Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

323KM-re tankoltam tegnap 26L-t.Az 8L-es fogyasztás!Az picit sok nem?Ebben volt város is meg kicsi országút is!

OMW-s 95-ös üzemanyagot és elötte is az volt benne!X16XEL

Nekem 8,5-9 körül szokott lenni vegyesben... :D

Igaz, hogy etanolból...:D

De hogy megnyugtassalak, nagyban függ a lábmérettől... :D

Link to comment
Megosztás:

323KM-re tankoltam tegnap 26L-t.Az 8L-es fogyasztás!Az picit sok nem?Ebben volt város is meg kicsi országút is!

OMW-s 95-ös üzemanyagot és elötte is az volt benne!X16XEL

Nekem kb. 8.3-ra jött ki vegyesben.X16XEL

Havernak ugyan ez volt anno.Azt mondta ez ennyit eszik.

Ja! Lábméretem:46 :D

Link to comment
Megosztás:

191.575nél járok -vezérléscsere után. Az olajat még nem toltam le. Eszegeti a kocsi az 5W40et , alul nem csöppenik.

12,44 l /200 km ami 6,22l /100 km, sok közút, némi város és kapcsolgatás, 0-ról indulás. Emelkedőn nem spóroltam, sok volt a 3-as kapcsolás, és nem gyötörtem a motort.

A termosztát szerintem jobb benne, a műszer szerint nem megy vissza annyit és nem is forr 95 fokig, ventikapcsolásig. Szerintem megérte lecserélni.

A terhelést figyelembe véve 2 nagy ember ( na jó én nem vagyok 120 kiló a feleségem is csak 110),sok cucc, kopott gumik keményre fújva. Ja és létezik, hogy a vezérléscsere után jobban megy

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni a következő problémához.

Az autó most volt műszakin és a zöldkártya nem lett jó. A co-ja kifogástalan egy másik érték az meg borzalmasan sok. A fogyasztása 5,8 -6,2 között mozog 1,4-es benzines 10 éves és 50000 e km van benne. Menet közben néha világít a hibát jelző sárga lámpa 10mp-ig azután elalszik. Lehet hogy, lambdaszonda megatta magát mert az fogyasztásnövekedéssel jár mindenhol ezt írják. Egyvezetékes van benne és az autó jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni a következő problémához.

Az autó most volt műszakin és a zöldkártya nem lett jó. A co-ja kifogástalan egy másik érték az meg borzalmasan sok. A fogyasztása 5,8 -6,2 között mozog 1,4-es benzines 10 éves és 50000 e km van benne. Menet közben néha világít a hibát jelző sárga lámpa 10mp-ig azután elalszik. Lehet hogy, lambdaszonda megatta magát mert az fogyasztásnövekedéssel jár mindenhol ezt írják. Egyvezetékes van benne és az autó jól működik.

Az a fogyasztás teljesen rendben van.

A másik érték alatt a HC-ra gondolsz? Mert az lehet motormechanikai problémától kezdve, a gyújtáshibán át, a katalizátorig bármi. A kipufogógáz lambda értéke mennyi volt?

Felesleges lenne találgatni, ha már az ecu is jelez valami hibát. Csak meg kell hallgatni, hogy mit akar mondani... Kiindulási alapnak általában megfelelő.

Link to comment
Megosztás:

Az a fogyasztás teljesen rendben van.

A másik érték alatt a HC-ra gondolsz? Mert az lehet motormechanikai problémától kezdve, a gyújtáshibán át, a katalizátorig bármi. A kipufogógáz lambda értéke mennyi volt?

Felesleges lenne találgatni, ha már az ecu is jelez valami hibát. Csak meg kell hallgatni, hogy mit akar mondani... Kiindulási alapnak általában megfelelő.

Gorbi köszi a gyors választ.

A vizsgáztató helyre nem engedtek be nem tudok semmi értéket csak annyit hogy a co teljesen normális az a HC az borzalmas cseréltessek lambda szondát.

Magyarul vigyem el rakjuk számítógépre és megmutatja mi a gond ?

Link to comment
Megosztás:

Alig hiszek a szememnek!

Az utolsó három tankolásomnál:

622 km-en 6,5-ös,

625 km-en 7,13-as,

621 km-en 6,44-es átlag fogyasztás 95 -ös tiszta ócsó Ermoil benzinből! (Ma 364-ért literje)

:D

Akár egy 1,4-es nyóccelepesé!

Azért annyira nem kevés :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni. Van egy astra classikom 1,4-es 44kw-os, 1998-as. A problémám a fogyasztása. Hoszú távon nem megy a fogyasztás 7,5L alá. Helybe meg 1-2L-el több. Jeladó szondák cserélve, olaj rendszeresen cserélve,gyertyák rendbe.Kompresszió vizsgálat szerint rendbe. Vezetési stilus nyugodtt. De nem tudok rájönni mit lehetne tenni azzal,hogy zabál. Ha valakinek van ötlete kérem jelezze.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni. Van egy astra classikom 1,4-es 44kw-os, 1998-as. A problémám a fogyasztása. Hoszú távon nem megy a fogyasztás 7,5L alá. Helybe meg 1-2L-el több. Jeladó szondák cserélve, olaj rendszeresen cserélve,gyertyák rendbe.Kompresszió vizsgálat szerint rendbe. Vezetési stilus nyugodtt. De nem tudok rájönni mit lehetne tenni azzal,hogy zabál. Ha valakinek van ötlete kérem jelezze.

Termosztátod jó? Cseréltél lambda szondát, milyen került bele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.