Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Túl komolyan vetted azt a részt: ott a végén a szmájli! :lol:

Szerintem ez nem egészen így van, az én példámból kiindulva többet járok így autóval, mint azelőtt a benzinessel. Nem gondolom meg 2x, hogy most kocsival menjek, vagy ne.

Nyugi tudtam tőle aludni :devlish:

Én spec. csak azért gondolom meg, mert esik, vagy tudom, hogy be se melegszik, vagy ilyesmik a fogyasztás nem érdekel, a kocsi többi része annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Nyugi tudtam tőle aludni ;)

Én spec. csak azért gondolom meg, mert esik, vagy tudom, hogy be se melegszik, vagy ilyesmik a fogyasztás nem érdekel, a kocsi többi része annál inkább.

... nem is értem, akkor miért ebben a topicban nézelődsz. :lol:

Ha az enyém 7-8 litereket enne, anyagi csődbe mennék :lol:, a Fábiával már régen hagytam el a megyét, de a bivallyal rengeteget megyek. (mostani ü.a. árak romániában: Gázolaj: 279 Ft; 95-ös benzin: 289 Ft).

Ha kint tankolok , akkor 279*5= 1395 Ft/100Km;

ha itt magyarországon, akkor 323,9*5= 1619,5 Ft/100 Km

224 Ft-ot spórolok 100-on, ha kint tankolok, és egy héten minimum 1x megyek ki, így még útba is esik..

Nekem sokat számít, hogy mivel, és mennyiért kocsikázok... Mondjuk akinek futja rá, azt ez éppen hidegen hagyja. :devlish:

(A gáz védelmében csak ennyit: 4 éves a verda, szinte csak gázzal megy, sógoré, aki üzletkötő, és járja európát :P Őt is érdekli az autó többi része, amúgy a motor még nem volt megbontva 1x sem, a szükséges időben cseréli a megfelelő dolgokat, és ennyi. ;) )

Aki keveset megy, annak nem éri meg az átalakítás, de aki évente 20-25ezret, annak 1 év alatt visszajön ;) , és utánna már spórol is! :lol: (pl.: 1.6-os astra eszik kb 7 lityit 100on benzinből: tehát 343*7=2400 Ft/100Km, gázosan meg max 9 L gázt: 173*9= 1557 Ft/100Km ==> azaz 100 km-en már spórol 843 Ft-ot, tehát 25.000 km alatt 210750 Ft-ot, ebből ki is jön a gázbeszerelés, vizsga, stb ;) ezután már minden 100 km-en valóban spórol 800 Ft-ot :lol: )

Link to comment
Megosztás:

akkor tulajdonképpen semmit nem spórolsz :devlish: csak többet autózol

Jaja, nézőpont kérdése!

Szerk.: mondjuk nem autózok 2x annyit (mint ahogy a benzin 2x annyiba kerül, mint a gáz), de az biztos, hogy most nem autókáznék annyit, ha csak benzines lenne.

Pölö emléxek, hogy 2008 szilveszterét Mosonszolnokon töltöttük, és akkor tankoltam meg az ex zacskót kemény 222 Ft-os, csepeli OMV kutas benyával. Ha most is annyi lenne, xarnék rá nagy ívben.

Link to comment
Megosztás:

Ehhh, 260 literes tank!

Na ezzel érdemes benzinturizmusost játszani! Gázt belé, és az ország összes pontjáról megérné Ukrajnába kocsikázni! :lol: Mondjuk az a 13 literes városi fogyi sztem necces, de mit vár az ember csontiéktól!

Képzels amikor odaállsz a kúthoz, és csak folyik, csak folyik bele a benya. Vagy beszólsz a kutasnak nyomassá bele 130liter etanolt, a többi mehet benzinből. :lol: De azért lassan egy 100-as teletankolni. :devlish: Azért a 11liter erősen gyanús, ekkora motort eteni kell.

Link to comment
Megosztás:

Képzels amikor odaállsz a kúthoz, és csak folyik, csak folyik bele a benya. Vagy beszólsz a kutasnak nyomassá bele 130liter etanolt, a többi mehet benzinből. :lol: De azért lassan egy 100-as teletankolni. :devlish: Azért a 11liter erősen gyanús, ekkora motort etetni kell.

Eladni kell, ahhoz meg szépeket kell mondani. (Csontiéknél ez f@szságot jelent :lol: :lol: ) Nah de mán off :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok itt a fórumon, de már régota olvasgatom és irigykedem amikor írtok a ti fogyitokról. Az én gépem 9L körül eszik (amikor hidegebb volt akkor 10 körül), persze közl járok dolgozni 5km oda-vissza, de ha hosszabb utakon használom itt a városban akkor sem kevesebb. Esetleg más aki X16XEL-lel jár mennyit eszik? mindez azért fogalmazodott meg bennem mert én is többet járnék ha olcsóbban jönnék ki, de az évi ~12000km-rel nekem sem érné meg az átalakittás, még az olcsóbb sem (etanol).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok itt a fórumon, de már régóta olvasgatom és irigykedem amikor írtok a ti fogyitokról. Az én gépem 9L körül eszik (amikor hidegebb volt akkor 10 körül), persze közel járok dolgozni 5km oda-vissza, de ha hosszabb utakon használom itt a városban akkor sem kevesebb. Esetleg más aki X16XEL-lel jár mennyit eszik? mindez azért fogalmazódott meg bennem mert én is többet járnék ha olcsóbban jönnék ki, de az évi ~12000km-rel nekem sem érné meg az átalakitás, még az olcsóbb sem (etanol).

Városban a 9 se sok. :devlish: Esetleg a termosztátra rápillanthatnál. :lol: (mikor volt cserélve? egyáltalán nálad volt?)

De a legjobb, ha EZT elolvasod! Van pár érdekes dolog leírva a fogyasztásról a GYÍK-ba! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok itt a fórumon, de már régota olvasgatom és irigykedem amikor írtok a ti fogyitokról. Az én gépem 9L körül eszik (amikor hidegebb volt akkor 10 körül), persze közl járok dolgozni 5km oda-vissza, de ha hosszabb utakon használom itt a városban akkor sem kevesebb. Esetleg más aki X16XEL-lel jár mennyit eszik? mindez azért fogalmazodott meg bennem mert én is többet járnék ha olcsóbban jönnék ki, de az évi ~12000km-rel nekem sem érné meg az átalakittás, még az olcsóbb sem (etanol).

Egyáltalán nem sok. Én 8 km-t jártam melóba BP-n, télen nekem 10 liter volt (gázból) a fogyi, elkerültem onnan. Mostanság a legrövidebb utam is 20 km. leállás nélkül, és így 7,2 körüli fogyi jött ki (gázból) - a klíma felkerekíti 8-ra - , de ez köszönhető a jó időnek is. Benzinből sztem 6,5-7 liter lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Köszi a válaszokat.

Astrásgyerek a GYIK-ot elolvastam mielött kérdeztem volna, a termosztátnál viszont csak a betétetcseréltem de ezt újra kicserélem ,házastól.

Csücsök a 8liter föleg klímával hibátlan (a gázt már nem is emlitem) ezzel én is meglennék elégedve, bár az enyém nem klímás tehát akkor kb.7.5-8L elfogadható lenne

Link to comment
Megosztás:

C16SE-vel 8.4 volt az első fogyi, meglehetősen nehéz lábbal. Élveztem a 100 lovat.

A második 7.5 alatt egy kicsivel. Ebben már van egy pici városon kívül is, de a legtöbb az város, sokszor kisebb dugóban.

Ezzel nagyon elégedett vagyok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.