Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

360km-et mentem szinte csak rövidtávokon, végig klímával. Az alsó fehér vonalon áll az ü.a. szintjelző mutató.

Saccra 10l/100km, de ha megtankoltam megtudjuk mennyi is pontosan. Tavaly nyáron ugyanilyen időben, ugyanígy 9.4 volt a max.

Durva de azért ebben a hőségben nekem megéri ha hűvös autóban ülhetek!

Link to comment
Megosztás:

360km-et mentem szinte csak rövidtávokon, végig klímával. Az alsó fehér vonalon áll az ü.a. szintjelző mutató.

Saccra 10l/100km, de ha megtankoltam megtudjuk mennyi is pontosan. Tavaly nyáron ugyanilyen időben, ugyanígy 9.4 volt a max.

Durva de azért ebben a hőségben nekem megéri ha hűvös autóban ülhetek!

Anno, mikor még működött a klíma a gépsasomban, nekem ennyire nem dobta meg a fogyasztást. Akárhol mentem és akárhogy, 7,5 liternél akkor sem evett többet vegyesben. Csak rövidtávokon, de azt klíma nélkül is.

Igaz, a gyári klíma kikapcsol, ha pl padlógázt nyomok.

Link to comment
Megosztás:

360km-et mentem szinte csak rövidtávokon, végig klímával. Az alsó fehér vonalon áll az ü.a. szintjelző mutató.

Saccra 10l/100km, de ha megtankoltam megtudjuk mennyi is pontosan. Tavaly nyáron ugyanilyen időben, ugyanígy 9.4 volt a max.

Durva de azért ebben a hőségben nekem megéri ha hűvös autóban ülhetek!

Szerintem ez a valóság ekkora motorral ilyen körülmények között
Link to comment
Megosztás:

Anno, mikor még működött a klíma a gépsasomban, nekem ennyire nem dobta meg a fogyasztást. Akárhol mentem és akárhogy, 7,5 liternél akkor sem evett többet vegyesben. Csak rövidtávokon, de azt klíma nélkül is.

Igaz, a gyári klíma kikapcsol, ha pl padlógázt nyomok.

nem is a klima nyomja meg a fogyit inkább a sok váltás ,kigyorsítás
Link to comment
Megosztás:

5,6 liter a rekordom. Országúton, 0 autópálya. :) Klíma nélkül. Egyébként most ért haza horvátból a kocsim. 600km-t mentek hazajövet és még van benne 20 liter benya... :))) Az 6,5 literes fogyasztás kb. végig autópályán 120-130-cal.

AGR szeleped le van falazva?
Link to comment
Megosztás:

Nálam lehet a stílusommal van gond, vagy valami a kocsival, de még 9 liternél sosem evett kevesebbet még folyamatos hosszú távon sem. X16XEL... Klíma nem oszt nem szoroz, csak az ember érzi, hogy nem úgy húz, mint ahogy szokott, éppen ezért nem is erőltetem, csak ha gáz van... Jah! És gázos fogyi!

Link to comment
Megosztás:

Téves. A klíma nagyon is megfogja a motort.

A klíma megfogja a motort alacsony fordulatnál, mert ott nincs meg a kellő nyomaték. A klíma 2 - 5 lóerőt levesz állandóan, de nem mindegy, hogy a motor alsó tartományából, azaz 20 - 30 lóerőből, vagy a felső tartomány 50, esetleg 90 lóerejéből!

Nekem a 60 lovas 1,4-es F Astrám éves átlaga 6,2 volt (természetesen klíma nélkül), a 90 lovas 1,4-es G Astrámé pedig klímával 7,2 volt.

Az egyik lányom 1,6 / 8V F Astra caravánja klímával nyáron 7 liter körül megy. Ő szerinte alig pár deci a különbség klímával vagy nélküle.

Link to comment
Megosztás:

A klíma megfogja a motort alacsony fordulatnál, mert ott nincs mag a kellő nyomaték. A klíma 2 - 5 lóerőt levesz állandóan, de nem mindegy, hogy a motor alsó tartományából, azaz 20 - 30 lóerőből, vagy a felső tartomány 50, esetleg 90 lóerejéből!

Nekem a 60 lovas 1,4-es F Astrám éves átlaga 6,2 volt (természetesen klíma nélkül), a 90 lovas 1,4-es G Astrámé pedig klímával 7,2 volt.

Az egyik lányom 1,6 / 8V F Astra caravánja klímával nyáron 7 liter körül megy. Ő szerinte alig pár deci a különbség klímával vagy nélküle.

Nekem is nagyon megfogja a klíma az autómat, olyan érzés mintha csak egy 1.2 16V lenne, amikor be van kapcsolva. Klíma nélkül hosszabb távon olyan 7 körül eszik (205-ös gumikkal), klímával 7,5 de városban rövid távokon klímával megeszi a 9-et, nélküle meg 8-8,5 télen meg akár 12-t is (természetesen klíma nélkül). Valaki írta itt, hogy a gyári klíma kikapcsol padlógáznál. Hát én ezt valahogy még nem vettem észre az enyémen, pedig gyári a klíma.

Link to comment
Megosztás:

Téves. A klíma nagyon is megfogja a motort.

3 éve.

Persze,hogy megérzi a motor a klímát ezt nem is vitatom

azt akartam mondani,hogy a fogyasztás növekedés nagyobb a városi forgalom miatt mint a klíma használat miatt

Az AGR falazást azért kérdeztem mert Én is gondolkodom rajta,van-e valami gyakorlati haszna(fogyasztás,érezhető nyomaték növekedés)?

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik van olyan okos,általában az elektromos gázpedálos autók, tehát nagyjából euro3-tól.

Már ezek is. Nem hobbiból kap az ECU három szál drótot a klímavezérléstől, mivel azokból tudja, hogy üzemel a klíma épp, és az egyik szállal engedélyezi vagy tiltja a klíma üzemelését.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

G Astra X17DTL-em van nemrégiben beszereztem egy hibakód olvasót, és keresnék valakit akinek szintén ilyen paripája van, mert meg szeretném tudni, hogy milyen értékeket mérnek a szenzorok, illetve mi lenne a megfelelő.

Elsősorban a MAF szenzor értékei érdekelnének, mert nálam

álló motornál 317g/s

alapjáraton 128g/s

fordulaton 128-170 között

időnként kigyullad a mil lámpám, ilyenkor fix 222,27-re állítja magát

Ez jó lehet, vagy nem?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. C20NE-m fogyasztásával kapcsolatossan érdeklődnék. ilyen 8,2-8,6l körül eszik pályán :S 130-140közt kicsit sokallom vagy ez normális érték?! enyit kéne inkább városba ennie ha nem nyomom neki, nem?!

C16NZ 6,6 litert eszik autópályán, 3200km-en mértem tavaly nyáron, 4 személy + csomag mellett, 140km/h-n, szóval szerintem neked is maximum 7 liter körül kellene lennie.

Nekem városban 8,5 szokott kijönni szinte mindig (150km győri futárkodáson mérve), ez nálad mondjuk lehet 9-10 is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. C20NE-m fogyasztásával kapcsolatossan érdeklődnék. ilyen 8,2-8,6l körül eszik pályán :S 130-140közt kicsit sokallom vagy ez normális érték?! enyit kéne inkább városba ennie ha nem nyomom neki, nem?!

Ez még jó érték is lehet attól függően, hogy mekkora kerékkel, milyen guminyomással, mekkora súllyal, tetőcsomagtartóval vagy nélküle döngetsz.

A C16NZ-hez nem hasonlítható! Az egy vérszegény szúnyog a C20NE-hez képest.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. C20NE-m fogyasztásával kapcsolatossan érdeklődnék. ilyen 8,2-8,6l körül eszik pályán :S 130-140közt kicsit sokallom vagy ez normális érték?! enyit kéne inkább városba ennie ha nem nyomom neki, nem?!

c20ne-m nincs, viszont van-volt több korabeli 2.0 8V autónk,simán ennyit esznek azok is pályán. Országút 90-100 óvatosban,nyáron lehet velük 7liter környékét kihozni.

Ekkora motor városban 10liter, ha küldöd neki akkor több. Sokkal. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fiuk!

Egy olyan problémám lenne,hogy azt vettem észre az utóbbi időbe mintha többet enne a kocsim!Most is háromnegyeden állt a mutatom elmentem olyan 380km-t és most van negyeden!Ez többnyire várom,de volt benne egy kicsit hosszabb út is!

Normális tempóba használom nem rugom neki!

Ez egy 97-es X16XEL astra!

Szerintetek mi lehet?Mit nézzek meg rajta?Gyertyákat múltkor néztem és szépek voltak!Olyan 20.000Km van bennük.

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fiuk!

Egy olyan problémám lenne,hogy azt vettem észre az utóbbi időbe mintha többet enne a kocsim!Most is háromnegyeden állt a mutatom elmentem olyan 380km-t és most van negyeden!Ez többnyire várom,de volt benne egy kicsit hosszabb út is!

Normális tempóba használom nem rugom neki!

Ez egy 97-es X16XEL astra!

Szerintetek mi lehet?Mit nézzek meg rajta?Gyertyákat múltkor néztem és szépek voltak!Olyan 20.000Km van bennük.

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Ugye tudod hogy a tankszintjelző csak tájékoztató jellegű? Telitank, mész 400Kilómétert telitnak és osztod 4-el..

Link to comment
Megosztás:

Ugye tudod hogy a tankszintjelző csak tájékoztató jellegű? Telitank, mész 400Kilómétert telitnak és osztod 4-el..

Tudom,hogy csak tájékoztató jellegű,de akkor is ugy vettem észre mintha többet enne mostanság!

Majd ebben a hónapban lesz egy 250Km-es utam és majd akkor meg akarom mérni a fogyasztást!

Ezt hogy érted,hogy telitankolom elmegyek 400km-t ujra telitankolom és mit osztok el 4-el?És akkor megkapom a fogyit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.