Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ez komoly a számok nem hazudnak.kímélni szoktam a járgányt. télen is épphogy üti a hetet

Én is próbálom kímélni, csak valahogy sosem sikerül. Mit jelent a kímélés? 3000? 5000, vagy éppen hogy csak nem tilt? :wacko: De most hogy benya van benne szemlátomást kevesebbet eszi. Eddíg felesben olyan 500Kilóméternél villant a szegénységjelző, úgye az 40Liter, és 8literes fogyasztás. Most van benne 190kilométer, és az első (37.5) vonalnál jár. Csak éppen nem húz. :D

Link to comment
Megosztás:

Én is próbálom kímélni, csak valahogy sosem sikerül. Mit jelent a kímélés? 3000? 5000, vagy éppen hogy csak nem tilt? :wacko: De most hogy benya van benne szemlátomást kevesebbet eszi. Eddíg felesben olyan 500Kilóméternél villant a szegénységjelző, úgye az 40Liter, és 8literes fogyasztás. Most van benne 190kilométer, és az első (37.5) vonalnál jár. Csak éppen nem húz. :D

Nekem nincs fordulatszámérő 100km/h fölé nem nagyon adom ugyanis fizettem a zsaruknak elegett :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Én is próbálom kímélni, csak valahogy sosem sikerül. Mit jelent a kímélés? 3000? 5000, vagy éppen hogy csak nem tilt? :wacko: De most hogy benya van benne szemlátomást kevesebbet eszi. Eddíg felesben olyan 500Kilóméternél villant a szegénységjelző, úgye az 40Liter, és 8literes fogyasztás. Most van benne 190kilométer, és az első (37.5) vonalnál jár. Csak éppen nem húz. :D

Nekem még nem érte el az első vonalat, és már van benne 160 km... :wacko: tiszta E85... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Na mi is megjártuk Ausztriát.

4fő full csomagtartó + tetőbox

Bp-Fertőtó(osztrák oldal) autópályán + volt benne még 150km város. 50%E85-el 9l/100km

Aztán rátankoltam osztrák benyát így maradt benne kb 25%E85 Full autópálya (A2). Sebességhatárokat betartva és kihasználva, néha szakadó esőben 8,2l/100km

Ismét tankolás osztrák benya most már szinte nem is maradhatott benne E85. 200km országút néha szerpentinekkel tarkítva majd ismét 200km autópálya. eső nélkül 6,5l/100km

Elég drasztikus különbségek. Magyaráznia csak a jól kiégett a rendszerrel (az autópályázástól), az eltűnt etanollal, na meg a szerintem jobb minőségű osztrák benzinnel tudom magyarázni.

Link to comment
Megosztás:

Én is próbálom kímélni, csak valahogy sosem sikerül. Mit jelent a kímélés? 3000? 5000, vagy éppen hogy csak nem tilt? :wacko: De most hogy benya van benne szemlátomást kevesebbet eszi. Eddíg felesben olyan 500Kilóméternél villant a szegénységjelző, úgye az 40Liter, és 8literes fogyasztás. Most van benne 190kilométer, és az első (37.5) vonalnál jár. Csak éppen nem húz. :D

Nekem ma reggel itt villant ki először. Igaz utána elaludt még.

Aztán tankoltam 42 litert. Nem rossz:) 5.3.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nem érte el az első vonalat, és már van benne 160 km... :D tiszta E85... :wacko:

Nekem is annyi körül jön az első rovátka ha van benne kicsi város, ha csak vidék akkor eddigi rekord 175Km a negyed tanknál. Bár ez annyira nem pontos dolog ha ez alapján számolnánk, de én is figyelem ezeket a dolgokat. Nekem anno Nz-vel a horvát nyaralás volt a rekord oda-vissza út 5,74 4 személlyel + csomag. Szesszel mostanság a nagy átlagom 7,9 +- 0,3!

Link to comment
Megosztás:

ne mán!!!! A cikk íróját meg kellene fejelni.... :D

Utálom azokat az embereket, akik nem tudnak utána nézni annak, amiről írnak...

Itt kezdtem igazán elszomorodni:

"Összességében elmondható, hogy az etanol károsíthatja az üzemanyagrendszert de a kipufogórendszer is, mivel kén keletkezik az etanol elégésekor,"

De a biztosítékot ez verte ki:

"Látnunk kell továbbá, hogy mivel a benzin illékonyabb, így az üzemanyagrendszerben kis furatokon fecskendezik be az üzemanyagot, így az etanol nehezebb fajsúlya miatt mindez a fogyasztás emelkedésével járhat."

:wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.