Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Én meg 292ft-ért Avia kúton...

Viszont ami rosszabb az a játszós városi fogyi ami 11,1l/100km-en lett. És mellesleg a mutató csak lepkefing távolságban volt a 25l felett, és mégis csak 19,45l ment bele a tankba. Szóval ott már 5l csalás van...

De ez az alsó határon is hasonló nekem legalábbis!

Hát igen a mutató sajna nem túl pontos, inkább tájékoztató jellegű.

....

nekem a mutatóm ha telitankolom kb 48 L körül mutat, 50-et még sosem mutatott.

és ha hagyom majdnem kifogyni, akkor már az alsó fehér vonalka körül volt, hogy becsukladozott 1-1 kis emelkedőnél... úgyhogy én mindíg azelőtt tankolom, hogy elérné az alsó kis fehér vonalkát :D

van egyáltalán olyan, akinek jól mutat?? :lol:

eddig egy asztrás havernak sem mutatott pontosan :blink: ;)

----------------------------------------------------------------------

ja és a fogyasztásom!

478 km megtétele után ment bele 24,37 L gázolaj ==> 5,1 L/100 Km... nem is olyan rossz :D :rolleyes:

(meglepő módon a mutató a középső tartományban elég pontosan mér pont a 25-ös csíkon állt tankoláskor)

Link to comment
Megosztás:

nekem a mutatóm ha telitankolom kb 48 L körül mutat, 50-et még sosem mutatott.

és ha hagyom majdnem kifogyni, akkor már az alsó fehér vonalka körül volt, hogy becsukladozott 1-1 kis emelkedőnél... úgyhogy én mindíg azelőtt tankolom, hogy elérné az alsó kis fehér vonalkát ;)

van egyáltalán olyan, akinek jól mutat?? :lol:

eddig egy asztrás havernak sem mutatott pontosan :blink: :D

----------------------------------------------------------------------

ja és a fogyasztásom!

478 km megtétele után ment bele 24,37 L gázolaj ==> 5,1 L/100 Km... nem is olyan rossz :D :rolleyes:

(meglepő módon a mutató a középső tartományban elég pontosan mér pont a 25-ös csíkon állt tankoláskor)

Nekem jól mutat. ;) Telitanknál kicsivel túllendül az 50-es jelzésnél, amikor meg már totál ki van feküdve a mutató, meg se nyikkan, akkor még van benne 2-3 liter benya. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem jól mutat. :D Telitanknál kicsivel túllendül az 50-es jelzésnél, amikor meg már totál ki van feküdve a mutató, meg se nyikkan, akkor még van benne 2-3 liter benya. :lol:

és ez gyárilag így van, vagy valamit már cseréltél??

gondolkoztam, nem-e a tartályban lévő szintjelzővel lehet a baj :blink: (wartis időszakomban sokat szívtam azzal :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

és ez gyárilag így van, vagy valamit már cseréltél??

gondolkoztam, nem-e a tartályban lévő szintjelzővel lehet a baj :lol: (wartis időszakomban sokat szívtam azzal :rolleyes: )

Lehet, hogy jó a szintjelző de mivel benzinben úszik odakerülhet kosz a csúszka meg a felület közé, és megzavarja a pontosságot. Ha nem muszáj ne vedd ki, mert nekem kicsúszott a visszafolyó cső, és szívtam vele majd egy évig. A régi műszeregységgel fel sem ment 35 L fölé, ezzel meg néha csak 48-ig megy, most épen 50-ig. A felső harmadban hamarabb esik mint lent. Olyan 10 Liternél kezd világítani a szegénységjelző. De egy idő után már tudja az ember hogyan áll a szint. Meg ugye használom anapi számlálót, és tudom mennyit mehetek. Most éppen 9 literrel kalkulálok. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ez ilyen régóta, nem lett hozzányúlva. Legalábbis én nem tettem. :D

irigyellek :lol: :rolleyes: :lol:

Lehet, hogy jó a szintjelző de mivel benzinben úszik odakerülhet kosz a csúszka meg a felület közé, és megzavarja a pontosságot. Ha nem muszáj ne vedd ki, mert nekem kicsúszott a visszafolyó cső, és szívtam vele majd egy évig. A régi műszeregységgel fel sem ment 35 L fölé, ezzel meg néha csak 48-ig megy, most épen 50-ig. A felső harmadban hamarabb esik mint lent. Olyan 10 Liternél kezd világítani a szegénységjelző. De egy idő után már tudja az ember hogyan áll a szint. Meg ugye használom anapi számlálót, és tudom mennyit mehetek. Most éppen 9 literrel kalkulálok. :D

nem nyúlok én mostanában hozzá, főleg nem ilyen hidegben. :D

én is használom a napi számlálót, mondjuk én fél tanknál nem engedem lejjebb, mindíg utánnaöltök, ha nem is teli :blink:

megszoktam már én is a mutatót, nincs vele gond amúgy, csak nah: idegesít, hogy nem úgy kéne működjön.. ;)

kicsit azért rosszul esett, amikor a nyáron a hargitán hegynek felfelé ledadogott... hamar megfordítottam, és irány vissza tankolni :) amilyen szerencsém volt, kb 20 km-t mentem lefelé amíg volt egy benzinkút :lol: ;)

Ha minimum félig van a tank, akkor nincsen vele gát, de ha kb negyedig, akkor csukladozik...

másnak is volt már így?? :D

Link to comment
Megosztás:

irigyellek :D :rolleyes: :D

nem nyúlok én mostanában hozzá, főleg nem ilyen hidegben. ;)

én is használom a napi számlálót, mondjuk én fél tanknál nem engedem lejjebb, mindíg utánnaöltök, ha nem is teli :blink:

megszoktam már én is a mutatót, nincs vele gond amúgy, csak nah: idegesít, hogy nem úgy kéne működjön.. :D

kicsit azért rosszul esett, amikor a nyáron a hargitán hegynek felfelé ledadogott... hamar megfordítottam, és irány vissza tankolni :lol: amilyen szerencsém volt, kb 20 km-t mentem lefelé amíg volt egy benzinkút :lol: :D

Ha minimum félig van a tank, akkor nincsen vele gát, de ha kb negyedig, akkor csukladozik...

másnak is volt már így?? ;)

Volt, akkor amikor kivettem a szintjelzőt, és nem raktam vissza rendesen a csövet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is jól mutat. Teli tanknál az 50 es felett van kicsivel. Üresnél, már volt hogy rég világitott a lámpa, elérte a pöcköt a mutató, de még nem rángatott be.És e kettő között volt vagy 900 km. :blink:

Én mindig tele tankolok, nullázom a napi számlálót, és ugy 800 km.-nél tankolok ujra. :rolleyes:

Most 5.5 re jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is jól mutat. Teli tanknál az 50 es felett van kicsivel. Üresnél, már volt hogy rég világitott a lámpa, elérte a pöcköt a mutató, de még nem rángatott be.És e kettő között volt vagy 900 km. :D

Én mindig tele tankolok, nullázom a napi számlálót, és ugy 800 km.-nél tankolok ujra. :lol:

Most 5.5 re jött ki.

akkor ahogy zotya mondta az a visszafolyó lehet a probléma nállam is :rolleyes: majd megoldom....

A benzines tankja ugyanolyan mint a dieselé??? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is jól mutat. Teli tanknál az 50 es felett van kicsivel. Üresnél, már volt hogy rég világitott a lámpa, elérte a pöcköt a mutató, de még nem rángatott be.És e kettő között volt vagy 900 km. :lol:

Én mindig tele tankolok, nullázom a napi számlálót, és ugy 800 km.-nél tankolok ujra. :blink:

Most 5.5 re jött ki.

Nagy dolog, én is tudok 800 kilóméternél újra tankolni, csak akkor az utolsó 300-at tolnom kell. :rolleyes:

HI!

amikor kivillan a "sárga" lámpa,akk 12,5 L van benne,ha 50 l-es tankrol van szó!

Nagyjából nekem is, mert ha kivillan, és még kicsit megyek vele, akkor szokott belemenni 40 liter.

Link to comment
Megosztás:

Ha tele töltöm akár 2-3 pisztoly kattanás akkor is csak v 48körül áll meg az óra, 40ig alig megy lefele utána 25-ig zuhanórepólés utána újabb torpanás majd utána kezd arányosan menni km-el. Nekem még sosem villant lámpa lehet rossz lenne Hmm...? Legtöbbet egyszer 47l tankoltam, de általában inkább olyan 20-40l közt.

De engem nagyon nem zavar már megszoktam hogy olyan amilyen a mutató járása, meg azért is tankolok több állásba hogy tudjam mikor kb hogyan is állok!

Link to comment
Megosztás:

Ha tele töltöm akár 2-3 pisztoly kattanás akkor is csak v 48körül áll meg az óra, 40ig alig megy lefele utána 25-ig zuhanórepólés utána újabb torpanás majd utána kezd arányosan menni km-el. Nekem még sosem villant lámpa lehet rossz lenne Hmm...? Legtöbbet egyszer 47l tankoltam, de általában inkább olyan 20-40l közt.

De engem nagyon nem zavar már megszoktam hogy olyan amilyen a mutató járása, meg azért is tankolok több állásba hogy tudjam mikor kb hogyan is állok!

Ha fordulatszámmérős órád van, akkor illene villognia a lámpának, hogy kevés a nafta. Sima óránál nincs ilyen kijelzés.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég kénytelen voltam venni egy szintén c14se motorral szerelt astra caravant, mivel a kocsim némiképp mozgásképtelenné vált. Normális, hogy ugyanúgy használva a caravan 1,5-2 literrel többet kér 100-on? Mi okozhatja az ilyen mértékű fogyasztást?

Kasztni különbség? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nemrég kénytelen voltam venni egy szintén c14se motorral szerelt astra caravant, mivel a kocsim némiképp mozgásképtelenné vált. Normális, hogy ugyanúgy használva a caravan 1,5-2 literrel többet kér 100-on? Mi okozhatja az ilyen mértékű fogyasztást?

Motor állapota is erősen tudja befolyásolni sztem... Vagy a motor átlett rakva?

Link to comment
Megosztás:

Motor állapota is erősen tudja befolyásolni sztem... Vagy a motor átlett rakva?

Nem, így vettem meg, ahogy van. Gumi ua. mint a másikon, 175/70R13 Fulda KristMont, nyomás jó motor hasonló, c14se, érzésre erős, jól húz, km kb annyi lehet benn, mint a másikban... De a fogyasztás... 300km alatt 25-ön áll a üaszintmérő. A másik 400km körül szokta elérni, ami így hozta a mért fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Nem, így vettem meg, ahogy van. Gumi ua. mint a másikon, 175/70R13 Fulda KristMont, nyomás jó motor hasonló, c14se, érzésre erős, jól húz, km kb annyi lehet benn, mint a másikban... De a fogyasztás... 300km alatt 25-ön áll a üaszintmérő. A másik 400km körül szokta elérni, ami így hozta a mért fogyasztást.

Ja, csak a szintmérő alapján számoltad? Az nem pontos. Teletank, mész pölö 400Kilómétert, megint teletankolod, aztán osztod 4-el ami belefért. A szintmérő csak olyan tájékoztató jellegű , hozzávetőleges, megközelítőleg sem pontos értéket mutat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja, csak a szintmérő alapján számoltad? Az nem pontos. Teletank, mész pölö 400Kilómétert, megint teletankolod, aztán osztod 4-el ami belefért. A szintmérő csak olyan tájékoztató jellegű , hozzávetőleges, megközelítőleg sem pontos értéket mutat. :rolleyes:

Ezt már megnéztem, sajnos többé-kevésbé jól mutatja ezé is... Lehet lambda szonda? "Szerencsére" az előző ott van donornak, és abban tökéletesen működött minden. Kompatibilis minden, ünnepek után megpróbálok cserélgetni, aztán meglátjuk... :S

Link to comment
Megosztás:

Ezt már megnéztem, sajnos többé-kevésbé jól mutatja ezé is... Lehet lambda szonda? "Szerencsére" az előző ott van donornak, és abban tökéletesen működött minden. Kompatibilis minden, ünnepek után megpróbálok cserélgetni, aztán meglátjuk... :S

Szia Alex75

Nem tudom neked milyen fogyik voltak eddig, de nekem is beharapja a 7-et télen, csodák sajna nincsenek. Már írtam, hogy szerintem az Se télen többet kajál mint egy Nz, de kárpótol a teljesítmény :rolleyes:

Ui: ahogy néztem a fogyitábládat szinte csak nyári adat van benne, ne abból indulj ki :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.