Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Mindkettötök tanácsa segít nekem úgy érzem, de a légtömegmérőt hogyan tisztíthatom ki, ha esetleg "olajos lett"? Kiszedem és valami tiszta benzinnel?

A gond az, hogy így annyit fogyaszt a kocsim, mint egy haverom 2.8-as Audi A6-ja. Igaz, ő nem jár rövid távokat, de csak egy 2.8-as moci, az enyém meg 2.0! Vagy az övé fogyaszt "keveset"? Vagy ö mond kevesebbet? (ezt nem hiszem)

Link to comment
Megosztás:

Mindkettötök tanácsa segít nekem úgy érzem, de a légtömegmérőt hogyan tisztíthatom ki, ha esetleg "olajos lett"? Kiszedem és valami tiszta benzinnel?

A gond az, hogy így annyit fogyaszt a kocsim, mint egy haverom 2.8-as Audi A6-ja. Igaz, ő nem jár rövid távokat, de csak egy 2.8-as moci, az enyém meg 2.0! Vagy az övé fogyaszt "keveset"? Vagy ö mond kevesebbet? (ezt nem hiszem)

Először is nézd meg.

Ha lehet akkor szerintem féktisztító, de nem vagyok benne biztos hogy lehet, vagy hogy segít-e egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. 1 éve vettem egy 95/98-as oktánszám-kódolót a gyári 1.4NZ (kehes 60 lovas) motorú Astrához. Az opel.hu szerint semmi különbséget nem lehet majd érezni sem fogyasztásilag sem rugalmasságban, gyorsulásban, mert ez a motor nem SE motor és csak a 95-öt, vagy a 91-et tudhja kezelni... Nekem ez olyan lerázós, hülye dumának tűnt...

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Én már egy éve 98-as kódolással, természtesen min. 98-as benzinnel járok. Csak annyi tűnt fel, hogy alacsony fordulaton nem olyan erőtlen, mint előtte volt. Talán, de nincs mérési adatom (rugalmasság). A fogyasztás nyáron országút, némi kisvárossal 5,5-5,7l/100km. Persze ez nem úgy jön össze, hogy túl alacsonyan tartanám a fordulatot, hanem pl. 55-tel gurulok városban 5.-ben, de ha lendületesebben gyorsítani kell, akkor legalább 1-et visszaváltok.

Előre is köszi a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Teljesen felesleges volt vadásznod ilyen dugót, mivel az csak két lehetséges állapotot határoz meg

a vezérlő számára. Ezek pedig a 91 és 95 ugye az autó esetében. Ez olyan mintha vennél egy

világításkapcsolót, amire az van írva, hogy xenon-hoz, és ettől azt hiszed, xenonos lámpád van :rolleyes:

Az érzet pedig attól van, mert a 98-as benya legalább megvan 95 oktán, nem úgy, mint az annak

hirdetett 95 ;)

Link to comment
Megosztás:

Féktisztítóval kell megfújkodni.

Mennyi konkrétan az a fogyi? Klíma van/használod?

Kb. 12 és 13 közt van városban klímával. Ha sokat megyek rövis utakra, akkor megvan a 13 is. Ha inkább többet megyek meleg motorral akkor a 12 eleje. Nagyon óvatosan ki tudok hozni 11et. De az alá nem tudok menni városban.

Link to comment
Megosztás:

Kb. 12 és 13 közt van városban klímával. Ha sokat megyek rövis utakra, akkor megvan a 13 is. Ha inkább többet megyek meleg motorral akkor a 12 eleje. Nagyon óvatosan ki tudok hozni 11et. De az alá nem tudok menni városban.

Sajnos azt kell mondjam, hogy 1.6 motorral, klímával és automata váltóval, jellemzően rövid távokra ez elég reális...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos azt kell mondjam, hogy 1.6 motorral, klímával és automata váltóval, jellemzően rövid távokra ez elég reális...

:rolleyes: ;) Gabi bá nem nézte az aláírást ;)

Szerintem valami nem kóser a gépben Soma! Én ütöm-vágom, hajtom a vectrát néha, és még így is sikerült 11 alatt maradnom, városban, klímával, rövid távokon. Sőt, most kímélni kezdtem, és mindjárt 10 alá esik az érték.

Link to comment
Megosztás:

Kb. 12 és 13 közt van városban klímával. Ha sokat megyek rövis utakra, akkor megvan a 13 is. Ha inkább többet megyek meleg motorral akkor a 12 eleje. Nagyon óvatosan ki tudok hozni 11et. De az alá nem tudok menni városban.

Na nekemsem sokkal kevesebb 10-11 liter és nincs klímám ma voltam zöldkártyát csináltatni és psze szar a CO sok anyagot kap a moci, ebből adódóan merem feltételezni hogy az új lambda ami utángyártott 8000 ft volt 6 hónap után megadtta magát... Hibakódot nem fog generálni tehát chack kontrol lámpán nem mutatkozik viszont megvannak az értékek hogy hidegen ennyi ohm melegen annyi! Én most sztfogom csinálni hogy veszek egy bontott Bosch-t ha az bír 1 évet vagy többet már jobban jártem! Az utánygyártottakal mindíg baj van, a gyári újban meg hororr 30-40 ezer forin! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a lambdát nem lehet ohm értékekre mérni. sőt, voltméréssel sem lehet ellenőrizni ténylegesen az állapotát. Csak szkóppal.

amúgy az olcsóbb szondáknak (márkásnak is!) az a baja, hogy univerzális típus, kicsit más a jele, mint a gyárié. Ez azzal jár,

hogy már újkorában sem az lesz a lambdaérték, amit mutat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a lambdát nem lehet ohm értékekre mérni. sőt, voltméréssel sem lehet ellenőrizni ténylegesen az állapotát. Csak szkóppal.

amúgy az olcsóbb szondáknak (márkásnak is!) az a baja, hogy univerzális típus, kicsit más a jele, mint a gyárié. Ez azzal jár,

hogy már újkorában sem az lesz a lambdaérték, amit mutat ;)

Ehh Gabi akkor a leírásnak ne higyek??? :rolleyes: mert ott kötik az ebet a karóhoz,,,, (ellenállás) terén!

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a fogyasztás érdekel......főleg nem az, hanem inkább az, hogy, hogyan indul, milyen a motor járása stb. Kérdem ezt mindazért, mert a központl befecsisre ugye nincs utólagos elektronika. Míg a hengerenkéntire van(flextek, hunflex). Ezen okok miatt pedig nem vagyok biztos, hogy jó-e, hogy E85-öt keverek az üzemanyagba. ;)

Hy :rolleyes: .

A fogyasztás majd talán holnap kiderül, most már nem volt kedvem tankolni. Amúgy 422km után kicsivel fél jelzés alatt van a mutató, de annak ugye nem hiszek, mert ilyenkor szokott hirtelen lezuhanni a piros felé. Indulás előtt kapott 20 liter benzint, aztán még belefért 17 (!) liter E85 (nem gondoltam hogy ennyi belemegy, ezek szerint bőven 8 felett evett városban ;) ). A motor járása ugyanolyan, nem megy rosszabbul, de azt sem mondom hogy jobban megy. Ezt le kéne mérni. Nem csörög, nem fuldoklik, a rángatás viszont alig észlelhető már, de nem mondom hogy emiatt, mert pont előtte pucoltam ki a folytószelepházat és az AC alján lévő kis szűrőt is. Melegen pöccre indul, mint eddig is, hosszabb állás után 2-3 fordulat után, tehát az sem lett rosszabb. A spontán leállások visszaváltáskor nem szűntek meg, mindig a legrosszabbkor jöttek, de megúsztuk :lol: .

Szóval szerintem nyugodtan ki lehet próbálni az E85-öt központissal is, ha jól számoltam én egyből 44%-kal kezdtem minden gond nélkül :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Hy :rolleyes: .

A fogyasztás majd talán holnap kiderül, most már nem volt kedvem tankolni. Amúgy 422km után kicsivel fél jelzés alatt van a mutató, de annak ugye nem hiszek, mert ilyenkor szokott hirtelen lezuhanni a piros felé. Indulás előtt kapott 20 liter benzint, aztán még belefért 17 (!) liter E85 (nem gondoltam hogy ennyi belemegy, ezek szerint bőven 8 felett evett városban ;) ). A motor járása ugyanolyan, nem megy rosszabbul, de azt sem mondom hogy jobban megy. Ezt le kéne mérni. Nem csörög, nem fuldoklik, a rángatás viszont alig észlelhető már, de nem mondom hogy emiatt, mert pont előtte pucoltam ki a folytószelepházat és az AC alján lévő kis szűrőt is. Melegen pöccre indul, mint eddig is, hosszabb állás után 2-3 fordulat után, tehát az sem lett rosszabb. A spontán leállások visszaváltáskor nem szűntek meg, mindig a legrosszabbkor jöttek, de megúsztuk ;) .

Szóval szerintem nyugodtan ki lehet próbálni az E85-öt központissal is, ha jól számoltam én egyből 44%-kal kezdtem minden gond nélkül :lol: .

Köszi. Ezek szerint lehet, akár 50%-ban is keverni a miénknek is mindenféle elektronika nélkül. Ennek örülök. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyári. Pontosabban a vezetékezése meg a csatija gyári és 30e volt az ára.

A márkáját nem tudom, de Bosch nem volt de ebben nem Bosch van amúgy gárilag, hanem Siemens vagy mi. Amit vettem az meg valami NGK vagy NTK vagy ilyesmi a neve.

Akkor az egy univerzális típus, gyári csatival ;)

Nem éppen a legjobb választás...

Ehh Gabi akkor a leírásnak ne higyek??? :rolleyes: mert ott kötik az ebet a karóhoz,,,, (ellenállás) terén!

Vannak leírások, aminek nem kell feltétlenül hinni :lol:

A lambda szonda kapacitív elven működik, az ellenállásának semmi köze a működéséhez ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.