Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ahogy én is SE után nézelődök, azt láttam, hogy az nem szív a kipuff mellől meleget. Szóval az lehet amit mondasz.

Szia invictus!

Hát igen, tehát valahogy össze kell hekkelnem az Se légzürőházát az Nz-s hez mert ez így nem lesz kerek ezzel a fogyival. Az biztos, hogy most nagyon érzi a hideget sajna, a rginél ez nem volt ennyire észrevehető a fogyiban.

Csak nem Te is fejet hajtasz a teljesítmény, elött? Hát egy nagy kalappal hozzá, mert amint olvasod elég sok a macera vele és még közelsem biztos, hogy a mütét után minden egyből sikeres lesz! Elég összetett rendszerről beszélünk és sok a buktató benne!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia invictus!

Hát igen, tehát valahogy össze kell hekkelnem az Se légzürőházát az Nz-s hez mert ez így nem lesz kerek ezzel a fogyival. Az biztos, hogy most nagyon érzi a hideget sajna, a rginél ez nem volt ennyire észrevehető a fogyiban.

Csak nem Te is fejet hajtasz a teljesítmény, elött? Hát egy nagy kalappal hozzá, mert amint olvasod elég sok a macera vele és még közelsem biztos, hogy a mütét után minden egyből sikeres lesz! Elég összetett rendszerről beszélünk és sok a buktató benne!

Üdv:BB

Az a baj, hogy a hideg ellen nem biztos, hogy hatékony lenne. Hisz mire a csonk átmelegszik rendesen...de kit tudja.

Én amúgy még csak tervezgetek. :lol: Persze nyilván az lenne a legjobb ha minden zökkenőmentesen menne, de ilyennel én még sosem találkoztam, semmilyen téren...mindig van valami akadály amit le kell küzdeni.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet látnád mikor kanyar 3-ban lepadlózom az övét. Csak úgy visítanak a papucsok... :lol:

Olyankor jön a szöveg: "Bezzeg a tieddel ezt nem csinálod soha..."

Én ilyenkor szoktam neki beszélni hogy néha meg kell hajtani, hogy tisztuljon az injektor, meg ellustul, de nem nagyon hiszi el. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Én is arra fogom, hogy a common rail rendszerűeket néha meg kell kicsit zavarni, hogy a szelepekről letakarodjon a korom, a közös nyomócsőben leállt olajsár a hirtelen nagy nyomástól feloldódik és gond nélkül átmegy az injektorszelepeken, a turbó nagyobb kenést kap mivel az olajnyomás is megnő és az esetlegesen beleálló olajkormot kilöki belőle mivel alaposan felpörög, és egyéb észérvnek hangzó tudományos okosságok listája... :P :lol:

Erre: "A szívem is belefájdul, bezzeg a tiéddel nem csinálsz ilyeneket..." mondom csinálnék ha tudnék de az az euro 2-es csúcstechnika azontúl, hogy 2-3-ba kihúzatom vége is van. Nincs teljesítmény benne. :)

Majd hülye leszek megmondani neki, hogy ez egy strapabíró motor a saját nemében meg nem akarom én szétlőni. :P

Na meg az, hogy Opel és :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is arra fogom, hogy a common rail rendszerűeket néha meg kell kicsit zavarni, hogy a szelepekről letakarodjon a korom, a közös nyomócsőben leállt olajsár a hirtelen nagy nyomástól feloldódik és gond nélkül átmegy az injektorszelepeken, a turbó nagyobb kenést kap mivel az olajnyomás is megnő és az esetlegesen beleálló olajkormot kilöki belőle mivel alaposan felpörög, és egyéb észérvnek hangzó tudományos okosságok listája... :lol: :)

Erre: "A szívem is belefájdul, bezzeg a tiéddel nem csinálsz ilyeneket..." mondom csinálnék ha tudnék de az az euro 2-es csúcstechnika azontúl, hogy 2-3-ba kihúzatom vége is van. Nincs teljesítmény benne. :P

Majd hülye leszek megmondani neki, hogy ez egy strapabíró motor a saját nemében meg nem akarom én szétlőni. :P

Na meg az, hogy Opel és :lol:

Ez jó duma, lehet hogy felhasználom, bár kicsit átt kell dolgoznom, mert az enyémbe nincs turbó. De még lehet! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az XE Corsád mit eszik most? :lol:

Nőtől sem kérdezed meg hány éves! :)

Na, azért le lehetne nyomni a torkán többet, is ha nagyon akarnád nem? :lol:

Egyrészt nem akarom,másrészt a szívódízellel nem tudsz többet megetetni,max ha feltekered az üa-t neki,de annak meg értelme nincs,mert csak elfüstöli,teljesítményt alig kapsz érte.

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt nem akarom,másrészt a szívódízellel nem tudsz többet megetetni,max ha feltekered az üa-t neki,de annak meg értelme nincs,mert csak elfüstöli,teljesítményt alig kapsz érte.

Azért én nagyon kiváncsi lennék, hogy mennyit iszik,amikor néha tolom nekije. Ezt csak BC-vel lehet mérni? Nincs vmi egyszerűbb megoldás? Vmi átfolyásmérő vagy tudomisén.

Link to comment
Megosztás:

Azért én nagyon kiváncsi lennék, hogy mennyit iszik,amikor néha tolom nekije. Ezt csak BC-vel lehet mérni? Nincs vmi egyszerűbb megoldás?

Már hogyne lenne!

1. beállsz a benyakúthoz

2. csutkára lövöd anyaggal, közben addig rázod míg az összes levegő ki nem jön belőle

3. csapsz egy kanyart aztán vissza az 1. lépésre.

Minden kiderül... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már hogyne lenne!

1. beállsz a benyakúthoz

2. csutkára lövöd anyaggal, közben addig rázod míg az összes levegő ki nem jön belőle

3. csapsz egy kanyart aztán vissza az 1. lépésre.

Minden kiderül... :) :lol:

Oké-oké, de én olyan műszerre gondoltam amire ha rápillantok menet közben akkor látom hogy 23 litert zabáll, és ideje felváltani. Amúgy biztos perverz vagyok, de nekem a rázásról megint más jutott az eszembe.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oké-oké, de én olyan műszerre gondoltam amire ha rápillantok menet közben akkor látom hogy 23 litert zabáll, és ideje felváltani. Amúgy biztos perverz vagyok, de nekem a rázásról megint más jutott az eszembe.... :lol:

"Board Computer" a neve és beszerelhető, Futó cartárs úr jobban tudna mesélni róla.

Esküszöm kikészítesz ezekkel a beszólásokkal! :lol: sokszor azt se tudják a környékemen min röhögök, lehet kezdenek abnormálisnak nézni. :) :P :P

Végülis nem csodálkozok a 3 gyerkőcön... :lol:

Link to comment
Megosztás:

"Board Computer" a neve és beszerelhető, Futó cartárs úr jobban tudna mesélni róla.

Esküszöm kikészítesz ezekkel a beszólásokkal! :lol: sokszor azt se tudják a környékemen min röhögök, lehet kezdenek abnormálisnak nézni. :lol: :o :P

Végülis nem csodálkozok a 3 gyerkőcön... :P

Ember hát nem figyelsz? Azzal kezdtema témát hogy a BC-kívül van-e olyan műszer ami méri a fogyasztást. Erre te 3 hozzászólással később benyögöd, hogy vegyek BC-t. Hát én beszarok rajtad! :lol: :) :P

Link to comment
Megosztás:

Jówanna, 12 órája dolgozok és még nem tudom meddig avagy fáradt vagyok. :lol: :lol:

Lehet kapni ilyen "üzemanyag-álló" átfolyásmérőt, hasonló mint a vízóra de az decire méri és nem a pillanatnyit szóval ha nem a kérdésedre adtam a választ bocsi. Ezzel a ketyerével kapcsolatban nézz körbe valami víz-gáz szerelési szakboltban, talán tudnak benne segíteni. Anno a warnyúmban volt egy ilyen ideiglenesen míg szét nem marta a benya.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teszt folyamat van jelenleg, most lehúztam az Nz-s szürőházról azt a csövet ami a kipuf melegitett levegőjét vezeti be és láss csodát, megy mint a meszes, de a benga is folyik a torkán rendessen. Azt hiszem ez a project tabu marad, pedig én ugy tudtam, hogy az Se-nél a szivósort melegíti a viz és azzal melegiti elő a levegőt! Akkor ezek szerint ezt rosszul tudtam? Szerintem simán 8 felett kajál ezzel a modszerrel, bár ma reggel 3 fok volt és az is sokat nyom rajta szerintem!

Üdv:BB

Nekem van mind a kettő :lol: ..vagyis a szivósort is melegiti a viz (legalábbis ott egy jeladó amit amikor kivettem megpucolni akkor folyott a viz) és a szűrőházon is van egy csö amelyen a kipuffról szivja a meleg levegőt. Van egy vákum által működtetett szelep/lapátocska összekötve a folytószelepházzal...bár ez a szelep teljesen kinyit ha lehúzom azt a csövet és (csak)résnyire zár ha visszateszem(persze járó motornál) ..ez nooormális!? :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

me te is csóró vagy mint pl én és nincs pízed egy bcre

Ja igy már értem, igy igaz. :lol: De különben kicsit tartok is a BC-től, ha egyszer lesz, mert most pölö nem tudom, hogy a lambda szondámmal mi van, de ha lenne BC egész nap azt villogtatnám, nincs-e vmi baj a kocsival. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teszt folyamat van jelenleg, most lehúztam az Nz-s szürőházról azt a csövet ami a kipuf melegitett levegőjét vezeti be és láss csodát, megy mint a meszes, de a benga is folyik a torkán rendessen. Azt hiszem ez a project tabu marad, pedig én ugy tudtam, hogy az Se-nél a szivósort melegíti a viz és azzal melegiti elő a levegőt! Akkor ezek szerint ezt rosszul tudtam? Szerintem simán 8 felett kajál ezzel a modszerrel, bár ma reggel 3 fok volt és az is sokat nyom rajta szerintem!

Nem értem jól. Eddig dőlt be a meleg vagy most?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.