Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hát a fene se tudja hogy most a szűrő ilyen szar minőség vagy szutyok van a tankban :huh: Ha a leveszem a szűrőt átlehet mosatni a tankot valahogyan esetleg? Valaki próbálkozott már ilyennel? Kissé korrodál mellesleg a tankom, valaki cserélt már műanyag tankra újabb opelből?

Mivel az AC szívócsőcsonkja, lejjebb van az AC nyílásnál, hát lehet jobb levenni a tankot és úgy átmosni, hegeszteni ahol szükséges,

vagy ha van valami, amivel le tudod robbanás nélkül szívni, mind a dzsuvát mind a mosószert. Nem olyan könnyű .

A mi kocsink is ilyen volt, aztán kapott egy új tankot, ami összeugrott, aztán ez már a harmadik ami rajta van.

Link to comment
Megosztás:

Mivel az AC szívócsőcsonkja, lejjebb van az AC nyílásnál, hát lehet jobb levenni a tankot és úgy átmosni, hegeszteni ahol szükséges,

vagy ha van valami, amivel le tudod robbanás nélkül szívni, mind a dzsuvát mind a mosószert. Nem olyan könnyű .

A mi kocsink is ilyen volt, aztán kapott egy új tankot, ami összeugrott, aztán ez már a harmadik ami rajta van.

Én levettem a tankot, és leszívtam a dzsuvás benyát az AC-alatti dobozból, átszűrtem, visszaöntöttem, és így tovább. Szülinaposok kerüljék az eljárást, vagy legalább ne üljön senki szemben amikor a gyertyát fújjál el. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Megint van adatom. Tatabánya-Bp útvonal, de most egy haveromat is hoztam, volt sok cucc...stb, és emiatt sokat kellett menni Bp-en is. Jó tempóban, nem a fogyasztásra figyelve, 20perces dugóval az Andrássy-n a fogyasztás 5,3L/100km. :huh:

Elképesztő, szinte hihetetlen! :D Nekem meg a gyengusz egynégy hét literes átlagot produkált. :lol: Igaz, nekem többnyire 15-20km-es hidegen indulós rövidtávokból állt ez össze és egy héten keresztül napi kétszer négyen voltunk, mind hozzám hasonló súly/alkat.(melóba járás)

...de akkoj is... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elképesztő, szinte hihetetlen! :lol: Nekem meg a gyengusz egynégy hét literes átlagot produkált. :lol: Igaz, nekem többnyire 15-20km-es hidegen indulós rövidtávokból állt ez össze és egy héten keresztül napi kétszer négyen voltunk, mind hozzám hasonló súly/alkat.(melóba járás)

...de akkoj is... :huh:

5-én tankoltam szinte üres tankba 23,8 litert, a mutató a 25-ös vonal fölött picivel volt. Azóta volt 3x Tatabánya-Bp távolság, plusz otthon Tatabányán 3-4 boltba menés...és most van a negyedet jelző vonal alatt nem sokkal.

Azt hiszem ezzel teljesen elégedett lehetek.

Link to comment
Megosztás:

5-én tankoltam szinte üres tankba 23,8 litert, a mutató a 25-ös vonal fölött picivel volt. Azóta volt 3x Tatabánya-Bp távolság, plusz otthon Tatabányán 3-4 boltba menés...és most van a negyedet jelző vonal alatt nem sokkal.

Azt hiszem ezzel teljesen elégedett lehetek.

Há'má'hogy a pi...ba, ne lehetnél elégedett! :lol: Félre ne érts! Nem arról van szó, hogy nem hiszek neked, hanem irigykedem. :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Há'má'hogy a pi...ba, ne lehetnél elégedett! :lol: Félre ne érts! Nem arról van szó, hogy nem hiszek neked, hanem irigykedem. :lol: :huh:

Igazából így lehet alacsony fogyásztást elérni, amikor BC-vel látod az adott pillanatban, hogy milyen szituációk okoznak magasabb fogyit. Egyszer mentem egy Suzukival egész úton a fogyasztásmérőt lestem érdekes volt, hogy egy idő után simán lent tudtam tartani 4-5 liter alatt, amikor meg padlóztam csak úgy pörögtek a számok. Pölö kevesebbet kajolt ha visszaváltottam a falu végén és 4-ből gyorsultam, mintha 50-ről 5-ben akartam finoman felgyorsítani.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos most, hogy hazajöttem Bp-ről téli szünetre a csodafogyijaim is elhaláloztak.

Mióta itt a városban csak ide-oda megyek 2-10km közti távokat, felment 7,7-re. :rolleyes:

De örülnék neki én, ha ilyet produkálna. Ám az enyém 10-12 alatt nem áll meg. :blink:

Link to comment
Megosztás:

De örülnék neki én, ha ilyet produkálna. Ám az enyém 10-12 alatt nem áll meg. :rolleyes:

De Te majdnem csak városban és nagyon rövidtávon mész vele, nem? Nekem eddig a rekord 7,6-vagy 7,9 volt, nem tudom pontosan, de ez tavaly télen, családdal, városban és itt sincsenek olyan nagy távolságok. Meglepődnék ha tényleg ennyit lenne.

Link to comment
Megosztás:

De Te majdnem csak városban és nagyon rövidtávon mész vele, nem? Nekem eddig a rekord 7,6-vagy 7,9 volt, nem tudom pontosan, de ez tavaly télen, családdal, városban és itt sincsenek olyan nagy távolságok. Meglepődnék ha tényleg ennyit lenne.

Egyszer már leírtam, hogy 800 m-eket megyek vele reggel, meg du is. Nagyon xar a fogyim így. Ám most javítottam kicsit az átlagon, mert voltam Tbányán. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tankoltam 1,5 hete 20 lityit. Ebből már alig van, a pirost súrolja a műszer. Ezalatt 109,8km-t tettem meg. Csak az ingázás alatt (parkoló-v.állomás-parkoló útvonalon) megeszik naponta összesen több mint fél liter benyát. :blink: :rolleyes: Körülbelül 6 km alatt kicsivel több mint 6 decit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem most 6 L-re jött ki a fogyim. reggeli járatásokkal, leghosszabb út 25 km volt, többnyire 5-10 km-s utaim vannak 2-3 személlyel.. volt ez nyáron 4,5 is :rolleyes: de most tél van, mindenkinek emelkedik télen a fogyija ilyenkor.

és nem beszélve arról, hogy újabban 5.et nem is tudok kapcsolni... :lol: már lassan elfelejtem hol is van pontosan :blink:

még a végén gyakorolnom kell a garázsban az 5. fokozat kapcsolását ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Nem számit hosszu vagy rövidtáv, és az sem, hogy autópálya, vagy város. Fél literen belül mozog. :rolleyes:

értem.

de azért gondolom te sem hajtod akkor szét az agyát :D ... mert akkor számítana :lol:

nyáron nekem hosszútávon 4,6-4,8 ból is kijött. de ez a tél meglöki a fogyit, nekem legalábbis.

ha minden igaz kedden megyek hosszútávra (500 km) meglátjuk akkor mi lesz :blink:

Link to comment
Megosztás:

értem.

de azért gondolom te sem hajtod akkor szét az agyát ;) ... mert akkor számítana :D

nyáron nekem hosszútávon 4,6-4,8 ból is kijött. de ez a tél meglöki a fogyit, nekem legalábbis.

ha minden igaz kedden megyek hosszútávra (500 km) meglátjuk akkor mi lesz :lol:

Nem hát. :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.