Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ebből továbbgondolva melyik a jobb megoldás mint fogyasztás mint pedig a motor és egyéb alkatrészek szempontjából?

1.) inditás után szinte egyből lehet lassan gurulni(2es-3as kb20-30as tempóval), majd ha eléri azt a 40-50fokot oda lehet lépni és normálisan lehet közlekedni.

2.) inditás után álló helyzetben megvárjuk mig eléri azt a 40-50fokot és utána megyünk csak utunkra..

És a gyakorlati szempont? Próbáld ki pölö -10 foknál mikorra éri el az 50 fokot állóhelyzetben! :lol:

Link to comment
Megosztás:

És a gyakorlati szempont? Próbáld ki pölö -10 foknál mikorra éri el az 50 fokot állóhelyzetben! :P

Na, azért nem kell annyira kiemelni azt az 50 fokot, lehet az 40 is :P , de nyilván sokáig tart, igazad van ha erre célzol, viszont ha gurulsz akkor még tovább, ha jól sejtem. :lol: Ám mindettől függetlenül lehet hogy a gyakorlati szempontok és a gép szempontja nem egyezik :lol: Azért kérdeztem úgy hogy a fogyi és a motor ill. alkatrészek szempontjából!!!

Mellesleg én az első variációt alkalmazom. Max. annyit várok amig becsukom a garázst vagy lekaparom a jeget :)

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg én az első variációt alkalmazom. Max. annyit várok amig becsukom a garázst vagy lekaparom a jeget :lol:

Én is, amíg nem indul meg fölfele a vízhőfok a mutatón, addíg kíméletesen megyek 2000 körül elváltok.

Szerintem egyébként a váltóolajnak is jobb, ha be van mozgatva kicsit külön is.

Link to comment
Megosztás:

Én is, amíg nem indul meg fölfele a vízhőfok a mutatón, addíg kíméletesen megyek 2000 körül elváltok.

Szerintem egyébként a váltóolajnak is jobb, ha be van mozgatva kicsit külön is.

Szerintem is igy a jó. Végülis nem sokkal pörög többet mint hidegintitásos alapjáraton("szivatóval") és legalább "szétmozogja rideg csontjait"...a váltó és a futómű is, Szerintem jobb ha nem egyből 70-90Km/h-át kell futniuk.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is igy a jó. Végülis nem sokkal pörög többet mint hidegintitásos alapjáraton("szivatóval") és legalább "szétmozogja rideg csontjait"...a váltó és a futómű is, Szerintem jobb ha nem egyből 70-90Km/h-át kell futniuk.

Állóhelyben, járó motorral várakozni, míg be nem melegszik, környezetvédelmi szempontok miatt elméletileg nem megengedett. Valójában kicsit nem árt ( én pl. hideg téli reggelen beröffentem a kocsit, fűtés le, és hagyom ketyegni, míg lekaparom körbe a jeget ), de míg üzemmeleg nem lesz, én is úgy járok, mint Stefan, 2500nél váltok, finomgáz, még véletlenül sem padló. Hja, és fűtés direkt semmi, így hamarabb bemelegszik.

Ami a hamarabb bemelegedést illeti, én azt veszem észre, elindulok a városból kifele ( a város szélén lakom ), szinte azonnal ráfordulok a főútra, és döngetek 80-90-nel, így 2-3 km alatt bemelegszik az autó, ha megyek dolgozni, akkor nyomulok a városban 6km-t, és talán akkorra éri el az üzemi hőfokot. Gondolom, ha nagyobb a terhelés, akkor nagyobb a hőterhelés is, ezért éri el hamarabb azt a bizonyos hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

...Gondolom, ha nagyobb a terhelés, akkor nagyobb a hőterhelés is, ezért éri el hamarabb azt a bizonyos hőfokot.

Viszont a nagyobb terhelés, több kenést is igényel, amit a még nem üzemi hőfokon dolgozó motorban lévő olaj nem biztos, hogy annyira tudja biztosítani. Igazából nem is vízhőfokot kéne nézni hideg motornál, hanem az olajét, de a víz egy jó támpont és a legtöbb autóban csak ezt méri a műszer és általában, ha ez megindul már kicsit fölfelé, akkor valószínűleg már az olaj is jó, úgyhogy akkor már kicsit magasabbra lehet vinni a fordulatszámot egy kis döngetéssel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont a nagyobb terhelés, több kenést is igényel, amit a még nem üzemi hőfokon dolgozó motorban lévő olaj nem biztos, hogy annyira tudja biztosítani. Igazából nem is vízhőfokot kéne nézni hideg motornál, hanem az olajét, de a víz egy jó támpont és a legtöbb autóban csak ezt méri a műszer és általában, ha ez megindul már kicsit fölfelé, akkor valószínűleg már az olaj is jó, úgyhogy akkor már kicsit magasabbra lehet vinni a fordulatszámot egy kis döngetéssel :)

Ezzel természetesen eddig is tisztában voltam, mondj újat :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

A legjobb szerintem az, ha hidegindítás után vár az ember fél perc - egy perc időt, hidegtől függően... Ugyanis

az olajfilm kialakulása minden kenési helyen ezután kezd realizálódni normálisan, és addig nem illik terhelni

a motort (márpedig bármennyire is óvatos a közlekedés, terheli a motort). Az meg már a következő lépcsőfok,

hogy több forrás szerint is kb akkor kezd el normál üzemi kenés kialakulni, amikor eléri a 70-75 fokot

az olaj hőmérséklete. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért előbb is elhallgatnak, de érződik a kb egy perc járatás után, hogy sokkal simábban jár a motor :P

Az semmi! Nekem meg se szólalnak! :lol: Sőt, reggelenként kávét főz nekem a kocsim, majd megkérdezi, hogy mikor óhajtok indulni, mert akkorra időzíti a bemelegítését :)

ez már kicsit olyan zotyás volt :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az semmi! Nekem meg se szólalnak! :P Sőt, reggelenként kávét főz nekem a kocsim, majd megkérdezi, hogy mikor óhajtok indulni, mert akkorra időzíti a bemelegítését :P

ez már kicsit olyan zotyás volt :lol: :lol:

Megkavartalak én azzal a bögrével... :)

Amúgy lehet, hogy ez a "hogyan melegítsünk motort" inkább a motoros topikba lenne jobb?

Végül is összefügg minden mindennel, de azért akkor is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Álltalában nekem sem szólnak, de hosszabb állás után azért ketyerésznek pár mp-ig :)

Amúgy tényleg, milyen hangja van a hidrotőkének? :lol:

Mert a szelephang az OK, vagy ez egy és ugyanaz? :lol:

Egy közel 300000km-es motortól ez elég szép teljesítmény még :P

fúúú, de hosszú motorod van, Gabi! :P

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul a menetszéltől, meg a fűtés rákapcsolásától is függhet, mert mindkettő hűti a motort.

Mivel a fűtés radiátorban állandóan kering a hűtőfolyadék és csak a zsaluzatot állítod a forgó szabályzóval, ezért nem nagy durranás a fűtés ami hűtené a motort. Ezért én induláskor tök feltekerem a fűtést. Igaz a ventillátorrral javíthatod a fűtés hatékonyságát, de a menetszél is elég a kezdeti időben, hogy az utastér azért melegedjen a motorral együtt. Mindez nemigen hosszítja meg a motor bemelegedését, ugyanakkor segít hamar bemelegedni az utasteret.

Mindenképpen kíméletes hajtás javallott az első 5 km-en.

Link to comment
Megosztás:

Mert a szelephang az OK, vagy ez egy és ugyanaz? :lol:

Így van. Szelep kopogós hangot akkor hallasz, amikor a hidrotőke nem egyenlíti ki a szelephézagot :lol:

Mivel a fűtés radiátorban állandóan kering a hűtőfolyadék és csak a zsaluzatot állítod a forgó szabályzóval, ezért nem nagy durranás a fűtés ami hűtené a motort. Ezért én induláskor tök feltekerem a fűtést. Igaz a ventillátorrral javíthatod a fűtés hatékonyságát, de a menetszél is elég a kezdeti időben, hogy az utastér azért melegedjen a motorral együtt. Mindez nemigen hosszítja meg a motor bemelegedését, ugyanakkor segít hamar bemelegedni az utasteret.

Mindenképpen kíméletes hajtás javallott az első 5 km-en.

Álló helyzetben venti nélkül csak akkor számít, ha van fűtéscsap, mint pl a gyári légkondis autóknál. Amikor nincs fűtésre

állítva a szellőztető ezeknél, akkor a radiátor kimarad a kiskörből, és így sokkal előbb melegszik a motorban a víz.

Menet közben, vagy ventizve sokkal késleltetheti a motor bemelegedését a fűtés.

Link to comment
Megosztás:

Álló helyzetben venti nélkül csak akkor számít, ha van fűtéscsap, mint pl a gyári légkondis autóknál. Amikor nincs fűtésre

állítva a szellőztető ezeknél, akkor a radiátor kimarad a kiskörből, és így sokkal előbb melegszik a motorban a víz.

Menet közben, vagy ventizve sokkal késleltetheti a motor bemelegedését a fűtés.

Nekem nincs légkondim és vízcsap se a fűtőkörben, ezért írtam, hogy kíméletes első 5 km-es hajtásnál a menetszél is hoz be meleget a radiátorból, ugyanakkor nem lassítja a felmelegedést jelentősen. Mindíg az "arany középút" a legjobb, nem terhelni a motort túl, nem forszírozni a fűtést, de egy kicsit azért fűthetünk is..... elvet betartva.

Link to comment
Megosztás:

...Mindez nemigen hosszítja meg a motor bemelegedését, ugyanakkor segít hamar bemelegedni az utasteret...

Ezzel nem teljesen értek egyet. Ugyanis valóban mindig kering a radiátorban a víz, de ha a terelőlapok nem engednek levegőt áramlani a fűtőradiátoron át, akkor nem igen tud hőt leadni, tehát melegszik ott magában, de nem von el jelentős hőt a motortól, viszont ha benidítod a fűtést, akkor ugye megindul a legáramlás, és elég sok hőt von el a motortól. Ez nálam jól látható a hőmérőn is: az üzemi hőmérséklete a motornak fűtés nélkül 92 fok, de ha a fűtést rátolom (ami ugye csak a légáramlást indítja el a radiátoron keresztül) kapásból 2 fokkal lejjebb megy a motor hőmérséklete. Kb. ennyi hőt von el a motortól a radiátor. Úgyhogy én megvárom, amíg bemelegszik a motor, és csak azután indítom a fűtést.

Link to comment
Megosztás:

Szó mi szó, nézegettem állófűtéseket, mert nagyon is sok értelmét látom... de elég drágák sajnos :lol:

Azért nem mindegy, hogy kb két-három deci benyából 60 fokra van fűtve a motor, és 20 fokra a belső tér...

mint hogy ennyit elégetsz egy hidegindításnál míg melegszik a motor... de jelentősen koptatva azt, közben

meg dideregsz az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Hát kopik vagy nem én beröffentem, fűtés tökig fel venti 1-es fokozat, belsőkeringetés bekapcs, hátsó ablakfűtés bekapcs és kiszállok jeget kapargatni. Kb 5-6 perc után szállok vissza és indulás.

Tudom kicsit lassabban melegszik, de nekem sokkal többet ér, hogy nincs pára az ablakon és nem fagy rá a szélvédőre a lehelletem. Nem tudom megérteni azokat az autósokat akik csak egy lyukat kaparnak maguk előtt az ablakon és elindulnak úgy a forgalomba, hogy se jobbra se balra se hátulra semmit nem látnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.