Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nyaralás előtti tankolás: 36,47 liter 720 kilóméterre = 5,06 l/100km! ;)

70/30 % város/országút, de rövid 20-30 km-es távolságokkal.

Ti milyen kútnál szoktatok tankolni?

(Már aki kúton teszi ezt! :rolleyes: )

Én a cégest a Shell-nél kell tankolnom, és megszokásból a sajátot is itt itatom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 8,3-ra jött ki. Biztosan a fals levegő hibája miatt. ;) Meg azért, mert ez mind város volt. De már megcsináltam, majd legközelebb kevesebb lesz. :rolleyes:

nekem meg sz@r a lambdám , azért eszik ennyit nem baj szereztem egy BOSCH-t majd beműtöm akkor faja lessz ezzel az univerzális szarokkal bajvan csak és kb fél évet bírnak! ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem meg sz@r a lambdám , azért eszik ennyit nem baj szereztem egy BOSCH-t majd beműtöm akkor faja lessz ezzel az univerzális szarokkal bajvan csak és kb fél évet bírnak! :rolleyes:

Hali.

Nálam is ez a szitu, 9 liter alatt nem áll meg.

Ma rendeltem meg a gyári lambdát a Csergöben.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor meglett az eredmény: 30,5l 443km-re (55% 95-ös Shell és 45% E85). Ez 6.88l/100km. Elég vegyes távokat mentem, 10-100km között. 100 volt a max sebesség, viszont 2 napig pedig próbáltam nagyon keveset váltani (a kuplung bowden végén szétment a menet, a fém csavar is leugrott róla :rolleyes: ), így ''néha'' szenvedett is a motor ;) . Ehhez képest szerintem nem rossz, főleg hogy az utolsó városim annyi mint télen volt. 9.5 liter. Valami nagyon nincs rendben vele ;) .

Szerk.: a mostani tankoláskor raktam bele 14l benzint és 16.5l E85-öt.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor meglett az eredmény: 30,5l 443km-re (55% 95-ös Shell és 45% E85). Ez 6.88l/100km. Elég vegyes távokat mentem, 10-100km között. 100 volt a max sebesség, viszont 2 napig pedig próbáltam nagyon keveset váltani (a kuplung bowden végén szétment a menet, a fém csavar is leugrott róla :rolleyes: ), így néha szenvedett is a motor ;) . Ehhez képest szerintem nem rossz, főleg hogy az utolsó városim annyi mint télen volt. 9.5 liter. Valami nagyon nincs rendben vele ;) .

Nem is tudod szerintem lejjebb venni. C16NZ astrás haverok is bevallották, hogy nekik is 9L városban és nekem is sajna.

Egyedül egy vektrás álította, hogy neki 7L városban.De ez szetem, blab-blab..

Link to comment
Megosztás:

nekem meg sz@r a lambdám , azért eszik ennyit nem baj szereztem egy BOSCH-t majd beműtöm akkor faja lessz ezzel az univerzális szarokkal bajvan csak és kb fél évet bírnak! :rolleyes:

Tehát vettél te is egy univerzálist? ;)

(Bosch az egyik fajta univerzális lambda gyártója ;) )

Link to comment
Megosztás:

Tehát vettél te is egy univerzálist? ;)

(Bosch az egyik fajta univerzális lambda gyártója ;) )

Nem, nem vettem kaptam a kocsihoz grátiszba,,,, amikor elhoztam az autót az előző gazditól akkor már levolt húzva a régi rossz és a srác mondta hogy vett egyett csak nem volt ideje kicserélni,.... na 6 hónapot bírt.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

És most gyári kerül bele? :rolleyes:

ŐŐŐ Igen ;) Mindenképp de sajna nem new hanem egy bontott. Demo Kartástól! ;) Amúgy meg nemértem,,, Tegnap megszereltema lambdát mert ugye valami elszabadult benne és csilingelt (nemtom mitől) barbármódra leműtöttem a szonda részét és visszatekertem.... csati lehúz... mentem vele így már vagy 30 km-t és még mindíg nem világít a check lámpa,,, előzőekben világított ahányszor lehúztam ... Lehet lekéne vennem a negaítív sarut egy 10-20 Secre hogy törlődjön a cucc az ECU-ból!

Link to comment
Megosztás:

köszönöm :rolleyes:

március körül került be ez a motor és azt mondta a gazdija hogy 6.5 volt neki pályán...

rendes nagyon a srác de mondtam magamban hogy ez azért eléggé túlzóan hangzik...

most sikerült kipróbálnom egy hosszabb pálya menetet és igaza lett...

sok volt a motorfék ebben és tényleg csak 2x hajtottam meg igazán...egyszer oda egyszer vissza úgyhogy örülök neki nagyon,

más kérdés hogy amit most a benzinnel spóroltam azt majd kifizethetem a hátsószárnyra ami elrepült ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

80% autópálya

10% város

10% országút:

385 km / 25 liter

meglepő volt, de kellemesen.

Az igen, ha az enyém annyit kajolna kb gyorsan megszabadulnék tőle. Igaz ne hasonlítsak össze egy turbódízelt egy benzinessel. De az még nekem városinak is borzalmas sok lenne.

Link to comment
Megosztás:

csakhogy az egy 2literes motor ... :rolleyes:

Ezé meg egy 1.7-es lóerőmentes 4 szelepes és így húzgál 12 mázsát és akkor még csak üresen mentem vele, tehát eleve zabál(na). Addig szórakoztunk a Co-val míg sikerült belőni frankóra. Vegyes 50-50% város-országút 4.01 literre, országút 3.67 literre, város 4.74 literre jött ki.

Link to comment
Megosztás:

7sec körül eléred a 100at?

a 220 as endet megközelití a vasad?

más kategban vagyunk, nincs is ezzel semmi baj szerintem :rolleyes:

Ezé meg egy 1.7-es lóerőmentes 4 szelepes és így húzgál 12 mázsát és akkor még csak üresen mentem vele, tehát eleve zabál(na). Addig szórakoztunk a Co-val míg sikerült belőni frankóra. Vegyes 50-50% város-országút 4.01 literre, országút 3.67 literre, város 4.74 literre jött ki.
Link to comment
Megosztás:

Ezé meg egy 1.7-es lóerőmentes 4 szelepes és így húzgál 12 mázsát és akkor még csak üresen mentem vele, tehát eleve zabál(na). Addig szórakoztunk a Co-val míg sikerült belőni frankóra. Vegyes 50-50% város-országút 4.01 literre, országút 3.67 literre, város 4.74 literre jött ki.

Az meg hogy lehet? 2 hengerből kivetted a szelepeket?

Link to comment
Megosztás:

Az meg hogy lehet? 2 hengerből kivetted a szelepeket?

Gyári kacat, sajnos egy OPC moci nekem perpillanat (és igencsak a közeljövőben is) megfizethetetlen.

"7sec körül eléred a 100at?

a 220 as endet megközelití a vasad?

más kategban vagyunk, nincs is ezzel semmi baj szerintem cool.gif"

Ebben teljesen igazad van ezért írtam oda a végére, hogy mi a különbözet a kettő közt de a fogyasztásról volt szó ugyebár...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.