Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok.

Friss opeles vagyok, szereztem egy X16XEL astra f-et. 104000 km első tulajtól egy idős hölgyé volt. Nem taposom, finoman használom, új gyertya szűrők, stb, nem jelez semmit a motorhiba lámpa, kiolvasáskor sem írt hibát, 10Liter a fogyasztása. Nincs ellustulva, ha kell nagyon megy, stb. Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Friss opeles vagyok, szereztem egy X16XEL astra f-et. 104000 km első tulajtól egy idős hölgyé volt. Nem taposom, finoman használom, új gyertya szűrők, stb, nem jelez semmit a motorhiba lámpa, kiolvasáskor sem írt hibát, 10Liter a fogyasztása. Nincs ellustulva, ha kell nagyon megy, stb. Ötlet?

Üdv! Termosztát , kezdődő lambda szonda hiba, ilyenkor még nem dob kódot. De a Gyík topicban találsz egy leírást a túlfogyasztás összes lehetséges okáról.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Friss opeles vagyok, szereztem egy X16XEL astra f-et. 104000 km első tulajtól egy idős hölgyé volt. Nem taposom, finoman használom, új gyertya szűrők, stb, nem jelez semmit a motorhiba lámpa, kiolvasáskor sem írt hibát, 10Liter a fogyasztása. Nincs ellustulva, ha kell nagyon megy, stb. Ötlet?

nagyon függ attól is hogy hol és hogyan használod. Ha sokat rövidtávozol esetleg városban dugóban akkor még akár reális is lehet. Amúgy ha nincs hibakód akkor nekem is a termosztát lenne az első tippem bár az jól látszana hogy nem meg a vízhőfok fel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most a fogyasztásom kereken 10 liter lett. 110 km-t mentem, amiből 80 országút volt, a többi 2-3 km-es városi menet. Ja és állandóan hideg motorral indítva. A 110 km-re 11 liter etanolt tankoltam...

Szóval a városban rövidtávozni nem gazdaságos... :lol:

Igaz. Nem megy fel a hőfok. Most este letakartam a hűtő felét. Mindjárt 90 fok volt. Gyanítom ez az üzemi. Alacsonyabbnál meg megy az automataszivató.

Link to comment
Megosztás:

Igaz. Nem megy fel a hőfok. Most este letakartam a hűtő felét. Mindjárt 90 fok volt. Gyanítom ez az üzemi. Alacsonyabbnál meg megy az automataszivató.

Az astrában a motorvezérlő(ECU) álítja be a szükséges benzin-levegő arányt az érzékelőktől , pölö motorhőfok jeladótól beérkezett jelek alapján. Ha nem éri el az üzemi hőfokot dúsabb keveréket ad, ezért több a fogyi. Régebbi autóknál ugyanezt csinálta az autómata szivató.

Link to comment
Megosztás:

Az astrában a motorvezérlő(ECU) álítja be a szükséges benzin-levegő arányt az érzékelőktől , pölö motorhőfok jeladótól beérkezett jelek alapján. Ha nem éri el az üzemi hőfokot dúsabb keveréket ad, ezért több a fogyi. Régebbi autóknál ugyanezt csinálta az autómata szivató.

Köszönöm így akartam mondani. Egyébként a 120 skodába kézi volt ÁÁÁÁÁÁÁ mint a kis polski indítója pont. Na mindegy. Tehát ha nincs megfelelő hőfok, folyamatosan dúsabb keveréket ad amitől magasabb fogyasztás lehet. Ezekszerint termosztát csere. Hány fokos legyen. 85 fokossal ugyanott volnék ugye?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm így akartam mondani. Egyébként a 120 skodába kézi volt ÁÁÁÁÁÁÁ mint a kis polski indítója pont. Na mindegy. Tehát ha nincs megfelelő hőfok, folyamatosan dúsabb keveréket ad amitől magasabb fogyasztás lehet. Ezekszerint termosztát csere. Hány fokos legyen. 85 fokossal ugyanott volnék ugye?

Úgy rémlik a minden benzinesben 92-fokos kell.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm így akartam mondani. Egyébként a 120 skodába kézi volt ÁÁÁÁÁÁÁ mint a kis polski indítója pont. Na mindegy. Tehát ha nincs megfelelő hőfok, folyamatosan dúsabb keveréket ad amitől magasabb fogyasztás lehet. Ezekszerint termosztát csere. Hány fokos legyen. 85 fokossal ugyanott volnék ugye?

Úgy rémlik a minden benzinesben 92-fokos kell.

Így van, 92°C-os kell bele.

Link to comment
Megosztás:

Ez megint nem teljesen igaz, mert amikor esni kezd a teljesítménygörbe akkor ott már előfordul olyan esett, hogy nagyobb fordulat, de kisebb erő, még több üzemanyag.

Egyébként már leírtam párszor itt is, hogy a fogyasztás két dologtól függ, és semmi mástól nem: 1. fordulatszám 2. gázpedálállás (szakkifejezéssel: terhelés)

Szerintem simán lehet olyan eset is,hogy hosszabb 5. beépítésével nagyobb fojtószelep állással lehet tartani ugyanazt a sebességet. Tehát nagyobb lesz a fogyasztás.

Corsában az x16sz 95 normál benyával 6.4-et fogyaszt országúton 110-es tempóval. 50-90nel lehet ennyit sem kérne. Pedig f13wr 3.94-em van, azzal meg többet forog,mint az astrákban 3.74-el. Mégsem fogyaszt többet,sőt, inkább kevesebbet.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán lehet olyan eset is,hogy hosszabb 5. beépítésével nagyobb fojtószelep állással lehet tartani ugyanazt a sebességet. Tehát nagyobb lesz a fogyasztás.

Corsában az x16sz 95 normál benyával 6.4-et fogyaszt országúton 110-es tempóval. 50-90nel lehet ennyit sem kérne. Pedig f13wr 3.94-em van, azzal meg többet forog,mint az astrákban 3.74-el. Mégsem fogyaszt többet,sőt, inkább kevesebbet.

Meg is válaszoltad a kérdést, hiszen az Astra nagyobb autó, hiába forog kevesebbet. De ezzel megint csak az én állításom igazolódott be. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm így akartam mondani. Egyébként a 120 skodába kézi volt ÁÁÁÁÁÁÁ mint a kis polski indítója pont. Na mindegy. Tehát ha nincs megfelelő hőfok, folyamatosan dúsabb keveréket ad amitől magasabb fogyasztás lehet. Ezekszerint termosztát csere. Hány fokos legyen. 85 fokossal ugyanott volnék ugye?

Bocsi, én is tévedhetek! :lol: Az ős Favoritra gondoltam, csak nem ugrott be a neve....

Link to comment
Megosztás:

Én is hasonlóan számoltam csak 98 assal.

Multkori csörgés után tankoltam 98-ast azóta azzal járok. annyival jobb tőle a fogyasztásom is, hogy km-re vetítve olcsóbban jövök ki belőle.

Autópályán hajtva (óra szerint 140-150) most 98assal annyit evett mint 95 össel országúton (óra szerint 90-100) szokott.

Megvan a konkrét eredmény: 6,6l/100km

A következőkből állt össze: bp-csorna-szombathely-ajka-szfvár-bp (autópálya m1 bp-csornai leágazás; m7 szfvár-bp) nem kímélve. Maradék kb100km budapest néhol araszolással, dugóval.

Én még mindíg azt mondom ezt a 98-asnak köszönhetem.

Korábban ezt a kört kb 7,4-el tettem meg.

Link to comment
Megosztás:

Magyarország 2011.09.19 --> 44 liter sima 95 benzin = 17 022 FT. lassan már az ország mérteni közepéból is érdemes lesz kijárni tankolni (nagybevásárlást egybekötve)

44liter =710 km

1km =24FT

azt hiszem bevezetem napiszámlálóval egybekötött malacpersejt. talán kevésbé fájna a tankolás...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzáértését. Besz@rsz, többet tudtam meg itt mint bármelyik márkaszervizbe. Már csak annyit kérnék merre találom a termosztátot az X16XEL - be. Ja mert hogy megvettem. Egyébként letakartam a hűtő felét, tartósan 90 fok lett, JAAAAAAAA ez a verda gyorsul is????? Én azt hittem hogy jól megy, na most jól megy. És Városi fogyi mérve telitankról telitankra 7,5 eddig. Kb 150 km mentem túlhűtötten pluszban.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzáértését. Besz@rsz, többet tudtam meg itt mint bármelyik márkaszervizbe. Már csak annyit kérnék merre találom a termosztátot az X16XEL - be. Ja mert hogy megvettem. Egyébként letakartam a hűtő felét, tartósan 90 fok lett, JAAAAAAAA ez a verda gyorsul is????? Én azt hittem hogy jól megy, na most jól megy. És Városi fogyi mérve telitankról telitankra 7,5 eddig. Kb 150 km mentem túlhűtötten pluszban.

Ha jól tudom, akkor a hűtő baloldalán(ha szembe állsz a kocsival), akkor a hengerfejen lévő dudorban van, annak a kacskaringós csőnek a végén, ami a hengerfejre csatlakozik...

Legalábbis nekem ott van, és az enyém nem nagyon különbözik a te motorodtól... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, akkor a hűtő baloldalán(ha szembe állsz a kocsival), akkor a hengerfejen lévő dudorban van, annak a kacskaringós csőnek a végén, ami a hengerfejre csatlakozik...

Legalábbis nekem ott van, és az enyém nem nagyon különbözik a te motorodtól... :lol:

Köszönöm már megyek is megnézem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, akkor a hűtő baloldalán(ha szembe állsz a kocsival), akkor a hengerfejen lévő dudorban van, annak a kacskaringós csőnek a végén, ami a hengerfejre csatlakozik...

Legalábbis nekem ott van, és az enyém nem nagyon különbözik a te motorodtól... :lol:

Elvileg egyben van az alu öntvénnyel. Legalábbis nekem, a régi X16XEL hez ugy adták.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.