Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Lehet, hogy én pancsbenzinnel járok, de megy tőle mint a barom, és csak 7 és felet iszik. :)

Biztos a sok hidrogén segít rajta :lol:

A legjobb szelekciós műszer a benyára a 4T robogóm, elhiheted, hogy se a szemközti

tesco kúthoz, se jet kúthoz nem megyek többet soha a büdös életben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs MAF szenzorod akkor lehet még az injektorod részleges dugulása is. Szoktál-e renszeresen injektortisztítót tölteni a benzinbe?

Még soha nem volt benne injektor tisztító, de egyszer levettem és elmostam higítóval, meg volt már benne etanol is, vagy az nem számít? És az injektor részleges dugulása csak kevés benyánál okozna gondot? Esetleg ötlet, hogy milyen injektor tisztítót vegyek bele? :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Nekem álló helyzetben egyáltalán nem csinálja, és csak viszonylag kevés benzinnél. Neked volt szűrő cserélve? Ha le van fojtva a benzin áramlás koszos szűrő miatt, az csinálhat ilyen gondot hirtelen gáznál.

Amikor megvettem, kb.28hónapja és 18000km-el ezelőtt volt cserélve. Gyakrabban kéne cserélni? :lol:

Nincs benne MAF szenzor.

Csak MAP.

Feltételezem hogy akkor nekem is van ez a MAP...de hol? Könnyen hozzáférhető? Valamit érdemes vele csinálni, pl. kipucolni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

....Feltételezem hogy akkor nekem is van ez a MAP...de hol? Könnyen hozzáférhető? Valamit érdemes vele csinálni, pl. kipucolni? :lol:

A tűzfalon van a jobb oldali vékony műanyg borítás alatt. Megy rá egy vákumcső, és egy elektromos csati, asszem 3 vezetékkel.

Link to comment
Megosztás:

A tűzfalon van a jobb oldali vékony műanyg borítás alatt. Megy rá egy vákumcső, és egy elektromos csati, asszem 3 vezetékkel.

Aha! Ott van egy téglatest alakú doboz meg egy amolyan ufó alakú izé-ha jól emlékszem-amikről nem tudom hogy mik is azok. Tehát az a fekete doboz a MAP? Vagy a kettő együtt végzi ezt a dolgot? Tehát azon max. a vezetékeket vagyis a csatit lehet pucolni illetve a csövet ellenőrizni hogy rendben van-e, jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Amikor megvettem, kb.28hónapja és 18000km-el ezelőtt...

jééé, :P most tünt fel csak hogy viszonylag milyen keveset mentem vele, 6-700km havonta, hm :lol:

Tényleg, már meg szerettem volna kérdezni hogy mi a különbség az OMV sima 95-ös és a 95-ös Carrera benzine között? Esetleg lehet/érdemes tankolni azt a 100-ast is az enyémbe? Nem tesz kárt benne? Magyarországra fogok járni tankolni mert, ha tudok az ott dolgozó honfitársaimtól jó áron forintot venni akkor akár több mint 2Sk-val(kb.20-25Ft) olcsóbban tankolhatok, sőt, a sima 95-ös még olcsóbb valamivel. :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aha! Ott van egy téglatest alakú doboz meg egy amolyan ufó alakú izé-ha jól emlékszem-amikről nem tudom hogy mik is azok. Tehát az a fekete doboz a MAP? Vagy a kettő együtt végzi ezt a dolgot? Tehát azon max. a vezetékeket vagyis a csatit lehet pucolni illetve a csövet ellenőrizni hogy rendben van-e, jól gondolom?

Az a téglatestszerű lesz. A másik (vákumdoboz) az aktívszenes szűrőből engedi a benzingőzt a szívótorokba.

Link to comment
Megosztás:

Még soha nem volt benne injektor tisztító, de egyszer levettem és elmostam higítóval, meg volt már benne etanol is, vagy az nem számít? És az injektor részleges dugulása csak kevés benyánál okozna gondot? Esetleg ötlet, hogy milyen injektor tisztítót vegyek bele? :lol:

Protec. Piros Protec. Opel szalonokban is lehet kapni, de én láttam Bárdinál is. 2200 körül van 1 flakon :) Mondjuk utána benzinszűrőcsere :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még soha nem volt benne injektor tisztító, de egyszer levettem és elmostam higítóval, meg volt már benne etanol is, vagy az nem számít? És az injektor részleges dugulása csak kevés benyánál okozna gondot? Esetleg ötlet, hogy milyen injektor tisztítót vegyek bele? :lol:

Bár láttam, hogy itt a Protec-et népszerűsítik, de én eddig vagy Winns-t vagy STP-t használtam rendszeresen. Attól függően, hogy a tecsóban éppen melyik volt olcsóbb a polcon. Én meg vagyok elégedve velük, és nem is kellett 60 ezernél sűrűbben benzinszűrőt cserélnem.

Viszont ha elfelejtkezem róla mint legutóbb is, akkor már 8000 km futás után is igen érezhető a változás a betöltés után. Sokkal dinamikusabb lesz a motor. Különben 5000-ként töltök be egy flakonnal (kb. 1200 Ft). Van egy füzetem ahová írom az összes költségemet és a karbantartásokat időponttal együtt. Ebből aztán már kiolvasható (sőt előre be is írom) a következő vez. szíj, olaj, légszűrő, pollensz. gyertya, injektortisztító stb. aktuális cseréjét feltöltését. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Magyarországra fogok járni tankolni mert, ha tudok az ott dolgozó honfitársaimtól jó áron forintot venni akkor akár több mint 2Sk-val(kb.20-25Ft) olcsóbban tankolhatok, sőt, a sima 95-ös még olcsóbb valamivel. :lol: :lol:

Ezt is megéltük :) Nemrég még a magyarok jártak át tankolni :lol:

Bár láttam, hogy itt a Protec-et népszerűsítik, de én eddig vagy Winns-t vagy STP-t használtam rendszeresen. Attól függően, hogy a tecsóban éppen melyik volt olcsóbb a polcon. Én meg vagyok elégedve velük, és nem is kellett 60 ezernél sűrűbben benzinszűrőt cserélnem.

Pont ez mutatja a kettő közti különbséget... A protec nagyságrendekkel jobb oldó és tisztító hatással rendelkezik, ezért is kell

cserélni utána a szűrőt, mert a tankból is kihozza a szutykot. Nem hiába ezt ajánlja mindenki, nem az olcsó tescos cuccot :P

Régebben én is többször használtam a protecet, most már nyomom a benzin mellé a megalene adalékot, így eltekintettem

a protec használatától :P

Link to comment
Megosztás:

Pont ez mutatja a kettő közti különbséget... A protec nagyságrendekkel jobb oldó és tisztító hatással rendelkezik, ezért is kell

cserélni utána a szűrőt, mert a tankból is kihozza a szutykot. Nem hiába ezt ajánlja mindenki, nem az olcsó tescos cuccot :lol:

Régebben én is többször használtam a protecet, most már nyomom a benzin mellé a megalene adalékot, így eltekintettem

a protec használatától :lol:

Neked igazad van a magad módján. Én meg nem bánom ha a tankban marad valami, és ha a szűrő azt kiszűri ha mégis elindul, viszont a lényeg az, hogy injektorom az tiszta.

Link to comment
Megosztás:

Neked igazad van a magad módján. Én meg nem bánom ha a tankban marad valami, és ha a szűrő azt kiszűri ha mégis elindul, viszont a lényeg az, hogy injektorom az tiszta.

Mondjuk valszeg egyik lötty sem ér közel annyit sem, mint egy ultrahangos tisztítás az erre szakosodott műhelyben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megszületett a negatív rekordom a fogyasztás terén. 25,35Liter/337Km! Azt hiszem ez egy kicsit sok, de mentségére legyen mondva, hogy ezt a rossz gyertyakábellel produkálta, amint bekerült az új kábel rögtön 7 alatt van!

Gabi egy gyors kérdés, a Bc-d ha nem rendessen méri az átlagot akkor az %-os eltérés ugye?

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Igen, és az átalakítás miatt újra kéne kalibrálni.

Legegyszerűbb ha rá tudsz dugni egy notebook-ot.

Ha ez megtörtént, szólj, 2 perc alatt meg lehet oldani :lol:

Szia Gabi!

Az a program kell amit letöltöttem Tőled (terminal)? Szerintem a jövő héten valamelyik délután 5-után felhívlak és eggyeztetünk majd!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Protec. Piros Protec. Opel szalonokban is lehet kapni, de én láttam Bárdinál is. 2200 körül van 1 flakon :P Mondjuk utána benzinszűrőcsere :)

Bár láttam, hogy itt a Protec-et népszerűsítik, de én eddig vagy Winns-t vagy STP-t használtam rendszeresen. Attól függően, hogy a tecsóban éppen melyik volt olcsóbb a polcon. Én meg vagyok elégedve velük, és nem is kellett 60 ezernél sűrűbben benzinszűrőt cserélnem.

Viszont ha elfelejtkezem róla mint legutóbb is, akkor már 8000 km futás után is igen érezhető a változás a betöltés után. Sokkal dinamikusabb lesz a motor. Különben 5000-ként töltök be egy flakonnal (kb. 1200 Ft). Van egy füzetem ahová írom az összes költségemet és a karbantartásokat időponttal együtt. Ebből aztán már kiolvasható (sőt előre be is írom) a következő vez. szíj, olaj, légszűrő, pollensz. gyertya, injektortisztító stb. aktuális cseréjét feltöltését. :lol:

Kösz a tanácsokat, de most egyéb gondom van ugyanis el se indul. :P Nem tudom mi lehet a baj, nem hallom az AC-pumpát gyujtás ráadásakor, viszont a relé kattan. Alámásztam lehúztam a csatit az AC-ról keresőlámpát dugtam rá az se világitt. Kivettem a relét, megnéztem a piros cekaszon kap áramot, ha rövidrezárom a pirosat és a piros-kéket, akkor se indul el az AC. Bizti jó. Mivel az én tudományomnak itt vége van, ezért meg kell várnom holnap Hening mestert. :lol: Reggel hazajöttem a kocsival gond nélkül, délután visszaraktam azt a nyomorult lábfűtés csövet, aztán gondoltam kipróbálom jól raktam-e fel, hát el se indult! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.