Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

így van, csak néha nem mindenki látja át, attól függetlenül, hogy értelmes emberekről beszélünk

lehet, hogy kilométerenként van közte 1 vagy 1,5Ft különbség, csak azt mondjuk egy átlagos évi 10e km-es futásteljesítménnyel átszámolva mindjárt nem olyan kicsi az összeg

mondjuk kiad egy éves szűrő meg lapátcserét és annak az árát elköltheted mondjuk egy lámpacserére vagy vehetsz csak úgy ajándékot mondjuk az asszonynak

arról meg pláne ne beszéljünk, ha valaki még többet megy

Link to comment
Megosztás:

Kishazánkban december 31-éig nem fog 270Ft alá csökkenni a 95ös motorbenzin literenkénti ára. Ez a véleményem. Hiába lesz az olajár a béka segge alatt, 70-80-90 dollár, szemben a mostani 140-hez képest, nem lesz olcsóbb a benzin 270 Ft-nál.

Lefelé nem igazán fog már mozogni a benzin és az olaj ára (bár az olajé sztohasztikusabb), ha évenkénti átlagot

néztek, elég egyértelmű az utóbbi időben a folyamatos emelkedés. Most is lejjebb ment kicsit ugye az olaj ára,

de a kubát éppen elhagyó hurrikánok elégnek bizonyulnak ahhoz, hogy akár újabb rekordkísérletet tegyenek

még idén az olajárban <_<

Link to comment
Megosztás:

Lefelé nem igazán fog már mozogni a benzin és az olaj ára (bár az olajé sztohasztikusabb), ha évenkénti átlagot

néztek, elég egyértelmű az utóbbi időben a folyamatos emelkedés. Most is lejjebb ment kicsit ugye az olaj ára,

de a kubát éppen elhagyó hurrikánok elégnek bizonyulnak ahhoz, hogy akár újabb rekordkísérletet tegyenek

még idén az olajárban <_<

2006 júliusban 299,9 -ért tankoltam (szigorúan Jet)

2007 júliusban 277,9- ért,

2008 augusztusban 295,9-ért. És mindíg ugyanott! Ezek a csúcsok.

Gyakorlatilag az utóbbi években szinte nincs benzinár infláció és áremelkedés sem. Persze a minimum árak azért emelkedtek!

Tudom mert évtizedek óta írom minden tankolásomat.

Link to comment
Megosztás:

2006 júliusban 299,9 -ért tankoltam (szigorúan Jet)

2007 júliusban 277,9- ért,

2008 augusztusban 295,9-ért. És mindíg ugyanott! Ezek a csúcsok.

Gyakorlatilag az utóbbi években szinte nincs benzinár infláció és áremelkedés sem. Persze a minimum árak azért emelkedtek!

Tudom mert évtizedek óta írom minden tankolásomat.

Ne ezt nézd, hanem az éves tankolásaid átlagát.

Link to comment
Megosztás:

Én kb havi 1 tankot autózom ki. Mondjuk ha csak dolgozni jövök és nem nagyon megyünk meszire hétvégén, csak mozi stb. Akkor 1 tankot sem. 3 éve van nálam a kocsi és 67 ezret tettem bele úgy hogy voltunk külföldön is vele eleget. Mondjuk lakás munkahely távolság 4,5 km <_< A téli fogyasztásom, vagyis a kocsi téli fogyasztása pont ezért tragikus. 9-10 liter körül lehet minimum. Télen mondjuk még sosem mertem megmérni, hogy mennyit eszik a paripa, csak a nyári tankolási időszakhoz viszonyítva mondom ezt. Csak tankolom amikor felvillan a csóróságjelző.

Link to comment
Megosztás:

Én kb havi 1 tankot autózom ki. Mondjuk ha csak dolgozni jövök és nem nagyon megyünk meszire hétvégén, csak mozi stb. Akkor 1 tankot sem. 3 éve van nálam a kocsi és 67 ezret tettem bele úgy hogy voltunk külföldön is vele eleget. Mondjuk lakás munkahely távolság 4,5 km <_< A téli fogyasztásom, vagyis a kocsi téli fogyasztása pont ezért tragikus. 9-10 liter körül lehet minimum. Télen mondjuk még sosem mertem megmérni, hogy mennyit eszik a paripa, csak a nyári tankolási időszakhoz viszonyítva mondom ezt. Csak tankolom amikor felvillan a csóróságjelző.

Ez nem stimmel! Ha nagyon jól fogyaszt a sárkányod akkor 1 tankkal elmész 750 km-t.

3 év = 36 hónap 36 x 750 = 27000 km és nem 67 ezer!

Számolgass egy kicsit!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.