Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

...He lenne fordulatszámmérőm ( majd lesz!) megmondanám mekkora a fordulatszámom, az óra szerint 60 körül megyek amikor a valós érték 50 az útszéli tájékoztató szerint. ...

Én sem a műszereket lesem. Érzésre. Csak kíváncsiságból ránéztem az órákra, hogy mennyit mutatnak.

Link to comment
Megosztás:

Hiányt akarsz teremteni a piacon, hogy felverd az árakat? :lol:

Egyébként egy autóhoz garázs is jár. Az meg tényleg nincs több.

nem verek árakat,max lefele.itt olyan árakat olvastam,hogy majdnem sokkott kaptam tőle.én 40-nél nem adtam még többet seniért.amiket kint vettem azok is 200-250 euró körül voltak.

egyébként nekem is azért mentek a levesbe,mert nem volt hol tárolni őket.a bérelt garázs meg luxus volt már számomra.

Link to comment
Megosztás:

Én spec nem bánnám azt a havat ha nem szivárogna az adagolóból a gázolaj avagy "Adjnekiadjnekiii!!!" de így marad a garázsba és nem az üzemanyagkút viszi el a lóvém hanem a szervíz :lol: én meg gyakorolhatok valamelyik rally-szimulátorommal. Legalább a momo cucc se rohad be -ha még azt sem ette meg a fene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit jelent ha jó a kocsin minden? :lol: Hát ennyit 9liter 140 km. Ezt már szeretem és itt a tél :lol: Sajna lassan bevonul a garázsba a szekér téli álomra, mert holnapra már havat is mondanak!

Üdv:BB

Nem jársz vele télen? Miért? Vagy van egy másik összkerekes terepjáró télre? :)

Link to comment
Megosztás:

Abszolút nem jársz vele télen? Akkor busz, meg gyaloglás? :lol:

Szia Zoli!

Vonat meg gyaloglás, holnap még be kell jönnöm vele dolgozni,de félek, hogy itt is esni fog ez a dög hó!

Az első télen jártam vele mikor hozzám került, de a sok állat az utakon, azt hiszik ha fent van a recés gumi akkor már a tapadás olyan mint ha sinen mennének. Sajna majdnem megtörtek egyszer, még jó, hogy nem volt senki a kereszteződésben és be tudtam menni gyorsan, és itt eltörött a mécses nálam!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia Zoli!

Vonat meg gyaloglás, holnap még be kell jönnöm vele dolgozni,de félek, hogy itt is esni fog ez a dög hó!

Az első télen jártam vele mikor hozzám került, de a sok állat az utakon, azt hiszik ha fent van a recés gumi akkor már a tapadás olyan mint ha sinen mennének. Sajna majdnem megtörtek egyszer, még jó, hogy nem volt senki a kereszteződésben és be tudtam menni gyorsan, és itt eltörött a mécses nálam!

Üdv:BB

Kicsit én is tartok tőle, friss jogsis vagyok, télen még nem mentem. :lol: Nemártana vhol gyakorolni, kicsit csúszkálni, csak itt a környéken nem nagyon van ilyen hely. Az áruházi parkolókat mind őrzik, meg tele vannak bevásárlókocsival. Vagy olyan utszakasz kellene ahol nincs árok, meg forgalom. Az az igazság, hogy pont azért vettem a kocsit mert nagyon szar dolog volt a kölykökkel pölö 2 fokban havasesőben buszozni meg a megállóban fagyoskodni. Persze azt én döntöm el mikor megyek, ha úgy látom szar a helyzet az utakon, akkor otthon maradok, nem reszkírozok meg egy árokba csúszást.

Link to comment
Megosztás:

Jaa meg 4 éve nemvoltam busszal dolgozni.Valami luxus legyen az életemben. :lol:

Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy 1987 óta hányszor ültem buszon, vonaton, vagy villamoson.

És nem azért mert csak egy kezem van! :lol:

Legutóbb is mikor vonattal jöttem haza Németországból, a Kelenföldi pu-ról felhívtam a nejemet, hogy hol és hogyan lehet jegyet venni a hazavivő buszra.... :)

Aki nem gyakorolja a téli autózást, az sosem fogja megtanulni.

Link to comment
Megosztás:

Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy 1987 óta hányszor ültem buszon, vonaton, vagy villamoson.

És nem azért mert csak egy kezem van! :lol:

Legutóbb is mikor vonattal jöttem haza Németországból, a Kelenföldi pu-ról felhívtam a nejemet, hogy hol és hogyan lehet jegyet venni a hazavivő buszra.... :)

Aki nem gyakorolja a téli autózást, az sosem fogja megtanulni.

Én is elveszett ember vagyok az asszony nélkül, csak én meg a buszmegállóból hívtam fel, hogy nézze már meg a neten mikor jön a következő busz, mert nem igazodtam ki a menetrenden. :P Meg egér sem volt hogy kattingassak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

9,4 l/100 km. :lol:

Valami nem gömbölyű. :lol:

Mundjuk full város, sok hidegindítás. :P Jah, meg én. :P

Szerintem akkor is sok, max. 8-8.5 szabadna lennie, főleg hogy nem Caravanod van! :lol: Nekem a múltkor 6.3-ra jött ki 500km-en mérve, és abból a fele volt város. Ma akartam tankolni megint a fogyimérés miatt, de fellülbírálták a dolgot. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát egen... ez nagyon meg tudja dobni :lol:

(csak példaképpen hoznám, hogy míg a motor nem éri el az 50fok körüli hőmérsékletet, átlagosan 2-3x annyi benya megy bele,

mint üzemmelegen...)

Ebből továbbgondolva melyik a jobb megoldás mint fogyasztás mint pedig a motor és egyéb alkatrészek szempontjából?

1.) inditás után szinte egyből lehet lassan gurulni(2es-3as kb20-30as tempóval), majd ha eléri azt a 40-50fokot oda lehet lépni és normálisan lehet közlekedni.

2.) inditás után álló helyzetben megvárjuk mig eléri azt a 40-50fokot és utána megyünk csak utunkra..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.