Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ha nem erőlködik a motor és lábújjhegyes gázzal lehet szépen haladni (pl. vízszintes vagy enyhe lejtő), akkor nem baj, ha nincs szétpörgetve. Bár 50-nél még én is negyedikben hagyom, nekem az áttételem olyan, hogy 66-ot mutat az óra vízszintes úton, amikor kényelmes ötödikben a motornak (ez kb. 1500-2000-es fordulat).

Link to comment
Megosztás:

Következő autómban 4000-es moci lesz és alapjáraton fogom hajtani. :lol:

1200-nél majd elváltok. :lol:

Vegyél hoffherr trakit, az 350-es fordulatnál adja le a max teljesítményét! :)

Csak tolatásnál fordítva kell beindítani a mocit, és kicsit nehéz belengetni a 80kg-os lendítősúlyt :P

Jah, meg kell hozzá egy gázégő, amivel izzítasz hidegindítás előtt :P

Link to comment
Megosztás:

de hány kg egy olyan??? :P

Krúzingnál az nem számít. :P

Vegyél hoffherr trakit, az 350-es fordulatnál adja le a max teljesítményét! :lol:

Csak tolatásnál fordítva kell beindítani a mocit, és kicsit nehéz belengetni a 80kg-os lendítősúlyt :lol:

Jah, meg kell hozzá egy gázégő, amivel izzítasz hidegindítás előtt :lol:

Ez majd az azutáni lépcső lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ha 1,2 euró egy liter motorbenzin, akkor a gyenge forint miatt lesz olcsóbb :lol: Az árcsökkenés a nyersolaj árának, és a kereslet csökkenésének eredménye, nem a gyenge forintnak. Ha gyengül a forint, a benzin drágulni szokott.

Jogos amit irsz. Én viszont a SKK és a HUF viszonylatában értettem. Ha pl. 1Skk=7/7,50Huf akkor már nem éri meg, de igy hogy 1 koronáért 8,50-8,70 frintot tudok venni(körülbelüli pénzváltói középárfolyamon ami megéri mindkét félnek) már jól jövök ki. Nálatok a 95-ös benzin átlag 254Ft, nálunk a mai ujság szerint 33,30SKK. Lehet számolni! :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

na meg ha vmiért hirtelen odébb kéne repülni, akkor nem igazán fog meglódulni a kocsi

Olyankor vissza kettő padlógáz! :lol:

Ha nem erőlködik a motor és lábújjhegyes gázzal lehet szépen haladni (pl. vízszintes vagy enyhe lejtő), akkor nem baj, ha nincs szétpörgetve. Bár 50-nél még én is negyedikben hagyom, nekem az áttételem olyan, hogy 66-ot mutat az óra vízszintes úton, amikor kényelmes ötödikben a motornak (ez kb. 1500-2000-es fordulat).

He lenne fordulatszámmérőm ( majd lesz!) megmondanám mekkora a fordulatszámom, az óra szerint 60 körül megyek amikor a valós érték 50 az útszéli tájékoztató szerint. Szóval azt mondjátok hogy nem használtok 5.-et városban? Nem tom miért csinálom így, talán mert 2.2-es TDI Mercivel tanultam, ott nem volt gond a korai felváltás. Még a legelején rendszeresen be is rángatott az Astra a korai felváltás miatt. :lol: Nem tudom, szerintem tök jó hangja van alcsony fordulatszámon, én úgy gondoltam nem ártok a motornak ha nem erőlködik. Valamilyen szintet a 6.3-as fogyi is igazolja, hogy olyan nagy hülyeséget nem csinálok vele. Szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Olyankor vissza kettő padlógáz!

az a baj, h mire megcsinálod, már ott a baj.

Még a legelején rendszeresen be is rángatott az Astra a korai felváltás miatt. :lol: Nem tudom, szerintem tök jó hangja van alcsony fordulatszámon, én úgy gondoltam nem ártok a motornak ha nem erőlködik. Valamilyen szintet a 6.3-as fogyi is igazolja, hogy olyan nagy hülyeséget nem csinálok vele. Szerintem. :lol:

van egy optimális fordulat, ahol jól érzi magát a motor, és ez nem feltétlen 1500-2000 hanem egy kicsit felette

Link to comment
Megosztás:

He lenne fordulatszámmérőm ( majd lesz!) megmondanám mekkora a fordulatszámom, az óra szerint 60 körül megyek amikor a valós érték 50 az útszéli tájékoztató szerint. Szóval azt mondjátok hogy nem használtok 5.-et városban? Nem tom miért csinálom így, talán mert 2.2-es TDI Mercivel tanultam, ott nem volt gond a korai felváltás. Még a legelején rendszeresen be is rángatott az Astra a korai felváltás miatt. :lol: Nem tudom, szerintem tök jó hangja van alcsony fordulatszámon, én úgy gondoltam nem ártok a motornak ha nem erőlködik. Valamilyen szintet a 6.3-as fogyi is igazolja, hogy olyan nagy hülyeséget nem csinálok vele. Szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya975!

Akkor, hogy egy kicsit világosabb legyen a kép, adott ugye az 1.4literes benzin erőmű! Ennek a motornak a max nyomatéka 2800for/perc-től jelentkezik, szerinted ez mit jelent? Ez a kis emberek nyelvén, mint az enyém is, azt jelenti, hogy a motor ott érzi jól magaát, de ez nem azt jeleti, hogy muszáj azon a fordulaton váltani, vagy járatni a motort.Ha lejebb járatod azzal nincs gond, csak akkor ha 1500/perc alá esik a fordulat, mert innentől az autón pl kikapcsolja a toló üzemmódot, ami annyi takar, hogy itt muszáj neki benzint kapnia a motor önfentartása érdekében. Ez a sok buta mérnők a gyárban ezt így találta ki. Adott a motor ami mondjuk 1500-at pörög (városban ez a motor 5-ben ez alatt pörög) és mivel emberek vagyunk annyira nem tudjuk tartani egy helyzetben a gázt és ezért az elektrónika folyton azt érzékeli, hogy gyorsít-lassít és szerencsétlennek még ott van a tolómod is ami folyamatosan ki-be kapcsolgat ez miatt. Az olajnyomás akár milyen farnkó is egy motor a legideálísabb a középső fordulatszám tartományban, ha alatta van akkor is van, de az álltalad használt tartományba olyan minimális a nyomásemelkedés az alapjárathoz képest, hogy szinte elhanyagolható. Na és akkor egyszer csak azt észleli az elektrónika, hogy gyorsítás van, mert mondjuk kicsit megnyomod, vagy kikapcsol a toló mód és megkapja a naftát, akkor ott olyan erők érik a dugókat és a főtengelyt, hogy el sem hinnéd, de mivel nincs olajnyomás ezért egy pillanatra megszünik a filmréteg a két surlodó dolog közt és ez elnetős kopást eredményez sajna!

Csak jótanács, ha sokáig akarod használni azt a kocsit akkor ne az oktatótól tanulj vezetni, mert neki valszeg mindegy, hogy 3 vagy 4 év alatt hullik ki a kocsija, mert 1,5 év alatt megvan a következő ára! Egy kis motort mindíg is jobban pörgetni kell mint egy nagyot, mert a kicsi pont arra van tervezve (nyomatékcsúcs)!!!

Remélem egy kicsit érthető az érvem! Én is igy tanultam meg, mert annó egy barátommal erről nagyon sokat vitáztam és beláttam, hogy ez a lényeg ennél a kis ccm-es motoroknál!

Üdv:BB

Kösz a tanácsokat, ezek szerint felejtős az 5-ban alapjáraton autózás? :lol: Vagy csak akkor, ha gyorsítani kell? Ugye nálam ez városban ritkán fordul elő, mert nem nagyon megyek 50-főlé. Akkor pölö. ha beérek egy faluba, és lassítok 90-ről 50-re egyből váltsak vissza, vagy elég a falu végén gyorsitáskor? :lol: Egészen pontosan mi az a toló üzemmód?

Link to comment
Megosztás:

Jogos amit irsz. Én viszont a SKK és a HUF viszonylatában értettem. Ha pl. 1Skk=7/7,50Huf akkor már nem éri meg, de igy hogy 1 koronáért 8,50-8,70 frintot tudok venni(körülbelüli pénzváltói középárfolyamon ami megéri mindkét félnek) már jól jövök ki. Nálatok a 95-ös benzin átlag 254Ft, nálunk a mai ujság szerint 33,30SKK. Lehet számolni! :) :lol:

Hja, így már teljesen más. Nem számoltam az internacionális tankolókkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

He lenne fordulatszámmérőm ( majd lesz!) megmondanám mekkora a fordulatszámom, az óra szerint 60 körül megyek amikor a valós érték 50 az útszéli tájékoztató szerint. Szóval azt mondjátok hogy nem használtok 5.-et városban? Nem tom miért csinálom így, talán mert 2.2-es TDI Mercivel tanultam, ott nem volt gond a korai felváltás. Még a legelején rendszeresen be is rángatott az Astra a korai felváltás miatt. :lol: Nem tudom, szerintem tök jó hangja van alcsony fordulatszámon, én úgy gondoltam nem ártok a motornak ha nem erőlködik. Valamilyen szintet a 6.3-as fogyi is igazolja, hogy olyan nagy hülyeséget nem csinálok vele. Szerintem. :lol:

Én a swift-tel városban csak 3-asban járok. 50-nél nem szereti a négyet, forog kb 1500-at, rossz hallgatni. 3-asban 50körül olyan 2200 a fordulat. jobban gyorsul, és nekem jobban tetszik a hangja is így :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.