Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nem hiszem h többet vagy kevesebbet enne a kocsi attól h üzemmelegen +/-3°C eltérése lenne a motor hőmérsékletének. Amíg be nem melegszik addig az automata szívató többlet üzemanyagot ad a motornak. Ha feljebb megy a hőfok nem fog se kevesebbet, se többet adni, mert a bemelegedés közbe egy adott hőmérséklet elérése után lezár, mint ahogy a ladában is visszatolta a szívatót az ember egy idő után. :lol:

Nincs benne olyan. A motorvezérlő szabályozza a keverék milyenségét a hőfokjeladó, lamdaszonda stb...től beérkezett jelek alapján.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne olyan. A motorvezérlő szabályozza a keverék milyenségét a hőfokjeladó, lamdaszonda stb...től beérkezett jelek alapján.

Hiszek neked, gondoltam h nincs benne csak nem tudtam értelmesen elmagyarázni. A lényeg ugyanaz, vagyis h nem fog többet kajálni egy hőfok elérése után konstans terhelés mellett. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na abban pont nem. :D

1.3-as wartburgban? :lol:

kis részlet innen:

"A legfontosabb: Rengeteg tulajdonos nincs tisztában az automata szívatóval ellátott 1.1-1.3 motorok hidegindításával. Ennek egészséges, jól működő rendszer esetén elég precíz, de egyszerű procedúrája van:

1. Határozott padlógáz egyetlen alkalommal (még a kulcs elfordítása előtt), ezzel bekapcsol az automata szivató;

2. Gyújtás, majd indítás, a gázpedál érintése nélkül;

3. Ha a motor már jár, használhatjuk a gázpedált."

Hiszek neked, gondoltam h nincs benne csak nem tudtam értelmesen elmagyarázni. A lényeg ugyanaz, vagyis h nem fog többet kajálni egy hőfok elérése után konstans terhelés mellett. :lol:

amúgy tényleg ez a lényege. ahogy nő a hőmérséklet, úgy veszi el a + anyagot.

Link to comment
Megosztás:

1.3-as wartburgban? :lol:

1. Határozott padlógáz egyetlen alkalommal (még a kulcs elfordítása előtt), ezzel bekapcsol az automata szivató;

2. Gyújtás, majd indítás, a gázpedál érintése nélkül;

3. Ha a motor már jár, használhatjuk a gázpedált."

amúgy tényleg ez a lényege. ahogy nő a hőmérséklet, úgy veszi el a + anyagot.

Az nem Wartburg. :D Csak Fócvágen, álruhában. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hozzáértő tapasztalt kollégáktól kérdeznék párat. A jövőben Opelt szeretnék vásárolni, elsődlegesen a corsákat nézegettem (főleg a 82 lovas verziót :lol:, de most lenne egy astra jó áron, viszont a fogyasztásától egy kicsit tartok, ui. nem tudom mire számítsak. A kocsi 96-os, 1.6 literes 71 Le. Tudnátok vmi hozzávetőlegeset mondani? Persze tudom, hogy sok mindentől függ, de a vezetési stílusom így 37 évesen nem az a kimondottan vagány :lol:.

Meg egyáltalán milyen ez a motor, erősségek, gyengék stb. Eddig mivel corsákat nézegette, ezért azoknak olvastam utánna nem ennek.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hozzáértő tapasztalt kollégáktól kérdeznék párat. A jövőben Opelt szeretnék vásárolni, elsődlegesen a corsákat nézegettem (főleg a 82 lovas verziót :lol:, de most lenne egy astra jó áron, viszont a fogyasztásától egy kicsit tartok, ui. nem tudom mire számítsak. A kocsi 96-os, 1.6 literes 71 Le. Tudnátok vmi hozzávetőlegeset mondani? Persze tudom, hogy sok mindentől függ, de a vezetési stílusom így 37 évesen nem az a kimondottan vagány :lol:.

Meg egyáltalán milyen ez a motor, erősségek, gyengék stb. Eddig mivel corsákat nézegette, ezért azoknak olvastam utánna nem ennek.

Köszi előre is!

Én inkább astrát vennék, és nem azért, mert nekem is az van!

A corsa kicsi... nekem legalábbis, sokat utazok 5 személlyel.

szerintem megáll 7-7,5-nél nyugis használatnál a fogyasztás, de nem ritka a kisebb fogyi adat is itt a fórumon! :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hozzáértő tapasztalt kollégáktól kérdeznék párat. A jövőben Opelt szeretnék vásárolni, elsődlegesen a corsákat nézegettem (főleg a 82 lovas verziót :lol:, de most lenne egy astra jó áron, viszont a fogyasztásától egy kicsit tartok, ui. nem tudom mire számítsak. A kocsi 96-os, 1.6 literes 71 Le. Tudnátok vmi hozzávetőlegeset mondani? Persze tudom, hogy sok mindentől függ, de a vezetési stílusom így 37 évesen nem az a kimondottan vagány :lol:.

Meg egyáltalán milyen ez a motor, erősségek, gyengék stb. Eddig mivel corsákat nézegette, ezért azoknak olvastam utánna nem ennek.

Köszi előre is!

Nekem 82Lovas van bitang jó megy. Ha azt szeretnéd, hogy jól menjen akkor bármilyen astrát nézhetsz mind haloványan fog menni kivétel a GSI-k. A corsa kicsi de ha 2 ember használja arra hibátlan. Fogyasztás 7-8L. sima 1.6osból csak 75Lovas van ha jól tudom szerintem elírták gondolom a kék astrára gondolsz. Van még 1.6 SE meg 1.6 XE ami több lóerő. De szerintem ez mind gyenge ami már jól megy az 2.0. Én úgy vagyok a kocsi vásárlással, hogy vagy kicsi kocsit veszek lásd corsa, de ilyen 5 ajtós astrákat nem vennék se sedánt se ferde hátút full értelmetlen akkor már inkább kombi astrára neveznék be. A köztes variációkat hülyeségnek tartom, vagy kicsi legyen a kocsi ne olyan, hogy nagy azt még se tudsz semmit beletenni akkor már sokkal praktikusabb egy kombi. Kombit meg csak diesel motorral vennék. Pl astra F de inkább G astra kombit. Bocsánat, hogy kombinak írtam de a karavánt sokan nem is vágják az mi . :D

Link to comment
Megosztás:

Országúton az is el tud menni 6 literrel ha nem taposod csak ráállsz a 100as tempóra falun kívül. :lol: Nekünk is c16nz volt régen és nem erőlködött csak finoman duruzsolt. :D

Országúton minden jól fogyaszt, arról nem is beszélve, hogy létetik város is. De nem vagyok nagypapa, hogy 100al menjek, hogy spóroljak 400FT-ot huh de jó. Mellesleg országúton a 2.0 ával is el lehet járni 6L-el. Nem rég írta 1 srác, hogy a b corsájába van 2.0 motor és 170-180annal jöttek haza vidékről és 7.x evett a kocsi. :lol: Innentől kezdve, ha 100-130al megy valaki laza a 6L.

Link to comment
Megosztás:

Országúton minden jól fogyaszt, arról nem is beszélve, hogy létetik város is. De nem vagyok nagypapa, hogy 100al menjek, hogy spóroljak 400FT-ot huh de jó. Mellesleg országúton a 2.0 ával is el lehet járni 6L-el. Nem rég írta 1 srác, hogy a b corsájába van 2.0 motor és 170-180annal jöttek haza vidékről és 7.x evett a kocsi. :lol: Innentől kezdve, ha 100-130al megy valaki laza a 6L.

De ő pont azért kérdezte, hogy melyik eszik kevesebbet, mert számít neki a fogyasztás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 82Lovas van bitang jó megy. Ha azt szeretnéd, hogy jól menjen akkor bármilyen astrát nézhetsz mind haloványan fog menni kivétel a GSI-k. A corsa kicsi de ha 2 ember használja arra hibátlan. Fogyasztás 7-8L. sima 1.6osból csak 75Lovas van ha jól tudom szerintem elírták gondolom a kék astrára gondolsz. Van még 1.6 SE meg 1.6 XE ami több lóerő. De szerintem ez mind gyenge ami már jól megy az 2.0. Én úgy vagyok a kocsi vásárlással, hogy vagy kicsi kocsit veszek lásd corsa, de ilyen 5 ajtós astrákat nem vennék se sedánt se ferde hátút full értelmetlen akkor már inkább kombi astrára neveznék be. A köztes variációkat hülyeségnek tartom, vagy kicsi legyen a kocsi ne olyan, hogy nagy azt még se tudsz semmit beletenni akkor már sokkal praktikusabb egy kombi. Kombit meg csak diesel motorral vennék. Pl astra F de inkább G astra kombit. Bocsánat, hogy kombinak írtam de a karavánt sokan nem is vágják az mi . :D

Persze tisztában vagyok a 82 lovas corsa esetével :lol:, csak mint említettem, most jó áron, egy jó kis astrát tudnék a fentebb említett motorral, s arra a változatra irányult volna a kérdésem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 82Lovas van bitang jó megy. Ha azt szeretnéd, hogy jól menjen akkor bármilyen astrát nézhetsz mind haloványan fog menni kivétel a GSI-k. A corsa kicsi de ha 2 ember használja arra hibátlan. Fogyasztás 7-8L. sima 1.6osból csak 75Lovas van ha jól tudom szerintem elírták gondolom a kék astrára gondolsz. Van még 1.6 SE meg 1.6 XE ami több lóerő. De szerintem ez mind gyenge ami már jól megy az 2.0. Én úgy vagyok a kocsi vásárlással, hogy vagy kicsi kocsit veszek lásd corsa, de ilyen 5 ajtós astrákat nem vennék se sedánt se ferde hátút full értelmetlen akkor már inkább kombi astrára neveznék be. A köztes variációkat hülyeségnek tartom, vagy kicsi legyen a kocsi ne olyan, hogy nagy azt még se tudsz semmit beletenni akkor már sokkal praktikusabb egy kombi. Kombit meg csak diesel motorral vennék. Pl astra F de inkább G astra kombit. Bocsánat, hogy kombinak írtam de a karavánt sokan nem is vágják az mi . ;)

:P

1.6 XEL és azért nem kicsivel erősebb a 8 szelepes 1.6-osnál. :lol:

Caravan. Aki Opelt vesz, tanulja meg, hogy Caravan, nem kombi. :D

Azzal meg nem értek egyet, hogy Caravanban csak a dízel a jó. :D

Rosszul tudod!

épp a napokban beszéltük, olvass vissza!

X16SZ

X16SZR

ezek váltották a C16NZ-t

:D

Pontosabban a C16NZ utódja az X16SZ. Környezetvédelem miatt 4 lóerővel gyengébb, de kiadták az SZR-t, ami más dugóval erősebb lett és maradt az X16SZ környezetvédelmi értéke. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Pontosabban a C16NZ utódja az X16SZ. Környezetvédelem miatt 4 lóerővel gyengébb, de kiadták az SZR-t, ami más dugóval erősebb lett és maradt az X16SZ környezetvédelmi értéke. :lol: :D

...lökethossz miatt nyomatékosabb, emiatt a gyorsulásbeni képesség nem vehető észre... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.