Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Eddig a drága hibátlanul dolgozik 1,5 éve amikor kivettük a banki visszavett autók közül.A toronycsapágyat kicseréltem de minek ?Azóta is koppan kis sebességnél .(Fékbetétet is rá hagytam miután rájöttem hogy le kell venni a féknyerget ,nem úgy mint a wartburgnál ,mazda vagy a transitnál).Először rá is hagytuk egy kis tárcsa flexxelés után ,de végül (5000ft anyagár és egy jó inbusz kulcs árán csak kicseréltem)pipec lett a fék.Most mennem kell zaklatnak kocsmában sex tv miatt.

Link to comment
Megosztás:

Astrán nem láttem értelmét 50-50 százalékos keverésnél több szeszt tenni bele. 70-30%-al hidegen gyalázatosan ment, meg sokkal többet evett.

Azért válasszuk külön a központi és a hengerenkénti befekendezősöket. Hengerenkéntivel nekem 30%-al télen is gond nélkül ment. Indításnál nagyritkán volt gond de mint utólag kiderült nem az alkohol miatt. Igaz az 50-50% ot én sem mertem még télen kipróbálni, de majd a következő télen :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért válasszuk külön a központi és a hengerenkénti befekendezősöket. Hengerenkéntivel nekem 30%-al télen is gond nélkül ment. Indításnál nagyritkán volt gond de mint utólag kiderült nem az alkohol miatt. Igaz az 50-50% ot én sem mertem még télen kipróbálni, de majd a következő télen :rolleyes:

Télen -14 fokban 50-50%-al 4 másodperc alatt elindult, aztán gázadás nélkül leállt. Utánna rögtön elindult, nem állt le, első percekben nagy gázra torpant, aztán már jó volt.

Link to comment
Megosztás:

496Kióméterre 20 Liter szesz, és 18.74 Liter benzin, az 7.8L / 100Km. :rolleyes: Volt benne egy balatoni út, a többi város. Mondjuk most nem az első kattanásig ment, mert folyamatosan lekattant a pisztoly gondolom a meleg meg a benzingőz miatt, ezért nem tudtam melyik "kattanás" a valódi. Asszem lesz egy szeszmentes tankolásom ha ez kiürül mert sokallom.

Link to comment
Megosztás:

496Kióméterre 20 Liter szesz, és 18.74 Liter benzin, az 7.8L / 100Km. :rolleyes: Volt benne egy balatoni út, a többi város. Mondjuk most nem az első kattanásig ment, mert folyamatosan lekattant a pisztoly gondolom a meleg meg a benzingőz miatt, ezért nem tudtam melyik "kattanás" a valódi. Asszem lesz egy szeszmentes tankolásom ha ez kiürül mert sokallom.

Nem éri meg pancsolni szerintem nagyon kévés rajta a nyereség talán nincs is ha beleszámoljuk a benzinszűrőt is mivel azt cserélni kell 5-6 tankolás után.

Amióta elkezdtem kicsit gyengébben nyomni a gazpedált 6-7 literes a fogyasztások jönnek. Én biztos nem fogok többet Etanolt tankolni!

Link to comment
Megosztás:

Nem éri meg pancsolni szerintem nagyon kévés rajta a nyereség talán nincs is ha beleszámoljuk a benzinszűrőt is mivel azt cserélni kell 5-6 tankolás után.

Amióta elkezdtem kicsit gyengébben nyomni a gazpedált 6-7 literes a fogyasztások jönnek. Én biztos nem fogok többet Etanolt tankolni!

Durvább számolgatások alapján kijött, hogy amennyit nyersz a tankolási költségből, az elmegy a többlet fogyasztásban. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Durvább számolgatások alapján kijött, hogy amennyit nyersz a tankolási költségből, az elmegy a többlet fogyasztásban. -_-

Vagy full szesz vagy benya :rolleyes: keverve szerintem se éri meg <_< vagy egy jó dízel B) az nem eszik ennyit.. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Nem éri meg pancsolni szerintem nagyon kévés rajta a nyereség talán nincs is ha beleszámoljuk a benzinszűrőt is mivel azt cserélni kell 5-6 tankolás után.

Amióta elkezdtem kicsit gyengébben nyomni a gazpedált 6-7 literes a fogyasztások jönnek. Én biztos nem fogok többet Etanolt tankolni!

Azért nem kell állandóan benzinszűrőt cserélgetni, csak egyszer.

Vagy full szesz vagy benya :rolleyes: keverve szerintem se éri meg :D vagy egy jó dízel :D az nem eszik ennyit.. B) B)

Neked nincs máshol dolgod? -_- Nem kell mosogatni vagy ilyesmi? <_< :)

Link to comment
Megosztás:

Az 5-6 tankolást úgy értettem hogy tankolsz E85 majd eltelik 5-6 tankolás és cseréled és egy darabig jó. :rolleyes: <_<

Ja-ja de hát ez csak egyszeri költség, és nem nagy összeg. Ha más komosta a trutyit utánna nem kell gyakrabban mint sima benyánál. Hát majd meglátom mennyire esik vissza sima benzinnel. Átalakítóban nem tudok gondolkodni amíg központis. -_-

Link to comment
Megosztás:

Vagy full szesz vagy benya :rolleyes: keverve szerintem se éri meg -_- vagy egy jó dízel B) az nem eszik ennyit.. :D :)

Na igen. Mosta naponta járok Veszprém.- BP. autópálya, tetőcsomagtartó, 3 személy, full. csomagtartó. 5.4 re jött ki. És nyomom neki. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na igen. Mosta naponta járok Veszprém.- BP. autópálya, tetőcsomagtartó, 3 személy, full. csomagtartó. 5.4 re jött ki. És nyomom neki. :rolleyes:

Mennyire??

Még rossz termosztáttal sem eszik sokat szerintem.

Kb 5L-ből elketyeg.

Eddig nem mértem még. Tele kellene tankolni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Mennyire??

Még rossz termosztáttal sem eszik sokat szerintem.

Kb 5L-ből elketyeg.

Eddig nem mértem még. Tele kellene tankolni. :rolleyes:

Na igen, 5 ből elketyeg. De autópálya, 3 létra a csomagtartón, 3 személy és tele a hátulja. Pályán 140 Gps szerint.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire??

Még rossz termosztáttal sem eszik sokat szerintem.

Kb 5L-ből elketyeg.

Eddig nem mértem még. Tele kellene tankolni. -_-

Rövidtávokkal, városozással nekem is 5-5,5 körül jön ki, de ha van hosszútáv, akkor lemegy 5 alá is! :D

Legjobb fogyim eddig : egyedül, kis cuccal, erdélyben (Told-Sepsiszentgyörgy) 480 km-en mérve 4,18 L/100 Km (hosszútáv + kevéske város + autópálya (50 km - 130-al) amúgy 100-as tempóval, jó forgalommal, nem volt sok torlódás. B)

Ja, és azért én is szeretem hajtani! :rolleyes: Ha az öreg hajtja, akkor hihetetlen, de 4-4,5 fogyasztása van B) Mondjuk nekem a megszokott inkább az 5 L, ez van, nem szeretek tötymörögni! <_< :D :)

Nekem rossz termosztáttal decemberbe 6 L-t evett 5 személyezve! :D

Link to comment
Megosztás:

Na igen. Mosta naponta járok Veszprém.- BP. autópálya, tetőcsomagtartó, 3 személy, full. csomagtartó. 5.4 re jött ki. És nyomom neki. :rolleyes:

Rövidtávokkal, városozással nekem is 5-5,5 körül jön ki, de ha van hosszútáv, akkor lemegy 5 alá is! :P

Legjobb fogyim eddig : egyedül, kis cuccal, erdélyben (Told-Sepsiszentgyörgy) 480 km-en mérve 4,18 L/100 Km (hosszútáv + kevéske város + autópálya (50 km - 130-al) amúgy 100-as tempóval, jó forgalommal, nem volt sok torlódás. B)

Ja, és azért én is szeretem hajtani! <_< Ha az öreg hajtja, akkor hihetetlen, de 4-4,5 fogyasztása van B) Mondjuk nekem a megszokott inkább az 5 L, ez van, nem szeretek tötymörögni! -_- :D :)

Nekem rossz termosztáttal decemberbe 6 L-t evett 5 személyezve! :D

1 full teli tank-> 1340 Kilóméter :D

Nya-nya-nya-nya nem hallom úgysem hallom azt mondasz amit akarsz ! :P :D

Link to comment
Megosztás:

Nya-nya-nya-nya nem hallom úgysem hallom azt mondasz amit akarsz ! B) -_-

:) :D

Az lehetetlen :rolleyes: Biztos hogy toltátok vagy 500km-et B)

Nem lehetetlen. Igaz. Elsőnek én sem hittem el... Gyanusítottam fatert hogy tuti tankoltál bele,mert ilyen nincs.. de mondta hogy utoljára itthon lett megtankolva, és hozzátette hogy " rohaggyon el ha tankolt bele " <_<

Link to comment
Megosztás:

1 full teli tank-> 1340 Kilóméter :D

48,6 L 1096 Km => 4,43 L/100 Km Eddig ez az egy telitank-kiürítős utam volt (ez síkterepen). :rolleyes:

Nem merem negyednél lejjebb hagyni, mert onnan már a hosszú emelkedőkön nem szívja fel az anyagot. <_<

Régebben beszéltük, hogy valószínű hiányzik valami a tankból, és azért. -_-

Link to comment
Megosztás:

48,6 L 1096 Km => 4,43 L/100 Km Eddig ez az egy telitank-kiürítős utam volt (ez síkterepen). :rolleyes:

Nem merem negyednél lejjebb hagyni, mert onnan már a hosszú emelkedőkön nem szívja fel az anyagot. <_<

Régebben beszéltük, hogy valószínű hiányzik valami a tankból, és azért. -_-

Nekem ezzel a motorral ez volt az első. :D

Link to comment
Megosztás:

1 full teli tank-> 1340 Kilóméter :rolleyes:

Ne haragudj, de ez azért már tényleg hihetetlen. Tudom én hogy dizel, meg nyár, de azért megpakolva, ez már tulzásnak tűnik. Ne érts félre, nem azt mondom hogy kamu, de ha belegondolsz, te sem hinnéd el. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de ez azért már tényleg hihetetlen. Tudom én hogy dizel, meg nyár, de azért megpakolva, ez már tulzásnak tűnik. Ne érts félre, nem azt mondom hogy kamu, de ha belegondolsz, te sem hinnéd el. -_-

Figyeljetek..nemtudok mit mondani. Leírtam amit mutatott a mutató, olyan meg szerintem nincs hogy a mérő rosszul méri a kilómétert. Merthát tényleg mentünk vele iszonyat sokat. Nemcsak oda-vissza, hanem badacsonyba mászkáltunk a kocsival balatonszárszó-Máriafürdő 2X, horgászni, stb..stb...

Tényleg ezt mutatta, mást nemtudok mondani. :rolleyes:

Aki elhiszi az elhiszi,aki nem az nem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek..nemtudok mit mondani. Leírtam amit mutatott a mutató, olyan meg szerintem nincs hogy a mérő rosszul méri a kilómétert. Merthát tényleg mentünk vele iszonyat sokat. Nemcsak oda-vissza, hanem badacsonyba mászkáltunk a kocsival balatonszárszó-Máriafürdő 2X, horgászni, stb..stb...

Tényleg ezt mutatta, mást nemtudok mondani. :rolleyes:

Aki elhiszi az elhiszi,aki nem az nem. <_<

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de ember. Ez 3.7liter, egy 17 éves autótól. -_-

Amugy meg üdv. ujra itt. Milyen a Balcsi vize?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.