Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nemtom csapotthátúnál hogy van, de kombinál a szintjelző mellett van az ac, alul. :lol:

Én meg nem tudom hogy a Caravan-nál hogy van, de mindenképp érdekes ha máshogy oldották meg pedig csak egy "puttonyt" tettek hozzá. Miért kellett ezt a részt is átvariálniuk?! Na, de biztos okosabbak mint én és a hozzám hasonló mezei felhasználók :lol: .

Link to comment
Megosztás:

A relé átkötésnél kéne mérni feszt, vagy próbalámpázni, hogy ott egyáltalán van-e delej. Valami külön immo nincs a kocsiban?

Próbalámpáztam volt áram, az immót nem tudom, de van egy riasztóm ami nem műkszik, se kulcs hozzá, se távkapcsoló eddig nem csinállt gubancot, remélem most se.

Nekem a hátsó ülés alatt van az AC pumpa és a csati is...vagy alulról is van valamilyen csati? :lol:

Nekem nincs nyílás az ülés alatt, csak lentről férek hozza az AC-hoz.

Tényleg, nem a szintmérőt próbalámpáztad? :) Az van ugyanis alul :P

Az AC-t mérőztem az van elől, már cseréltem, a szintmérő oldalt van a jobb hátso kerék felől. Halvány lila gőzőm sincs mi lehet a gond, lehet hogy vez. szakadás? Na de állásában?! Holnap jön a Karcsi majd megnézi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyat csinált, h mikor kicseréltük az act nem ment hátra 12v, de a relénél megvolt. Elgurították a villanyászhoz, ott meg már müködött, pedig hozzá se nyult :lol:

Ezt én is eljátszottam az előbb, kirohantam mint Zrínyí Miklós, de persze semmi. :lol: Holnap már többet tudok.

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyat csinált, h mikor kicseréltük az act nem ment hátra 12v, de a relénél megvolt. Elgurították a villanyászhoz, ott meg már müködött, pedig hozzá se nyult :lol:

Akkor bármikor előfordulhat az is hogy gurulás közben egyszer csak leáll alattad a vas, hm? :)

Nem lehetséges hogy valami testkábel laza/lötyög? nem értek ehhez (sem), csak eszembe jutott, hátha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor bármikor előfordulhat az is hogy gurulás közben egyszer csak leáll alattad a vas, hm? :)

Nem lehetséges hogy valami testkábel laza/lötyög? nem értek ehhez (sem), csak eszembe jutott, hátha. :lol:

előfordulhat, de elötte be kell induljon, és sajnos az se pöc röf egyenlőre :P

nem változott sztem semmi, felhúzták a domb tetejére, du mentem oda, és akkor búgott az ac, pedig nem nyult hozzá a csávó. :lol:

azóta müködik, csak ugye az inditás...

Link to comment
Megosztás:

Akkor bármikor előfordulhat az is hogy gurulás közben egyszer csak leáll alattad a vas, hm? :lol:

Nem lehetséges hogy valami testkábel laza/lötyög? nem értek ehhez (sem), csak eszembe jutott, hátha. :lol:

Én sem értek olyan sokat hozzá, csak a javítási kézikönyv szerint ellenőriztem, van-e áram ahol kell, illetve a relét kiszürni rövidrezártam két kábelt. Reggel még aláfekszem adok egy direkt tápot az AC-nek hogy műkszik-e ha igen már csak a kábelszakadás lehet. Szerintem. :) Bár ugye én az áramot közvetlen testel vizsgáltam egy csavar fejéről, ettől még a testkábel lehet szakadt.

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy irígykedjetek: ma 241,90 -ért tankoltam 95-öst! :P

Én is teletankaltom a héten , szerencsére, ha most tényleg AC-cserés szívhatom le a benyát! :) Amúgy nagyon csodálkozom a 6.3-as fogyimon, mert egyszer-kétszer volt benne lámpától padlógázas nakiamenőcsávós indulás is. :lol: Bár a táv fele hosszútávon volt városon kívül. Nem tudom mi lenne velem egy két literessel mint a tied, megérezném a vér szagát, nem bírnák magammal! :lol: Nem szoktad figyelni a BC-t az ilyen padlógáznál mennyi a pillanatnyi fogyi?

Link to comment
Megosztás:

Én is teletankaltom a héten , szerencsére, ha most tényleg AC-cserés szívhatom le a benyát! :P Amúgy nagyon csodálkozom a 6.3-as fogyimon, mert egyszer-kétszer volt benne lámpától padlógázas nakiamenőcsávós indulás is. :lol: Bár a táv fele hosszútávon volt városon kívül. Nem tudom mi lenne velem egy két literessel mint a tied, megérezném a vér szagát, nem bírnák magammal! :) Nem szoktad figyelni a BC-t az ilyen padlógáznál mennyi a pillanatnyi fogyi?

Azért az szerintem nem rossz, sőt jó egy caravantól. Nekem inkább még több is(6,5-6,7) Igaz, sok rövid táv, 15-20km, és fele-fele város-közút, de nem dugóban ácsorgás(hála Istennek az elég ritka errefelé :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Én is teletankaltom a héten , szerencsére, ha most tényleg AC-cserés szívhatom le a benyát! :) Amúgy nagyon csodálkozom a 6.3-as fogyimon, mert egyszer-kétszer volt benne lámpától padlógázas nakiamenőcsávós indulás is. :lol: Bár a táv fele hosszútávon volt városon kívül. Nem tudom mi lenne velem egy két literessel mint a tied, megérezném a vér szagát, nem bírnák magammal! :lol: Nem szoktad figyelni a BC-t az ilyen padlógáznál mennyi a pillanatnyi fogyi?

Szia zotya975!

Nekem a bc egy telitalpas, kiforgatós, (nincs ilyen, de még lehet :P ) bocs de leelőztelek stilusnál 5-be 110nél simán kiirja a 17-et. Nem is szeretem ilyenkor nézni nagyon, és még az is jó, hogy ez max évente 1-2 alkalommal fordul elő nálam!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya975!

Nekem a bc egy telitalpas, kiforgatós, (nincs ilyen, de még lehet :P ) bocs de leelőztelek stilusnál 5-be 110nél simán kiirja a 17-et. Nem is szeretem ilyenkor nézni nagyon, és még az is jó, hogy ez max évente 1-2 alkalommal fordul elő nálam!

Üdv:BB

Kösz, akkor jobb is hogy nincs BC-m! :lol: Akkor milyen lehetett nálam a: második-80-ledadog, harmadik-140-ledadog?! :) Igaz akkor az átlagom is 8 liter körül volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem szoktad figyelni a BC-t az ilyen padlógáznál mennyi a pillanatnyi fogyi?

Láttam már 40 lit/100 km-t a kijelzőn! :lol:

De nem ez okoz nagy fogyasztást, mert így nem lehet közlekedni. Akkor zabál, ha 1800 ford. alatt próbálok változó tempóban haladni és gyorsítani. Az zabálja a benzint hosszú távon.

Link to comment
Megosztás:

Láttam már 40 lit/100 km-t a kijelzőn! :lol:

De nem ez okoz nagy fogyasztást, mert így nem lehet közlekedni. Akkor zabál, ha 1800 ford. alatt próbálok változó tempóban haladni és gyorsítani. Az zabálja a benzint hosszú távon.

Érdekes, az ember azt gondolná, alacsony fordulatszámon keveset eszik. Úgy érted, hogy ötödikben 1800 ford. alatt?

Link to comment
Megosztás:

Ez (sajnos) a gyenge forintnak köszönhető. Igaz, nekem jó igy, de az ott dolgozóknak már kevésbé... de ez nem idevaló téma, nem is (itt) fogok erről elmélkedni. :lol:

Igen, ha 1,2 euró egy liter motorbenzin, akkor a gyenge forint miatt lesz olcsóbb :lol: Az árcsökkenés a nyersolaj árának, és a kereslet csökkenésének eredménye, nem a gyenge forintnak. Ha gyengül a forint, a benzin drágulni szokott.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, az ember azt gondolná, alacsony fordulatszámon keveset eszik.

Ez addig igaz, amíg egyenletes tempóban haladsz. De gyorsuláskor hiába lépsz oda mondjuk 40-es tempónál 5-ben, az autó nem fog gyorsulni rendesen, csak "ömlik" bele az üzemanyag (a dízeleken ezt jól lehet látni, mert a tökéletlen égés miatt füstöl, mint állat). Viszont ha visszakapcsolsz, és dinamikusan gyorsulsz (ami nem a padlógázt jelenti) akkor gyorsabban eléred a kívánt tempót, nyilván kevesebb üzemanyag felhasználásával.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a bc egy telitalpas, kiforgatós, (nincs ilyen, de még lehet :lol: ) bocs de leelőztelek stilusnál 5-be 110nél simán kiirja a 17-et. Nem is szeretem ilyenkor nézni nagyon, és még az is jó, hogy ez max évente 1-2 alkalommal fordul elő nálam!

Kettesben 1500-nél padlózd le, látsz még ennél is jóval nagyobb értékeket rajta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez addig igaz, amíg egyenletes tempóban haladsz. De gyorsuláskor hiába lépsz oda mondjuk 40-es tempónál 5-ben, az autó nem fog gyorsulni rendesen, csak "ömlik" bele az üzemanyag (a dízeleken ezt jól lehet látni, mert a tökéletlen égés miatt füstöl, mint állat). Viszont ha visszakapcsolsz, és dinamikusan gyorsulsz (ami nem a padlógázt jelenti) akkor gyorsabban eléred a kívánt tempót, nyilván kevesebb üzemanyag felhasználásával.

Na ezt jó tudni, eddig talán lustaságból hajlamos voltam kifele a városból 5-ben 50-ről gyorsítani, ezután vissza kettő padlógáz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

városban te használsz 5.et? :lol: :lol:

Mindig szerelhetnékje van, így legalább a mocit is fúrathatja. Tudtommal a henger fala jobban kopik olyankor és jobban terhelve van mint nagyobb fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.