Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

.....

De ha jól sejtem, akkor még így is jobban jössz ki mint a benzinnel nem? :)

Szerintem azért érdemes lenne megnézettetni hogy tényleg jók-e a beállítások! :D

Ez így igaz! :D Nem is adnám semmiért sem! :D

Nem vettem észre hogy jobban kellene neki nyomnom, igazából teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam az autón.

Persze jobban jövök ki mint benzinből, ((nem mellesleg szuper 5l-es dízeltől is :D majd ha 3,6l alatt lesztek gondolkozom, hacsak nem tankoltok ti is UK olcsót :D ))

De azért én jobban örülnék ha tartaná a 15%os pluszt amit ígértek, mert akkor 8,3-ban kellene maradni és nem9,87...

Valószínűleg megfogom nézetni csak azt nem tudom hol, ki mit kér érte. És persze ki a megbízható!

Link to comment
Megosztás:

Nem vettem észre hogy jobban kellene neki nyomnom, igazából teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam az autón.

Persze jobban jövök ki mint benzinből, ((nem mellesleg szuper 5l-es dízeltől is :D majd ha 3,6l alatt lesztek gondolkozom, hacsak nem tankoltok ti is UK olcsót :D ))

De azért én jobban örülnék ha tartaná a 15%os pluszt amit ígértek, mert akkor 8,3-ban kellene maradni és nem9,87...

Valószínűleg megfogom nézetni csak azt nem tudom hol, ki mit kér érte. És persze ki a megbízható!

Az a teljesítménycsökkenés csak egy megmaradt sztereotípia, esetleg tudományosan meg lehet magyarázni, de az olyan magyarázat, hogy tyűha, a superwépóverracsingtól úgy megy, mint a golyó és kevesebbet is eszik, merthogy hatásfok. Libidó az egész.

Amit az én rendszeremen észrevettem, hogy lent jobban húz (ami pont jól jön, mivel 16V), mint benyával, viszont fent (~5000-től felfele) hamarabb elfogy. Ha ott átkapcsolok benyára, akkor még megy tovább. Ennek 2 oka lehet: úgy van belőve a ecu vagy csak ott érződik a teljesítményvesztés. Az előbbit esélyesebbnek érzem.

Amúgy nem kell elmenni az Egyesült Királyságba tankolni (Ukrajna UKR/UA), elég ha pl. Debrecenben tankolsz 150-ért (holtankoljak.hu), ha 10 litert benyalsz gázból, akkor is csak 1500-ba kerül 100 km. Ilyet meg egy 4,6-ot fogyasztó dezső tud! :D

Amúgy azon is érdemes elgondolkozni, hogy mennyi plusz súlyt hord a hátán a c14nz, mert maga a tartály tuti megvan 50 kg, no meg ~90 liter cseppfolyós gáz sem könnyű. Egyébként én személy szerint feleslegesnek tartom az ekkora tartályt, bőven elég lenne a fele! Hacsak tényleg nem jársz ki Angliába! :)

Azt én is mondom, hogy nézesd meg, mert vmi nem okés ott. Az enyém is evett 10 litert, télen, BP-n, 8 km-es távakon. Sajnos ajánlani Nyíregy környékén nem tudok senkit. Akit meg tudok, azt már leírtam! :D

Link to comment
Megosztás:

Jó jó, egy kis vesszőcske nyal avagy nyál :) Legyen akkor Uk igazad van :D

Igazából inkább most baja közeli érdekelne mert ott vagyok inkább, aki belőné...

A nagy tartály pedig azért volt indokolt részemről, mert pótkerekeset nem akartam semmiképpen, mert kereket nem teszek be csomagtartóba mert undi, és azt jobbnak tartja apum hogy van, én még hál" ég nem tapasztaltam hiányát! (kopp kopp)

Szóval a csomagba lett volna így is úgy is... Akkor meg már hogy 60 vagy 100l éppen hogy számít valamit, mert a 60as mellé is csak egy doboz cukor fér csak be... Így meg az sem fér be, de mivel Baján tanulok (Nyíregytől 350km) és olcsóbb :D UK :D tankolni a benyát meg így leteszem otthon és anyu is ocsón jár...

Azon a pénzen amin veszem adom a benya 40 literjét és abból azonos mennyiségű gázt veszek, fogyasztásra, ha be lesz állítva.

Remélem így már elfogadható vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Nem olvastam még vissza a dolgokat de azért leírom az első tapasztalatomat gázüzemű Opelnél.

A lényeg hogy a led az elég furcsán világít néha de ezt nem írom le majd aki kíváncsi annak külön.

A lényeg hogy teletankoltam, 25 napja vettem szóval még bejáratós nem nagyon nyomtam neki, még új a kicsike.

kiürült ill azt hittem már a végét járja de 420km-er után tankoltam bele gázt és 30liter ment bele, lehet még 1-1,5litert bele lehetett volna tuszkolni de elsőre jól hangzik a 7,1literes gázból folyasztás. ill én örülök neki, ha netán 7,5-re jönne ki akkor is jó igaz ez olyan 85-90-es tempo néha 100-as.

De minden nap munkába járok szóval az alacson folyasztás lenne a cél.

Jahh valakinek van gázos mert a végén lehet mégsem olyan jó a folyasztásom? :)

Link to comment
Megosztás:

Még kezdő vagyok az egész fórumon és jövök a hülye kérdéseimmel, de egyszer csak belejövök! :)

Semmi gond, de pont a te postod fölött vannak a gázos fogyikkal kapcsolatod hozzászólások. :D

Egyébként nem rossz, sőt, jó is. Csak azt nem tudjuk, hogy milyen motorral érted el ezt a fogyit! :D

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond, de pont a te postod fölött vannak a gázos fogyikkal kapcsolatod hozzászólások. :)

Egyébként nem rossz, sőt, jó is. Csak azt nem tudjuk, hogy milyen motorral érted el ezt a fogyit! :D

Jahh 1,4-es 2002.07-es és 3éve van benne a gáz Lovató pótkeréktartályos és 43literes amibe elvileg 38fér bele. Bár lehet kevés a 60Le meg főleg ha gázos-is de alacsony fogyasztás legyen meg minden napos használatba lesz befogva.

Link to comment
Megosztás:

Nem vettem észre hogy jobban kellene neki nyomnom, igazából teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam az autón.

Persze jobban jövök ki mint benzinből, ((nem mellesleg szuper 5l-es dízeltől is :D majd ha 3,6l alatt lesztek gondolkozom, hacsak nem tankoltok ti is UK olcsót :D ))

De azért én jobban örülnék ha tartaná a 15%os pluszt amit ígértek, mert akkor 8,3-ban kellene maradni és nem9,87...

Valószínűleg megfogom nézetni csak azt nem tudom hol, ki mit kér érte. És persze ki a megbízható!

:D

Az a baj ezzel, hogy egy kicsit sokba van, ha nem úgy veszed egyből, hogy gázos legyen. :D

Neked mennyibe is volt a beszerelése? :D

mennyiért vetted az autót? + mennyiért rakattad bele a gázt?

Nah az enyém 380.000 volt tavaly februárba (95-ös), azóta mentem vele rengeteget (min: 40.000 km-t) mindenféle körülmények között! :P

Nekem tökéletesen elég a néha 4 - 4,5 L-es, de max. 5L-es fogyi! :D (Főleg, hogy 200-ba esik 1 liter! :) ) => 1000 Ft/100 Km! :P

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagszint jelző rendszer milyen részekből áll, és hogyan javítható? Konkrétan az a problémám, hogy xarul mér/mutat. Most is negyeden áll a mutato és kb. 400 km-et mentem vele. Néha a mutató egy helyben áll 200 km-en keresztül, aztán néha úgy megy lefelé, minta az útra folyatnám a gázolajat. Voltam már úgy, hogy mutató szerint tök üres volt a tank, aztán meg alig ment bele 35 liter. Hogyan lehet javítani/cserélni a szintmérőt, jelzőt ill. mik a meghibásodási lehetőségek?

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagszint jelző rendszer milyen részekből áll, és hogyan javítható? Konkrétan az a problémám, hogy xarul mér/mutat. Most is negyeden áll a mutato és kb. 400 km-et mentem vele. Néha a mutató egy helyben áll 200 km-en keresztül, aztán néha úgy megy lefelé, minta az útra folyatnám a gázolajat. Voltam már úgy, hogy mutató szerint tök üres volt a tank, aztán meg alig ment bele 35 liter. Hogyan lehet javítani/cserélni a szintmérőt, jelzőt ill. mik a meghibásodási lehetőségek?

Cserélj műszert, ha nem jó cserélj jeladót, ha akkor sem akkor sz.rd le és nézd a napi számlálót :)

Link to comment
Megosztás:

:D

Az a baj ezzel, hogy egy kicsit sokba van, ha nem úgy veszed egyből, hogy gázos legyen. :D

Neked mennyibe is volt a beszerelése? :D

mennyiért vetted az autót? + mennyiért rakattad bele a gázt?

Nah az enyém 380.000 volt tavaly februárba (95-ös), azóta mentem vele rengeteget (min: 40.000 km-t) mindenféle körülmények között! :D

Nekem tökéletesen elég a néha 4 - 4,5 L-es, de max. 5L-es fogyi! :D (Főleg, hogy 200-ba esik 1 liter! :) ) => 1000 Ft/100 Km! :P

Valóban sokban van hogy gázos legyen, (nekem 170e huf), de én ugyan nyíregyházi vagyok onnan már nem érné meg egy 50l-es tankal kimenni tankolni mint neked!

Ezért lett gázos és 100l tartályos, mivel nem nyíregyen mozgok hanem be az országba...

Múltévben 16e km mentem és így ha csak itthon tankolnék és itthoni benyára számolnék is ~egy év alatt meghozza a befektetést.

Így viszont ha kimegyek tankolni mikor otthon vagyok 6500huf megtakarítás itthoni árakhoz képest! Ergo én úgyvélem nekem meghozza az árát!

Link to comment
Megosztás:

Cserélj műszert, ha nem jó cserélj jeladót, ha akkor sem akkor sz.rd le és nézd a napi számlálót :)

Most olvasom a GYIK-ben, hogy a műszert lehet kalibrálni. Ez vonatkozik arra is, ahol két külön egység a üa. szint és a vízhőfok? AGYIK-ben az egybeműszeren zajlik a művelet.

Link to comment
Megosztás:

Most olvasom a GYIK-ben, hogy a műszert lehet kalibrálni. Ez vonatkozik arra is, ahol két külön egység a üa. szint és a vízhőfok? AGYIK-ben az egybeműszeren zajlik a művelet.

Szerintem ugyanaz a két műszer, csak máshova tették. :) Mármint működésre, beállításra, a mérete nem egyforma.

Link to comment
Megosztás:

Valóban sokban van hogy gázos legyen, (nekem 170e huf), de én ugyan nyíregyházi vagyok onnan már nem érné meg egy 50l-es tankal kimenni tankolni mint neked!

Ezért lett gázos és 100l tartályos, mivel nem nyíregyen mozgok hanem be az országba...

Múltévben 16e km mentem és így ha csak itthon tankolnék és itthoni benyára számolnék is ~egy év alatt meghozza a befektetést.

Így viszont ha kimegyek tankolni mikor otthon vagyok 6500huf megtakarítás itthoni árakhoz képest! Ergo én úgyvélem nekem meghozza az árát!

Akkor neked megéri! :D

Aki sokat megy, és nem dízelje van, annak egyértelműen gázos kell! :D

(nem kint tankolok, ott drága! 300 Ft/L - megemelték ott is az áfát :D :) van itthon olcsóbb is! :P :D )

Egy 1.4 es (x14nz) nél lehet a fogyasztás 7.1 l/100km? Valós adat lehet ez? A BC t szeretném csak leellenőrizni. :D

Simán! :D havernak már 6,4 is jött ki! :P

Link to comment
Megosztás:

Egy 1.4 es (x14nz) nél lehet a fogyasztás 7.1 l/100km? Valós adat lehet ez? A BC t szeretném csak leellenőrizni. :)

Nem tom mit kérdeztél de legalább megválaszolták! :D

ma közölte velem a gáztöltős csávó, hogy holnaptól drágább a gáz.... 183Ft-ról ---> 197Ft-re.... k*pják be!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.