Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ha a benzint nem veszed el, akkor a teljesítmény növekszik, de ez nem a teljesítménynövelésről szól, hanem a fogyasztás csökkentésről. Egyébként egy kis kapcsoló átváltásával a fogyasztáscsökkentés bármikor kikapcsolható. Különben az 50 W befektetett energiát nincs ember aki érzékelni tudná a kimenő teljesítmény "csökkenésén".

Akkor nálad az is meg van oldva, hogy ha megy a készüléked, akkor kevesebb benint kap a kocsi?Vagy csak erősebb lesza otor és nem kell annyi gázt adni?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nálad az is meg van oldva, hogy ha megy a készüléked, akkor kevesebb benint kap a kocsi?Vagy csak erősebb lesza otor és nem kell annyi gázt adni?

Kikapcsolt elektronikával nem tapasztaltam fogyasztás csökkenést. Erősebb motor= keményebb előzések! B) Egy -két kemény előzéssel el lehet tolni az aznapi "jó" átlagfogyasztást!

Fogyasztásra hajtani csak nagy önuralommal lehet.

Link to comment
Megosztás:

30% város 70 % országút...

nekem szerencsém van ezzel a motorral mert nagyon jó állapotú, de tényleg nyugodtan számolhatsz 9 literrel... városban 10-el is simán mert ki van taposva a belük sajna :D

Ez nem szerencse,és nem is motor függö szerintem.....Menj be egyszer a városba és akkor a Tied is fog 10felet kajálni...... :P De nem is kell város elég egy baleset vagy bármi ahol dugó van + a klímára nyugodtan rá lehet számolni 1liter pluszt.......

Meggondolandó... :D És egynyóc...?

Az 1.8 ami nekem van c18xel 8-9liter,klímával....nyomatékosabb alul ezért nem kell forgatni......... ;)

Link to comment
Megosztás:

Volt hogy fordítva volt az arányom, talán áprilisban vagy márciusban...

A hungárián jártam melózni, mondanom sem kell hogy ott találkoztam "némi" dugóval.

8.6 -nál feljebb nem ment úgy sem...

a régi motorom bőven bekajálta a rövidtáv-dugó kombóval a 10-12-őt...

Ez nem szerencse,és nem is motor függö szerintem.....Menj be egyszer a városba és akkor a Tied is fog 10felet kajálni...... :D De nem is kell város elég egy baleset vagy bármi ahol dugó van + a klímára nyugodtan rá lehet számolni 1liter pluszt.......

Az 1.8 ami nekem van c18xel 8-9liter,klímával....nyomatékosabb alul ezért nem kell forgatni......... :D

Link to comment
Megosztás:

Volt hogy fordítva volt az arányom, talán áprilisban vagy márciusban...

A hungárián jártam melózni, mondanom sem kell hogy ott találkoztam "némi" dugóval.

8.6 -nál feljebb nem ment úgy sem...

a régi motorom bőven bekajálta a rövidtáv-dugó kombóval a 10-12-őt...

Akkor nekem szar a motorom,mert 12L fogyaszt??????

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem szar a motorom,mert 12L fogyaszt??????

nem, csak te sem találod a gyógyszeres szekrény kulcsát :D :D

én csak BC-vel nézem ami meg lehet, hogy hazudik mint az állat de 11-13 között van de én néha nagyon megszivom a dugókkal :P de nemérdekel, amint megmozdul a víz mutatója és van hely "miért ne" alapon megy a dolog B)

legalább ennyi öröm legyen az életben ;)

Link to comment
Megosztás:

ki mondta hogy szar? miért lenne?

lehet több km van benne vagy több súlyt cipelsz álatlában, ( a nagy kipuff fél literrel emelte haver c20xe-ben a fogyasztást pl )...valamiből ered a különbség és nálam egyértelműen látszódik a motor csere óta...

a vezetési stílusom sem változott se a lambdaszondám sem más igazán...

Akkor nekem szar a motorom,mert 12L fogyaszt??????
Link to comment
Megosztás:

ki mondta hogy szar? miért lenne?

lehet több km van benne vagy több súlyt cipelsz álatlában, ( a nagy kipuff fél literrel emelte haver c20xe-ben a fogyasztást pl )...valamiből ered a különbség és nálam egyértelműen látszódik a motor csere óta...

a vezetési stílusom sem változott se a lambdaszondám sem más igazán...

A 174e nem valószínű hogy sok.....Én is inkább azt mondom mint Redi hogy ha olyan akkor szúrom neki....És nekem állandóan megy a klíma :D Mondjuk tavaly németország oda vissza is kb 9L volt átlagban.....

Link to comment
Megosztás:

nekem mindennap kap egy tiltást az autó... kis túlzással.

Én is hajtom a vasat bár igyekszem hamar 5.-et váltani mindig, ez tény...

én is a mellett vagyok hogy /mint írtam is/, hogy 9 felett eszik városban a c20xe.

az enyém rejtélyes oknál fogva mégis jól kajál.

én még mindig azt mondom szerencsés példányt fogtam ki...

Link to comment
Megosztás:

Telitank!

Egy éve asszem nem is nagyon tankolok másképp mint telitankról telitanra.

A motorcsere óta a BC is jól kalimpál, igaz a legutóbbi 7.7-es mérésnél a BC 8.0-át mutatott.

Nálam is kb ennyi a különbség a telitankos mérés és a BC között egy - egy tankolásnál. Az az érdekes, hogy ha egész hónapot mérek, akkor már nagyon közel jár a két mérés eredménye, vagy meg is egyezik! Szerintem a BC tizedre kerekít, a kútnál meg századra mér, és ezért van az eltérés. Nálam átlagosan havi 4 tankolásom alapján ez már kiegyenlítődik. No persze aki a méréstechnikához kicsit is ért, az tudja, hogy egy BC nem egy hitelesített műszer!

Link to comment
Megosztás:

egy picit lassan áll át a BC ... ha megteszek még egy tankot ugyanilyen körülmények között (ami ugye elég nehéz lenne) akkor szép lassan le megy 7.7-re...

érdekes módon mintha felfele picit gyorsabban mozdulna el...

tájékoztatónak adatnak szerintem tökéletes

Link to comment
Megosztás:

Nálam is kb ennyi a különbség a telitankos mérés és a BC között egy - egy tankolásnál. Az az érdekes, hogy ha egész hónapot mérek, akkor már nagyon közel jár a két mérés eredménye, vagy meg is egyezik! Szerintem a BC tizedre kerekít, a kútnál meg századra mér, és ezért van az eltérés. Nálam átlagosan havi 4 tankolásom alapján ez már kiegyenlítődik. No persze aki a méréstechnikához kicsit is ért, az tudja, hogy egy BC nem egy hitelesített műszer!

Naszóval... :D Küldtem privit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.