Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Régen ugye volt az ólmozott benzin. Az akkori autók közül sok még ma is fut. Egy ideig volt ólompótló adalék, de ma már nem találkozni vele. Hogy bírják azok a motorok a mai benzinekkel?

Kén nem inkább a gázolaj adaléka?

Ma is kapható, tavaly még vettem is (kétütemű aggregátorba).

Link to comment
Megosztás:

Ma is kapható, tavaly még vettem is (kétütemű aggregátorba).

Én is vettem az asszony kismocijába kéntartalmú ólompótló adalékot, mert télen negy hidegben elindultam a meleg pincéből, aztán egy kilóméter után elment az erő, nem akart menni, amikor bemelgedett már jó volt. Ajánlották ezt a kulimászt, és bevált, telente öntök a benzinbe egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Én is vettem az asszony kismocijába kéntartalmú ólompótló adalékot, mert télen negy hidegben elindultam a meleg pincéből, aztán egy kilóméter után elment az erő, nem akart menni, amikor bemelgedett már jó volt. Ajánlották ezt a kulimászt, és bevált, telente öntök a benzinbe egy kicsit.

De minek? :( ;)

Az ólom, a szelepek kenése miatt kellett. <_<

Vagy négyütemű a kismoci? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

De minek? ;) ;)

Az ólom, a szelepek kenése miatt kellett. <_<

Vagy négyütemű a kismoci? :(

Nem csak a kenés:

"Az ólomnak (ólom-tetraetit) két szerepe volt a benzinben, egyrészt az oktánszám növelése, másrészt a szelepek kenése, h?elvezetése."

Persze ez még mindíg nem magyarázza miért is ment tőle jobban Zotya kismotorja a hidegben :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a kenés:

"Az ólomnak (ólom-tetraetit) két szerepe volt a benzinben, egyrészt az oktánszám növelése, másrészt a szelepek kenése, h?elvezetése."

Persze ez még mindíg nem magyarázza miért is ment tőle jobban Zotya kismotorja a hidegben :wacko:

Nem csak a szelepeket kente <_<

Link to comment
Megosztás:

Persze ez még mindíg nem magyarázza miért is ment tőle jobban Zotya kismotorja a hidegben <_<

Passz, ezen olyan szivató van, hogy bekapcsolod, és olyan félgáznál kiugrik. Az adalék nélkül ilyenkor azonnal leállt a moci. Adalékkal már az utca végén húzhattam neki, nem volt gond. Nade off.

Link to comment
Megosztás:

Mostani etanol fogyasztásom, csak ország út, 4-esen, ahol engedte az út 110 és néha afölött... <_<

197 km-re fogyott 14,16 liter. :( Ez volt odafelé. A visszaútit még nem tudom, mert még nem tankoltam, de majdnem eléri felülről a mutató a negyed jelzést, de már megint van benne 430 km. Szerintem kb 33 liter fér bele ilyenkor. Ez azt jelenti, hogy a pesti forgalomban és a 140 km hegyvidék (Vác és Berkenye környéke) kicsit megdobta a csipegetést, ezért lett 7,2-7,6 közötti. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 95.évi 1,4-es 8szelepes 60 fáradozó paci húzza az igát, amivel a legutóbb tele tankal (50l benya) több mint 700km-re volt elegendő, ekkor tértem be tankolni amikor már a mutató a pöcökre pihent. Onanntól még 6-8km-t tettem már meg nem tudom mennyi lenne a vége... Ergo 50l/7= 7,14 l/100km

Azóta kapott egy 100lityis tartályt a csomiba (persze nem benzin <_< ), 550km azóta és most oly félig áll a mutató.

Hát majd kiderül meddig húzza. Igaz pontos adatom nem lesz mert nem tudom mennyi megy bele pontosan, de az is kideül nem sokára.

Érdekelne ezért másnak mit produkál gázzal a vas?

Link to comment
Megosztás:

nekem a saját tapasztalat h a gázbol nem sokal több kell, a bátyámnak volt egy 2.l rekordja és most egy daciát üzemeltet vele szerintem 15 százalék plusszt jelenthet ha lenne lehetőségem én is gázoznák csak ahoz jó állapotu autó kell nem lehet öket akárhol müszakizni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem egy 1,6 i 8v 75le-s caravánom van ha tisztán benzint tankolok akornem esziktöbbet 6.6-nál de ha ethanolt is teszek hozzá máris 7,4 nektek is megemelkedik enyire a fogyasztás?

Attól függ mire van használva az autó. Én azt tapasztaltam hogy az etanol fogyasztásban jobban kijön a sok indítózgatás, a rövid utak, a városi használat. Sima benzinnél is volt különbség persze, de etanolnál jobban. Ha viszont országúton gurulgat vele az ember, durvulás nélkül, akkor fél literen belül marad a különbség. Apósom ment az enyémmel főúton kb. 250 km-t, 50% kukoricza - 50% benzin: 6,9/100. Na én azért ilyet még nem tudtam kihozni belőle...

Link to comment
Megosztás:

Benzinkutak között, hiába MOL van különbség. Viszont teljesen véletlen rátaláltam autópálya mellett egy Agip kútra, tankoltam 30litert, 130as autópályás tempóval kijött a fogyasztás 5,4-re... Néztem egy nagyot, és próbáltam Lukoil-t, Shelll-t OMV-t de egyikkel se lett jobb 6,2-6,4-nél. Mivel Agip kút csak 20km-re van tőlem, ezért kb 2hetente tudok ott tankolni, viszont azzal városba 10%os etanol aránnyal kijövök 7,5-re, a többi benzinnel 8 vagy kicsit felette. /6.000km-t mentem el idáig az autóval, ebből kb 5000 a fogyasztási adatok elemzésére ment el, nem eredménytelenül/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az irogatók között, de már régóta olvasom a fórumot.

leírnám a fogyasztásomat, hogy a dízelesek utálhassanak.

Az autó '97-es Isuzu motoros FCC. Csak budapesten használom, ritkán autópálya, így jött ki a fogyasztás 7-6.3 között.

Csak telitankolva és szinte teljesen kifogyasztva mérek, ugyanazon a kútfejen tankolva.

Szóval aki városi 5 litert mond erre az autóra, az enyhén szólva is félrebeszél, vagy tolja a kocsit, leállított motorral. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az irogatók között, de már régóta olvasom a fórumot.

leírnám a fogyasztásomat, hogy a dízelesek utálhassanak.

Az autó '97-es Isuzu motoros FCC. Csak budapesten használom, ritkán autópálya, így jött ki a fogyasztás 7-6.3 között.

Csak telitankolva és szinte teljesen kifogyasztva mérek, ugyanazon a kútfejen tankolva.

Szóval aki városi 5 litert mond erre az autóra, az enyhén szólva is félrebeszél, vagy tolja a kocsit, leállított motorral. <_<

Van azért más város is ahol nincsenek dugók csak pár lámpa stb. Ha Bp-en 6.3 akkor pl Szomathelyen simán lehet 5l a városi.

Nekem Bp-en is ég és föld ha hajnalban járok és végigdöngetek a városon, vagy 7óra után sok helyen araszolva. Persze én benzines vagyok így nem is álmodhatok az 5l körüli fogyasztásról.

Link to comment
Megosztás:

Van azért más város is ahol nincsenek dugók csak pár lámpa stb. Ha Bp-en 6.3 akkor pl Szomathelyen simán lehet 5l a városi.

Nekem Bp-en is ég és föld ha hajnalban járok és végigdöngetek a városon, vagy 7óra után sok helyen araszolva. Persze én benzines vagyok így nem is álmodhatok az 5l körüli fogyasztásról.

Ez mondjuk igaz, a pesti közlekedés kissé elmeroggyant. Mondjuk, ehhez a fogyasztáshoz hozzátartozik, hogy én aztán nem tartom fel a forgalmat, ahol lehet, nyomom neki rendesen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez mondjuk igaz, a pesti közlekedés kissé elmeroggyant. Mondjuk, ehhez a fogyasztáshoz hozzátartozik, hogy én aztán nem tartom fel a forgalmat, ahol lehet, nyomom neki rendesen. <_<

Sztem ez akkor is sok. Nem lehet, hogy állandó dúsítással megy az adagoló, vagy eldugult a visszatérő cső?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.