Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Spuri ~ Kerozin

Mindenesetre nekem használ! :)

Aztán tegyen mindenki saját belátása szerint. (én sem használom mindíg, minden teli-tankhoz, de hosszabb út előtt mindenképpen, és kemény hidegben, indításkönnyítő célból. :lol:

Ugyanazon mérési tartományban, ha van benne, akkor kevesebbet fogyaszt, nem 1-2 decivel, hanem jelentősen. :)

Jó lenne ha ez tényleg igaz így!Egy próbát akkor megér! ;)

Egy próbát mindenképpen. :P

Link to comment
Megosztás:

nah green fuel előtt 6,3 fogyasztás, most használat után 5.1, akkor csak ért valamit ez a szar...egy teli tankon spórolok vele közel 2ezer pénzt....szerintem megéri...

Ha még a 4. használatnál is számolsz ilyen különbséget, akkor abból talán már lehet óvatosan következtetni valamire.

Minden esetre érdekes eredmény és ad bizakodásra (további próbára) okot.

Link to comment
Megosztás:

Mindenesetre nekem használ! :)

Aztán tegyen mindenki saját belátása szerint. (én sem használom mindíg, minden teli-tankhoz, de hosszabb út előtt mindenképpen, és kemény hidegben, indításkönnyítő célból. :lol:

A kerozin mi is?

Finomított petróleum.

Régen mit is öntöttek a dízelbe télen, hogy könnyebben induljon?

Hár persze, hogy petrót.

Senki nem mondta, hogy nem használ, csak nem kell túlmisztifikálni.

Az ócska minőségű magyar gázolaj cetánfokát javítod fel kerozin hozzáadásával.

Ezt a reptéren már nem ma fedezték fel, csak volt aki pénzt csinált ebből. ;)

Link to comment
Megosztás:

A kerozin mi is?

Finomított petróleum.

Régen mit is öntöttek a dízelbe télen, hogy könnyebben induljon?

Hár persze, hogy petrót.

Senki nem mondta, hogy nem használ, csak nem kell túlmisztifikálni.

Az ócska minőségű magyar gázolaj cetánfokát javítod fel kerozin hozzáadásával.

Ezt a reptéren már nem ma fedezték fel, csak volt aki pénzt csinált ebből. :lol:

A benzinesekhez marketingelt teljesítményfokozó adalékok zöme is kerozin, tehát petróleum.

Erről bővebben a www.meteorcee.hu (nem linkelek... ;) ) oldalon a letölthető biztonsági adatlapokban...

Link to comment
Megosztás:

A kerozin mi is?

Finomított petróleum.

Régen mit is öntöttek a dízelbe télen, hogy könnyebben induljon?

Hár persze, hogy petrót.

Senki nem mondta, hogy nem használ, csak nem kell túlmisztifikálni.

Az ócska minőségű magyar gázolaj cetánfokát javítod fel kerozin hozzáadásával.

Ezt a reptéren már nem ma fedezték fel, csak volt aki pénzt csinált ebből. :)

Ezt nem vitatta senki! :lol: :)

Nekem használ, ennyit mondtam.

Dízeleseknek tudom ajánlani. :P (vagy öntsetek bele petrót, ahogy tanácsolják! ;) )

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van tapasztalata Opel Insigna 1.6 XER fogyasztásával kapcsolatban? Ismerem a hivatalos értékeket, de érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyi is az annyi...

Nálam Astra J-ben volt ugyanez a motor és 7,8 literes tesztátlagot produkáltam vele, egy normakörön pedig 6,9 litert evett meg. Itt a teszt: ASTRA 1.6 TESZT

Ha megnézed a tömegek különbségét, abból tudsz következtetni az Insignia fogyasztására. Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.