Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

860 (városi, BKV-dugós, nehéz jobb-lábbal megtett) km 42 lityiből :lol: Megint telement, és most igyekszem kibírni taposás nélkül :D kíváncsi vagyunk meddig megy le :lol:

az igen az kb 4,9. csak jól bevállt az az "új motor" :D és ettől még lejjebb akarsz menni? :lol:

van ám önuralmad :P :lol:

49,2 L -- 876 km

5,6 L/100 Km

ebben volt minden, még 2 személlyel hajtás is 130al (pestről haza 240 km):lol: tudom tudom, de nehogy má' ellustuljon :D :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 94-es benzines Opel Astra Caravan F-em van milyen benzint tegyek bele hogy jobban menjen?

A legegyszerűbb ha kipróbálod. Tankolsz 95-ösből mész vele, aztán amikor elfogy, vagy majdnem elfogy tankolsz 98-at, meg a többi super-hyper benzint van aki szerint jobban megy a carrier, meg hasonló fantázianevű üanyaggal. Kipróbálhatod a benzin-etanol keveréket is, de maximum 50-50% arányban keverve.

Link to comment
Megosztás:

az igen az kb 4,9. csak jól bevállt az az "új motor" :D és ettől még lejjebb akarsz menni? :lol:

van ám önuralmad :lol: :lol:

49,2 L -- 876 km

5,6 L/100 Km

ebben volt minden, még 2 személlyel hajtás is 130al (pestről haza 240 km):lol: tudom tudom, de nehogy má' ellustuljon :D :lol: :P

Tudom hogy amikor lehetett tapostam neki. (kipróbáltam milyen gyorsan tudok hazaérni barátnőmtől, volt 2 újpest-lágymányos köröm amikor 15 percem volt a mutatványra (nem is sikerült de azért megpróbáltam ;) ) és voltam Székesfehérváron is M7 oda vissza 130-140 körül), Ha az ilyen mutatványokat passzolom :P akkor előfordulhat hogy még ennyi se lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Van ertelme 50-50 % ban bioetenolt es 95-os benzint tankolni? Mivel a bioetenollal tobbet eszik a gep. kb 25%-al. Igy szerintem kb. amit megsporolok a bioetanolon az elmegy a tobblet fogyasztas miatt.

Valakinek tapasztalat? :lol:

C14SE

Tapasztalat sokaknál van, és hidd el hogy megéri :lol: Mellesleg elég rendesen kipucolja az ü.a rendszert :P Nem fogyaszt annyival többet... csak 50-50-nél ne menj feljebb, mert azt nem szereti. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van ertelme 50-50 % ban bioetenolt es 95-os benzint tankolni? Mivel a bioetenollal tobbet eszik a gep. kb 25%-al. Igy szerintem kb. amit megsporolok a bioetanolon az elmegy a tobblet fogyasztas miatt.

Valakinek tapasztalat? :lol:

C14SE

Én nem vettem észre ekkora fogysztásnövekedést. Max.3-5 decivel kajolt többet.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy amikor lehetett tapostam neki. (kipróbáltam milyen gyorsan tudok hazaérni barátnőmtől, volt 2 újpest-lágymányos köröm amikor 15 percem volt a mutatványra (nem is sikerült de azért megpróbáltam :P ) és voltam Székesfehérváron is M7 oda vissza 130-140 körül), Ha az ilyen mutatványokat passzolom :lol: akkor előfordulhat hogy még ennyi se lesz :lol:

főleg ha tapostad neki, akkor meg éppen jól eszik :P nekem azért olyankor megvan az a fél lityi pluszba :lol:

Nekem 5.8 jött ki.. :lol:

és neked okés a termosztát?

nekem néha eléggé nehezen melegszik (már a mutató szerint, mert a meleget azt nagyon jól nyomja), lehet nem ártana cserélni??

olyan is van, hogy nem is éri el a 90-et. általában csak akkor éri el, ha tartósan megyek kb 90-100-al. akkor 90 fölött van a mutató 1 hajszállal, de ha csak olyan 70-el megyek, akkor léggé alatta van.

én erre gondolok, nem-e ezért eszik többet (úgy értem nem üzemi hőfokon van olyankor) :lol:

Link to comment
Megosztás:

és neked okés a termosztát?

nekem néha eléggé nehezen melegszik (már a mutató szerint, mert a meleget azt nagyon jól nyomja), lehet nem ártana cserélni??

olyan is van, hogy nem is éri el a 90-et. általában csak akkor éri el, ha tartósan megyek kb 90-100-al. akkor 90 fölött van a mutató 1 hajszállal, de ha csak olyan 70-el megyek, akkor léggé alatta van.

én erre gondolok, nem-e ezért eszik többet (úgy értem nem üzemi hőfokon van olyankor) :lol:

Nekem totál, nemigazán oszt-szoroz, hogy 80 alatt vagy fölött hajtom :lol: ugyanúgy 90 fok fölött mutatja a hőfokot és süt mint az állat :P :lol: viszont mióta leszedtem a fóliát az első üvegekről nagyon észre vehető a kaszni hőtartása, hamar kihűl az utastér álló helyben.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

főleg ha tapostad neki, akkor meg éppen jól eszik :P nekem azért olyankor megvan az a fél lityi pluszba :lol:

és neked okés a termosztát?

nekem néha eléggé nehezen melegszik (már a mutató szerint, mert a meleget azt nagyon jól nyomja), lehet nem ártana cserélni??

olyan is van, hogy nem is éri el a 90-et. általában csak akkor éri el, ha tartósan megyek kb 90-100-al. akkor 90 fölött van a mutató 1 hajszállal, de ha csak olyan 70-el megyek, akkor léggé alatta van.

én erre gondolok, nem-e ezért eszik többet (úgy értem nem üzemi hőfokon van olyankor) :lol:

Könnyen letudod ellenörizni a termosztát-ot,indizsd be a motor,és közben kézzel fogd a felső csövet,ha melegszik akkor folyamatossan nyitva van 1 résnyire a termosztát.

Akkor megérett a cserére.

Link to comment
Megosztás:

Könnyen letudod ellenörizni a termosztát-ot,indizsd be a motor,és közben kézzel fogd a felső csövet,ha melegszik akkor folyamatossan nyitva van 1 résnyire a termosztát.

Akkor megérett a cserére.

A cső megtéveszthet, mert a csonktól, és a leömlőtől átmelegedhet, jobb a hűtő sarkát tapizni.

Link to comment
Megosztás:

A cső megtéveszthet, mert a csonktól, és a leömlőtől átmelegedhet, jobb a hűtő sarkát tapizni.

röhej, de nekem a visszatérő gumicső(egész hátul a motornál), az igen hamar melegszik- előbb mintha egy gramm víz a termosztátnál kijönne, zárt fűtésnél is!

Ennek mi lehet az oka? A motorblokkban lévő belső kör az zárt, a termosztát által.....IGEN ahol kifele tartana, ott ZÁR,a felmelegedésig, de a másik oldalon ahol a visszatér a víz a külső hűtőkörből ? Ott nincs visszacsapó szelep, így viszont a jobb sarka melegszik a hűtőnek ! És nem a bal.

Link to comment
Megosztás:

röhej, de nekem a visszatérő gumicső(egész hátul a motornál), az igen hamar melegszik- előbb mintha egy gramm víz a termosztátnál kijönne, zárt fűtésnél is!

Ennek mi lehet az oka? A motorblokkban lévő belső kör az zárt, a termosztát által.....IGEN ahol kifele tartana, ott ZÁR,a felmelegedésig, de a másik oldalon ahol a visszatér a víz a külső hűtőkörből ? Ott nincs visszacsapó szelep, így viszont a jobb sarka melegszik a hűtőnek ! És nem a bal.

Az a vastag cső nem a kis vízkör része? Rémlene mintha ott kapcsolódna rá a radiátor.

Link to comment
Megosztás:

Az a vastag cső nem a kis vízkör része? Rémlene mintha ott kapcsolódna rá a radiátor.

Igen, szerintem is ott van fűtés visszatérő csöve-(egy kemény műanyag elágazó cső!!! talán ebonit, ha már gumi...) a gond az hogy elzárt meleg fűtőradiátor mellett is néha meleg az a vastag cső...na jó asszem nem teljes átmérőben, de én úgy vettem észre,hogy eléggé meleg.Fura.

Ebben a hónapban/45 napban megvalósítottam a kevés fogyasztási rekordomat, ...kb 200-250 km, olyan 10 litert 100 on biztos benyakalt (amikor majdnem meg kellett alatta gyújtani egy lavór benzint,olyan hideg volt !!! na akkor mentem vele utoljára....azóta hiányoznak róla dolgok, hol ez hol az!!.... nem menet(re)kész...)

Link to comment
Megosztás:

Igen, szerintem is ott van fűtés visszatérő csöve-(egy kemény műanyag elágazó cső!!! talán ebonit, ha már gumi...) a gond az hogy elzárt meleg fűtőradiátor mellett is néha meleg az a vastag cső...na jó asszem nem teljes átmérőben, de én úgy vettem észre,hogy eléggé meleg.Fura.

Ebben a hónapban/45 napban megvalósítottam a kevés fogyasztási rekordomat, ...kb 200-250 km, olyan 10 litert 100 on biztos benyakalt (amikor majdnem meg kellett alatta gyújtani egy lavór benzint,olyan hideg volt !!! na akkor mentem vele utoljára....azóta hiányoznak róla dolgok, hol ez hol az!!.... nem menet(re)kész...)

A radiátorba akkor is megy a melegviz, ha a fűtés a hidegre van állitva. Csak a klimásban van fűtéscsap.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.