Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!

Főként dizelesekhez lenne egy kérdésem!

Haszáltatok/használtok e üzemanyag adalékot (elsősorban tisztitora gondolok) azt irjak hogy üzemanyagszűrőt ill. porlasztokat tisztja,

én igazabol konkrét véleményre és tapasztalatra lennék kiváncsi meg esetleg márkára hogy milyet hasznaltok.

Pont annyiba kerül egy szűrő is,semmi értelme.Fő összetevője kerozin,azt meg nem veszünk ezresé! :lol:

Üzemanyag pedig...mondhat bárki bármit,magyar gázolaj az magyar gázolaj...tele van parafinnal.

Link to comment
Megosztás:

A probléma nem is ezzel van,csak azzal,hogy eladnak neked drágán extrának nevezett gázolajat,aztán amikor kiveszed a szűrőt besírsz azon ,amit látsz benne.

Az biztos! Egyszer szétvágtam egyet bádogos-ollóval...............gyönyörű volt a belseje...

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt mondjátok nem éri meg ilyen adalékot venni ? Mámint funkciojat tekintve... Vagy is olyan tipikus ártani nem használ dolog

Sanci itt irtad hogy a petroleumos dolgokat kerulni ajanlatos ebbe az STP tipusuban van petroleum?

A kerozin végülis finomított petro,télen nem gond ha teszel bele,mert nehzebben dermed és könnyebben indul hidegben,de tankolhatsz bele 5%-ig bengát is.

Akkó mé büntették a MOL-t meg most 5 milliárd forintra a parafin "karterrrban" való részvételéért, ha neked ingyen adja? :lol: :lol:

Költői kérdéseket ne tegyél fel! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt mondjátok nem éri meg ilyen adalékot venni ? Mámint funkciojat tekintve... Vagy is olyan tipikus ártani nem használ dolog

Sanci itt irtad hogy a petroleumos dolgokat kerulni ajanlatos ebbe az STP tipusuban van petroleum?

Nagyon nem.

Van benne ezért írtam is, hogy az előírtnál-ajánlottnál kevesebbet tettem bele. Ugyanez a helyzet a motorblokk-belső tisztító kotyvalékokkal is (bár az egy másik topic de végülis ehhez a témához kapcsolódik), egy néhány éves nem agyonhasznált vagy frissen szimeringezett, tömítéscserélt motornál nem csinál kárt és igazából kitisztítja az eltömült részeket -ami a hidrotőkéknék a legjobb dolog de egy "öregebbnél" bizony leszedi az olajsarat, esetleges kormot ésatöbbit valamint megeszi a szimeringek elvékonyodott és kikeményedett peremét és "folyik orrán-száján minden", na akkor megtudod hol is található mindez és anyagilag mibe fáj tehát én abszolút nem javaslom.

Link to comment
Megosztás:

Max majd egy kis benyát abbol mindegy melyiket töltöm bele?

Olyan sok fajta van még forgalomban? Úgy tudtam, hogy már csak 95-öst lehet kapni. Pont jó bele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.