Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...s%3Dhu%26sa%3DN

Na hogy mik vannak.

LAMBDA-LOGGER: LAMBDA-MONITOR és LOGGER: Lambda-érték, fordulatszám, és fojtószelep-állás jeladó vagy MAP-szenzor vagy légmennyiség-mérő jeleinek rögzítésére. Az adatok PC-re tölthetők, és Excel programmal dolgozhatók fel. Az aktuális üzemanyag-levegő arányt LED-sor is megjeleníti. Segítségével könnyedén beállítható a maximális teljesítményt eredményező üzemanyag-levegő keverék.

http://www.roxracing.eu/

Link to comment
Megosztás:

"Az egység gyakorlatilag minimalizálja a benzin-levegő arányt azokban a helyzetekben, ahol a lambda szonda üresjárást, vagy folyamatos, alacsony - közepes sebességű menetet észlel, kismértékű lassítással vagy gyorsítással. Amint a vezetési modor változik és azonnali gyorsításra van szükség, ez a programozott mini egység azonnal a gyári értéket szállítja a motorvezérlő elektronika részére, így millisecundumos késedelem nélkül aktívvá válik a motor."

Opeléknál meg a hülye mérnökök nem jöttek erre rá. :D

Link to comment
Megosztás:

ha meg mégsem működik, akkor a motor kuka... :D

Saját negatív csúcsot döntöttem. 769km után 44L-t tankoltam, Ez 5,7L/100km... :D Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 1/3-t 70-80km/h-val tettem meg, így is majd' kirázódott a lelkem, viszont volt benne úgy 50km 130-140 is. A többi 90km/h. Tehát 100-zal... :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elöljáróban csak annyit, hogy semmi mást nem használok az autómban, csak METABONDot. Azt viszont mindenhol (üzemanyagban, motorolajban, hajtóműolajban).

A május 24-25-i hétvégén egy hosszú kiránduláson voltam a családdal Dunaföldvár - Gyöngyös-Visontai Gokartland - Mátrafüred - Recsk - Ózd - Sajónémeti - Dunaföldvár útvonalon. Az autóban 6-an utaztunk (2 felnőtt + 4 gyerek). A nagy család és a sok gyerek miatt a csomagtartó tele volt ruhaneműkkel és hideg élelemmel. Az indulás előtt teletankoltam a verdát. A teli tankkal 800km-t tudtam megtenni. Ha jól számolom akkor 6,25 l/100 km.

Én személy szerint meg vagyok elégedve evvel a fogyasztással.

Az autó 1994. évjáratú, 1,6 SI, 252.000 km-el a háta mögött.

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy volt már a kérdés és én nem találom a választ sehol, de eleddig senki nem tudott mgé választ adni nekem arra hogy egy 1997es 1.4es 44kwos astrának mekorra a tankja. Kaptma már 40 és 52 liter közöt tmidnen választ.

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Akkro ezek alapján amikor lebukik a piros részbe a mutatóm akkor még mindig minimum 10 liter benzin van benne.

azért ne bízd az életed arra a műszerre, szal ha belebukott a pirosba, ne várd meg, míg leér az aljára, mert lehet

hogy meglepi lesz. Az a műszer csak kb tájékoztató jellegű

Link to comment
Megosztás:

azért ne bízd az életed arra a műszerre, szal ha belebukott a pirosba, ne várd meg, míg leér az aljára, mert lehet

hogy meglepi lesz. Az a műszer csak kb tájékoztató jellegű

Én azt vettem észre,hogy meleg időben picit feljebb van a mutató mint a téli időszakban volt.

Célba vettem a benzinkutat,de az autó már nem jutott el odáig. :D (a mutató nem ment le teljesen egyébként)

Így legalább tudtam mérni fogyasztást kifogyástól-kifogyásig. Vegyes használat (kb 50-50%) 8.02 L.

Ősszel 6.7 liter volt,azóta 175/70R13-ról 195/50R15-re változott a gumiméret.

Reális az 1.3 liter többletfogyasztás?

Mondjuk mivel lomhább lett az autó,magasabb fordulaton is váltok.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Elso autonak egy '93 koruli, 1.4-es, benzines, 5 ajtos, ferdehatu Opel Astrat szeretnek vasarolni. Kerdesem az lenne, hogy nagyjabol milyen fogyasztasra szamithatok atlagos tempoban haladva a budapesti forgalomban, illetve ha ebben tud valaki segiteni: milyen viszonyban all ez a fogyasztas hasonlo koru es ereju autok fogyasztasaval? Van kulonbseg fogyasztasban a kulonbozo 1.4-es motorok kozott?

Elore is koszonom a segitseget es elnezest kerek, hogy csak igy idepofatlankodom.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Elso autonak egy '93 koruli, 1.4-es, benzines, 5 ajtos, ferdehatu Opel Astrat szeretnek vasarolni. Kerdesem az lenne, hogy nagyjabol milyen fogyasztasra szamithatok atlagos tempoban haladva a budapesti forgalomban, illetve ha ebben tud valaki segiteni: milyen viszonyban all ez a fogyasztas hasonlo koru es ereju autok fogyasztasaval? Van kulonbseg fogyasztasban a kulonbozo 1.4-es motorok kozott?

Elore is koszonom a segitseget es elnezest kerek, hogy csak igy idepofatlankodom.

nehéz erre pontos választ adni sajnos...sőt szinte lehetetlen :D olvasd végig ezt a topikot és kapsz némi képet mire számíthatsz

Én sokat jártam ilyen 1.4es 60 LE-s Astrával és nem a fogysztávsa miatt szerettem, hanem az igénytelensége miatt. Ez a motor ezzel a kasztnival városban, dugóban nem a fogyasztásban király sajna. Kicsit nehéz neki a kasztni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.