Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

nekem most 6 L-re jött ki a fogyim. reggeli járatásokkal, leghosszabb út 25 km volt, többnyire 5-10 km-s utaim vannak 2-3 személlyel.. volt ez nyáron 4,5 is :rolleyes: de most tél van, mindenkinek emelkedik télen a fogyija ilyenkor.

és nem beszélve arról, hogy újabban 5.et nem is tudok kapcsolni... :lol: már lassan elfelejtem hol is van pontosan :blink:

még a végén gyakorolnom kell a garázsban az 5. fokozat kapcsolását ;) :D

A kapcsolgatás ilyenkor senkinek sem megy túl jól, kivétel akinek /fűtött/ garázsban áll a gépe.

Nálam a feléig jelez a mutató, illetve alig felette, aztán kb 160 km-t mentem vele. Majd tankolok bele még áremelés előtt, biztos lesz egy 10-12 liter 100 on.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztásról még nem írok, de botrányos... Van benne 170km, és kb fél tank... Jó volt benne egy kis játszós is de nem ennyi sztem...

Ami érdekel erről hallott e már valaki látott e már avagy netalán használ is? Kinek mi a véleménye?

http://www.vatera.hu/turbomag_duo_fogyaszt..._158836283.html

Kamu. Nem mai találmány. De ha meggondolom akkor veszek 3-at és benzin nélkül autózok akkor már 90-pacival. :rolleyes: Sőt, ha veszek 4-et akkor termeli a benzint, csak el ne felejtsem időnként lefejteni a tankból. A benzinben, gázban nem lehet polarizálni a molekulákat. De gondolj bele logikusan 35%-ot ír a benzinnél, szinte egy tank alatt bejönne az ára, ha tényleg működni miért csak 5 ropiért árulná? Kérhetne érte akár 30-at is akkor is vennék, ha működne. Meg a többlet lóerő, honnan ered? Ahhoz több üzemanyag, több levegő kell a motorba.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztásról még nem írok, de botrányos... Van benne 170km, és kb fél tank... Jó volt benne egy kis játszós is de nem ennyi sztem...

Ami érdekel erről hallott e már valaki látott e már avagy netalán használ is? Kinek mi a véleménye?

http://www.vatera.hu/turbomag_duo_fogyaszt..._158836283.html

nekem volt felrakva ilyen a fábiában.... ugyanannyit evett, ugyanúgy ment, semmi változás....

még jó hogy csak kölcsönben volt nállam :rolleyes: , párszáz km után vissza is adtam...

lehet, hogy valamit segít, de a megtakarítás akkor sem ennyi: 6L-nél 6decit meghagyna, az azért nekem is feltűnt volna :blink:

Link to comment
Megosztás:

nekem volt felrakva ilyen a fábiában.... ugyanannyit evett, ugyanúgy ment, semmi változás....

még jó hogy csak kölcsönben volt nállam :rolleyes: , párszáz km után vissza is adtam...

lehet, hogy valamit segít, de a megtakarítás akkor sem ennyi: 6L-nél 6decit meghagyna, az azért nekem is feltűnt volna :blink:

Egy állófűtésnek több értelmét látom, a hideg moci többet eszik.

Link to comment
Megosztás:

van benne valami :blink:

nekem a dieselhez most nagyon jól jönne :rolleyes:

Most, hogy ilyen hidegek vannak, filózok, hogy berakjak egy szobai fűtőventillátort az utastérbe, részben az utasteret fűteni, részben a motor melegedését gyorsítani, mert így azonnal nyomatom a fűtést, a víz is lassabban melegszik. Csak kicsit félek nehogy mire kimenjek a kocsi is égjen. Mondjuk ez a fogysztás szempontjából olyan sokat nem számítana.

Link to comment
Megosztás:

Né mit találtam! Klikk ide! csak amig a vaterás változat polarizál, ez pont megszünteti az elektrosztatikus feltöltődést. Hmm... érdekes nem? :rolleyes:

Ha ez, és hasonló társai használnának valamit, akkor az autógyárak miért nem teszik be az uj autóikba gyárilag? Nekik megérné a nagyobb teljesitmény, kisebb fogyasztás miatt. :blink: :lol: :D

Azért vannak hiszékeny emberek. Belőlük megélnek az ilyen csodaszerek.

Link to comment
Megosztás:

Én meg 292ft-ért Avia kúton...

Viszont ami rosszabb az a játszós városi fogyi ami 11,1l/100km-en lett. És mellesleg a mutató csak lepkefing távolságban volt a 25l felett, és mégis csak 19,45l ment bele a tankba. Szóval ott már 5l csalás van...

De ez az alsó határon is hasonló nekem legalábbis!

Link to comment
Megosztás:

Én meg 292ft-ért Avia kúton...

Viszont ami rosszabb az a játszós városi fogyi ami 11,1l/100km-en lett. És mellesleg a mutató csak lepkefing távolságban volt a 25l felett, és mégis csak 19,45l ment bele a tankba. Szóval ott már 5l csalás van...

De ez az alsó határon is hasonló nekem legalábbis!

Hát igen a mutató sajna nem túl pontos, inkább tájékoztató jellegű.

Viszont a BC elég jól belövi a mutató alapján a megtehető távot, nekem ez a legmeglepőbb.

Városi fogyi továbbra is 7,7 . :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

25Liter Etanolt, meg 9 Liter benyát tankoltam 389Km-re=8.74L/100Km. Mondjuk ezt tiszta benzinből kajolta mert legutóbb ne volt etanol a kúton. Szerintem simán észrevehető alsó fordulatszám tartományban a nyomatéktöbblet, a faluban a dombon 1500-as fordulattal simán felmegy 5-ben óra szerint 60-al, csak benyával meg esik vissza a fordulatszám. Vagy akkora hátszelem volt, hogy feltolta. :rolleyes: Ja és csak város, rövidtáv húha hidegben.

Link to comment
Megosztás:

25Liter Etanolt, meg 9 Liter benyát tankoltam 389Km-re=8.74L/100Km. Mondjuk ezt tiszta benzinből kajolta mert legutóbb ne volt etanol a kúton. Szerintem simán észrevehető alsó fordulatszám tartományban a nyomatéktöbblet, a faluban a dombon 1500-as fordulattal simán felmegy 5-ben óra szerint 60-al, csak benyával meg esik vissza a fordulatszám. Vagy akkora hátszelem volt, hogy feltolta. :rolleyes: Ja és csak város, rövidtáv húha hidegben.

Átvan alakítva valami a kocsiban vagy csak szimlán mehet bele az etanol?

Link to comment
Megosztás:

...persze, tegyük hozzá még mielőtt dani telenyomná etanollal, hogy keverve...max. felesben, ha jól tudom. :rolleyes:

Amíg nem ástam el magam a témában káros nem káros mit a hogyan stb... Addig biztosan nem próbálkozom vele! De érdekel a téma hogyan lehetne némileg csökkenteni a költségeken ezzel a motorral.

Link to comment
Megosztás:

...persze, tegyük hozzá még mielőtt dani telenyomná etanollal, hogy keverve...max. felesben, ha jól tudom. :rolleyes:

Persze felesben, de az adódik is abból hogy írtam 25Liter etanol, 9 liter benzin, és előtte csak benzint tankoltam.

Amíg nem ástam el magam a témában káros nem káros mit a hogyan stb... Addig biztosan nem próbálkozom vele! De érdekel a téma hogyan lehetne némileg csökkenteni a költségeken ezzel a motorral.

Sokat lehet olvasni mellette, ellene, én tavasz óta járok vele folyamatosan meg tavaly egész nyáron, még semmi gondot nem okozott. Nekem is mondta már autószerelő, hogy tönkreteszi a motort, kérdem hogyan? Hát mert nem belevaló. Kimerítő magyarázat volt. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.