Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Megvan a piros első telitankos mérése.

Nem akarok senkit elkeseríteni, de ez biza: 650/41.77=6,42 ;)

Gyanakodtam hogy esetleg nem teljesen nyomta tele, mert nem ment fel egészen a mutató, de 220 körül ért újra a negyedhez így szerintem nincs gond vele. :D

Elég sok hosszútáv volt benne, de nem autópálya, hegyek, dombok, falvak, városok és országutak. 4ezer felett nem sokat járt.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a piros első telitankos mérése.

Nem akarok senkit elkeseríteni, de ez biza: 650/41.77=6,42 ;)

Gyanakodtam hogy esetleg nem teljesen nyomta tele, mert nem ment fel egészen a mutató, de 220 körül ért újra a negyedhez így szerintem nincs gond vele. :D

Elég sok hosszútáv volt benne, de nem autópálya, hegyek, dombok, falvak, városok és országutak. 4ezer felett nem sokat járt.

Így kell takarékosan autózni :P

Link to comment
Megosztás:

nemtudom, de én ugy ettem észre, hogy ha 90el megyek akkor is megeszi azt a 6.-6,5 öt mintha 120al mennék...és időben sokat jelent hogy 90 vagy 120, monjuk büntiben is :D

Úgy értettem hogy, ha konstans sebességre állnék be és nem kellene állandóan gyorsítani lassítani. Az hogy most 80, 90 vagy 100 az mindegy. De szerintem 120-nál már sokkal nagyobb a légellenállás ahhoz, hogy ugyanannyit fogyasszon.

Link to comment
Megosztás:

Úgy értettem hogy, ha konstans sebességre állnék be és nem kellene állandóan gyorsítani lassítani. Az hogy most 80, 90 vagy 100 az mindegy. De szerintem 120-nál már sokkal nagyobb a légellenállás ahhoz, hogy ugyanannyit fogyasszon.

Gondolom nincs BC-d!

Ha volna, látnád, hogy milyen hajszálnyi menetkülönbségeken mekkora pillanatnyi fogyasztáskülönbségek múlnak!

Az én esetemben: megyek sík úton (óra szerint) 100-al 4,7-el, aztán csak egy szinte észrevehetetlen 1-2 %-os emelkedő, és a fogyasztás máris 9-10 liternél tart ha a tempót tartani akarom. Ha azt mondom, hogy a fogyasztást tartom inkább, akkor meg lelassulok 90-80-70-re....

Az előzésekről nem is beszélve. Egy előzésnél 3.-ban úgy szalad bele a 30 literesbe mint az állat!

Igaz megy is... :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nincs BC-d!

Ha volna, látnád, hogy milyen hajszálnyi menetkülönbségeken mekkora pillanatnyi fogyasztáskülönbségek múlnak!

Az én esetemben: megyek sík úton (óra szerint) 100-al 4,7-el, aztán csak egy szinte észrevehetetlen 1-2 %-os emelkedő, és a fogyasztás máris 9-10 liternél tart ha a tempót tartani akarom. Ha azt mondom, hogy a fogyasztást tartom inkább, akkor meg lelassulok 90-80-70-re....

Az előzésekről nem is beszélve. Egy előzésnél 3.-ban úgy szalad bele a 30 literesbe mint az állat!

Igaz megy is... :D

90 és 100 közt mennyi a különbség, ha sík terepen mész folyamatosan?

Link to comment
Megosztás:

90 és 100 közt mennyi a különbség, ha sík terepen mész folyamatosan?

Ott szerintem nem sok, sőt mivel abszolút sik és egyenletes terep ritkán adódik, ezért a 100 nálam 2100 körüli fordulatot jelent, míg a 90 csak kb 1800-at, ezért az 1800-as fordulatnál sokkal érzékenyebben reagál a fogyasztásban a gázpedál legkisebb rezgésére is mint 2200 felett. Ez pedig a sebességtartáshoz elkerülhetetlen. (Nálam a max nyomaték 2300-nál kezdődik és 4200-ig tart.) Tehát azt mondom, hogy nem autópálya viszonyok között az én motoromnak a 100 tartása kisebb átlag fogyasztást jelent mint a 90-é. Autópályán ez nem igaz! Ott, mivel kevés a hegy-völgy a 90 biztosan kisebb fogyasztással jár.

Országúton, szigorúan max 90-el (óra szerint, ami GPS szerint 80) többször mértem 5,8-at (98 km távon).

Link to comment
Megosztás:

Én ugyanezt írtam korábban. Biztos velem van a gond de nem értettem hogy jön ide az előző kommented. Valóban nincs bc-m, de már láttam és ismerem azokat a dolgokat amiről beszéltél. :D

Nincs gond, csak nálam nem mindegy, hogy 80 vagy 100. (Ezt írtad)

Sőt ha 70 és 100-at veszünk akkor méginkább nem mindegy, mert 70 az 5.ben már valami extrém fordulatot produkál (1400 ?) és annál már nem lehet normálisan vezetni és a fogyasztás is jóval több a forgalomban. Lehet, hogy zárt pályán ez nem így van, sőt, de az az esetünkben nem mérvadó)

Viszont az sem igaz, amit Novy írt, hogy mindegy, hogy 90 vagy 120 a fogyasztásban. Szerintem még egy 1,4-es autónál is legalább 1 liter különbség van a fogyasztásban.

A fogyasztást szerintem leginkább a vezetési dinamika befolyásolja, és nem érdemes pillanatnyi fogyasztásokra hivatkozva ezt átlagra kivetíteni.

Tehát egy 90-km/ó- ás pillanatnyi fogyasztás eltérhet +/- 15% -al is attól függően, hogy 1%-os lejtőn, vagy emelkedőn, (ezt észre sem veszed), ellenszélben, vagy hátszélben haladsz. Erre jó a BC, mert ezt ott fehéren, feketén látni lehet. Ebből az következik, hogy amikor valaki fogysztásokat ír akkor mellé kellene tenni a körülményeket is. No, ezt már senki sem tudja.

Ezért én írom a fogyasztásomat és azt tudom, hogy hónapról hónapra mennyi volt az átlagfogyasztásom.

Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltem pár dolgot a kocsin és jóval kevesebbet fogyaszt most! :D A gond csak annyi, hogy nem tudom mitől lehet ez, minek volt vajon a legnagyobb hatása?!

Ami történt:

- sport légszűrő csere Mann papírszűrőre,

- alapjárati motor csere,

- rezorcső csere, mert lyukas volt,

- 98-as benzit tankoltam,

- öntöttem bele szeleptisztítót.

Ezek közül vajon mi javított a legtöbbet?

Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltem pár dolgot a kocsin és jóval kevesebbet fogyaszt most! :D A gond csak annyi, hogy nem tudom mitől lehet ez, minek volt vajon a legnagyobb hatása?!

Ami történt:

- sport légszűrő csere Mann papírszűrőre,

- alapjárati motor csere,

- rezorcső csere, mert lyukas volt,

- 98-as benzit tankoltam,

- öntöttem bele szeleptisztítót.

Ezek közül vajon mi javított a legtöbbet?

Én a papírszűrőre, és az alapjárati mocira tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltem pár dolgot a kocsin és jóval kevesebbet fogyaszt most! :D A gond csak annyi, hogy nem tudom mitől lehet ez, minek volt vajon a legnagyobb hatása?!

Ami történt:

- sport légszűrő csere Mann papírszűrőre,

- alapjárati motor csere,

- rezorcső csere, mert lyukas volt,

- 98-as benzit tankoltam,

- öntöttem bele szeleptisztítót.

Ezek közül vajon mi javított a legtöbbet?

Nem hiszem, hogy sokan fognak erre neked konkrét választ adni. Tuningolásnál is a fő szabály az, hogy egyszerre csak 1 dolgot változtass. Akkor megtudod az eredményt. Így meg nem. Örülj a jónak! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja, és még egy amit kihagytam, olajcsere is volt Metabond 10W-40-re.

Örülök én meg minden, csak kíváncsi voltam. Amúgy teljesen mindegy, sokáig nem fogok járni úgysem 98-as benzinnel. Azt a részt megtudom nemsokára. Bár most, hogy ilyen olcsó lett, 100-as benyát fogok venni és összekeverem 95-össel. Aztán úgyis felmegy majd ismét az benzin ára sajna.

Amúgy a fogyasztás 2L-rel lett kevesebb városban!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltem pár dolgot a kocsin és jóval kevesebbet fogyaszt most! :D A gond csak annyi, hogy nem tudom mitől lehet ez, minek volt vajon a legnagyobb hatása?!

Ami történt:

- sport légszűrő csere Mann papírszűrőre,

- alapjárati motor csere,

- rezorcső csere, mert lyukas volt,

- 98-as benzit tankoltam,

- öntöttem bele szeleptisztítót.

Ezek közül vajon mi javított a legtöbbet?

Bár függ a lyuk nagyságától és elhelyezkedésétől de én a csőre tippelnék. De valószínű hogy mind hozott valamennyit.

Mennyi a jóval kevesebb?

Link to comment
Megosztás:

Nincs gond, csak nálam nem mindegy, hogy 80 vagy 100. (Ezt írtad)

Sőt ha 70 és 100-at veszünk akkor méginkább nem mindegy, mert 70 az 5.ben már valami extrém fordulatot produkál (1400 ?) és annál már nem lehet normálisan vezetni és a fogyasztás is jóval több a forgalomban. Lehet, hogy zárt pályán ez nem így van, sőt, de az az esetünkben nem mérvadó)

Viszont az sem igaz, amit Novy írt, hogy mindegy, hogy 90 vagy 120 a fogyasztásban. Szerintem még egy 1,4-es autónál is legalább 1 liter különbség van a fogyasztásban.

A fogyasztást szerintem leginkább a vezetési dinamika befolyásolja, és nem érdemes pillanatnyi fogyasztásokra hivatkozva ezt átlagra kivetíteni.

Tehát egy 90-km/ó- ás pillanatnyi fogyasztás eltérhet +/- 15% -al is attól függően, hogy 1%-os lejtőn, vagy emelkedőn, (ezt észre sem veszed), ellenszélben, vagy hátszélben haladsz. Erre jó a BC, mert ezt ott fehéren, feketén látni lehet. Ebből az következik, hogy amikor valaki fogysztásokat ír akkor mellé kellene tenni a körülményeket is. No, ezt már senki sem tudja.

Ezért én írom a fogyasztásomat és azt tudom, hogy hónapról hónapra mennyi volt az átlagfogyasztásom.

Egy 1.4-ben még 80-nál nincs extrém alacsonyan a fordulat. Én tartom hogy nem lenne jelentős eltérés 80 és 100 között sem, viszont abban maximálisan egyetértek, hogy nem életszerű a dolog. És a többiben is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.