körüli hideginditásos rövidtáv. Persze némi városi furikázás is volt, de ez most elenyésző, össze-vissza 10km.

Ja, és 70-80km/h max sebességek 5-ösben. Gondolom ez is számitott.

Nem rossz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most nézek egy dokumentumfilmet az állami csatornánkon az etanolról. Braziliában cukornádból állitják elő. Hm, az igaz hogy az autó nem füstöl tőle, de aratás előtt felgyújtják az ültetvényt hogy elégjenek a levelek-arra nincs szükség, a szára pedig megmarad mert tele van nedvességgel. A több millió hektár felégetésével nem kevés füst keletkezik + rengeteget kell öntözni, permetezni, hogy legyen hol termelni egyre több erdőt irtanak ki, egyre nagyobb területen végeznek vegyszeres kezelést... Elgondolkoztató, bár az is igaz hogy talán mégsem szennyezi úgy mint amikor kőolajszármazékok égnek. A nagyvárosokban 50-80%-al csökkent a légszennyezettség..de globálisan!? :D

Ezt csak úgy, informative.

Meg ez is.

Link to comment
Megosztás:

Vannak még értelmetlen előállítási módok, ez tény. Itt magyarországon is, nem kell messzire menni. :lol:

De egyre inkább finomul a technológia, és győznek az észérvek... ugyanis amelyik növényekből etanolt

lehet nyerni, azokból a fennmaradó hulladék szinte 100%-a felhasználható állati takarmányként.

Úgyhogy csak integrálni kell a növénytermesztést, állattenyésztést és az etanol gyártást egy érdekeltségi

körbe, és máris baromi gazdaságosan, nagy környzetszennyezés nélkül állítható elő az állati és növényi eredetű

élelmiszer, és közben az etanol :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap volt a tévében, meg megtaláltam egy cikket is, hogy hulladék növényből tudnak elég jó aránnyal előállítani etanolt Szegeden (megint a magyarok...). Pont azt feszegeti a cikk az egyik bekezdésben, hogy az E85-nek az a hátránya, hogy a kajanövényből csinálnak üzemanyagot, viszont ezzel a módszerrel ez is megoldódna.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap volt a tévében, meg megtaláltam egy cikket is, hogy hulladék növényből tudnak elég jó aránnyal előállítani etanolt Szegeden (megint a magyarok...). Pont azt feszegeti a cikk az egyik bekezdésben, hogy az E85-nek az a hátránya, hogy a kajanövényből csinálnak üzemanyagot, viszont ezzel a módszerrel ez is megoldódna.

Maga a hulladéknövényből bioetanol nem újdonság, már sok-sok éve működik Kaposváron. Ott a városi tömegközlekedési

buszok egy része a helyi cukorgyárból kap üzemanyagot, ahol a növényi hulladékból állítják elő. És nem mellesleg a saját

energiafelhasználásuk egy részét is fedezik ebből :D

Itt talán a technológia ami új lehet.

Link to comment
Megosztás:

Maga a hulladéknövényből bioetanol nem újdonság, már sok-sok éve működik Kaposváron. Ott a városi tömegközlekedési

buszok egy része a helyi cukorgyárból kap üzemanyagot, ahol a növényi hulladékból állítják elő. És nem mellesleg a saját

energiafelhasználásuk egy részét is fedezik ebből :D

Itt talán a technológia ami új lehet.

Nem tudom, a cikk nem valami részletes. A TV-ből meg az rémlik, hogy az az újdonság, hogy nagyon jó aránnyal tudják csinálni és szinte semmi hulladék nem marad a végére. Mindenesetre jó hír, hogy vannak előrelépések.

Link to comment
Megosztás:

...

Pont azt feszegeti a cikk az egyik bekezdésben, hogy az E85-nek az a hátránya, hogy a kajanövényből csinálnak üzemanyagot, viszont ezzel a módszerrel ez is megoldódna.

Ez nem feltétlenül hátrány. Pont nemrég láttam asszem a Hírtv-n egy riportot egy alföldi növénytermesztő gazdával, aki arra panaszkodott, hogy nekik most tul.képpen az a rossz, ha jó a termés, mert nem tudják eladni a kukoricát, ott rohad el a raktárakban. Sztem ha lenne elég bioetanol üzem, az ilyen gazdáktól átvehetnék a kukoricát (akár szárastól, mert úgy tudom, az is hasznosítható), ami meg marad belőle a végén, azt el lehetne adni állattartóknak takarmányként...

Link to comment
Megosztás:

Ez nem feltétlenül hátrány. Pont nemrég láttam asszem a Hírtv-n egy riportot egy alföldi növénytermesztő gazdával, aki arra panaszkodott, hogy nekik most tul.képpen az a rossz, ha jó a termés, mert nem tudják eladni a kukoricát, ott rohad el a raktárakban. Sztem ha lenne elég bioetanol üzem, az ilyen gazdáktól átvehetnék a kukoricát (akár szárastól, mert úgy tudom, az is hasznosítható), ami meg marad belőle a végén, azt el lehetne adni állattartóknak takarmányként...

Na jó, az már más kérdés, hogy szarul van elosztva a világ élelmiszertermelése.

Valahol éheznek, valahol meg a csatornába öntik a tejet... :D

Amúgy meg szerintem meg lehetne oldani, hogy a "felesleges" inkább fogalmazzunk úgy eladhatatlank élelmiszert bioetanollá alakításra felvásárolnák jó áron (például), dehát a fejekkel van baj és már megint témánál vagyunk mi a fő probléma és mehetünk az anyázós topikba... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.