Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

ÁÁÁÁÁ soha nem volt ilyen rossz a fogyasztásom. 9,1l/100km 90%Bp, 10%országút

(Igaz sosem voltak ekkora dugók télem mint most.)

Hiába olcsóbb a benzin a km költségem majdnem ugyanott maradt emiatt.

Tavaly télen a legrosszabb is max 8,5lvolt. Most meg már 2 telitank óta 9 felettit számolok. :rolleyes:

Mindezt annak ellenére, hogy reggelente a 15fokos garázsbol indulok ellenben tavaly szabad ég alatt volt az autó.

Januárban lesz egy hosszabb utam. Ha a "távolsági" fogyasztásom is megnőtt akkor lekezdem keresni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem fogyasztás, mert a km számlálóm még mindíg nem jó, de tegnap 225,9-ért tankoltam a 95-öst :rolleyes:

37 liter ment bele és 8000 HUF fölött fizettem egy kicsivel. Amúgy olyan 10 körül eszik mostanában saccra.

Otthon azon amaszek kúton,ahol Udi az etanolt 195ért tankolja én 222ért tankoltam múlthéten 95öst.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Full tankról 250-260 km mutat a napi számlálóm(nem emlékszem pontosan), és most került a mutató a 25l-es vonal alá.

Kicsit sokallom, bár ez csak város, a víz fel sem tud melegedni sokszor. '97 novemberi Astra F, X16SZR, most cseréltettem termosztátot, a műszerfali vízhőfok jelzőm mutat is szépen kb 92-3 fokot. A hibajelzőm kb 2000-es tartós fordulaton kigyullad, egyet vissza kapcsolok 5-10 mp és elalszik. Mi okozhatja?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Full tankról 250-260 km mutat a napi számlálóm(nem emlékszem pontosan), és most került a mutató a 25l-es vonal alá.

Kicsit sokallom, bár ez csak város, a víz fel sem tud melegedni sokszor. '97 novemberi Astra F, X16SZR, most cseréltettem termosztátot, a műszerfali vízhőfok jelzőm mutat is szépen kb 92-3 fokot. A hibajelzőm kb 2000-es tartós fordulaton kigyullad, egyet vissza kapcsolok 5-10 mp és elalszik. Mi okozhatja?

Köszönöm a segítséget!

Kivillogtattad a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Full tankról 250-260 km mutat a napi számlálóm(nem emlékszem pontosan), és most került a mutató a 25l-es vonal alá.

Kicsit sokallom, bár ez csak város, a víz fel sem tud melegedni sokszor. '97 novemberi Astra F, X16SZR, most cseréltettem termosztátot, a műszerfali vízhőfok jelzőm mutat is szépen kb 92-3 fokot. A hibajelzőm kb 2000-es tartós fordulaton kigyullad, egyet vissza kapcsolok 5-10 mp és elalszik. Mi okozhatja?

Köszönöm a segítséget!

AGR, lambdaszonda lehet pl. Vagy sebességjel. De kivillogtatod, és okosabb leszel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Siker!

Kicsit megzavart, hogy nincs egy árva szám vagy jel sem a csatalakozó környékén, hogy melyik legalább az 1, de a csati formája sem olyan mint a neten talált OBD rajzokon. :rolleyes:

Remélem jót kötöttem össze. A (nekem) bal oldali oszlop alulról a 5.-6. at kapcsoltam össze.

A következőt vetítette: 10..1..3..10..10..1..3..10..

Jól gondolom, hogy itt a 13 a hibakód?

Találtam kódtáblát is,

10 Kódvariáns nincs programozva

13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás.

Ez azt jelenti, hogy halott?

Milyet érdemes venni?

A Frid-Car webáruházában van Bosch 10-ért , 15-ért, de van Hella 20-ért is.

Bocs a bőbeszédűségért.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Siker!

Kicsit megzavart, hogy nincs egy árva szám vagy jel sem a csatalakozó környékén, hogy melyik legalább az 1, de a csati formája sem olyan mint a neten talált OBD rajzokon. :rolleyes:

Remélem jót kötöttem össze. A (nekem) bal oldali oszlop alulról a 5.-6. at kapcsoltam össze.

A következőt vetítette: 10..1..3..10..10..1..3..10..

Jól gondolom, hogy itt a 13 a hibakód?

Találtam kódtáblát is,

10 Kódvariáns nincs programozva

13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás.

Ez azt jelenti, hogy halott?

Milyet érdemes venni?

A Frid-Car webáruházában van Bosch 10-ért , 15-ért, de van Hella 20-ért is.

Bocs a bőbeszédűségért.

Előre is köszönöm!

Sztem ez nem 13, hanem 0130, mivel a 10 villogás jelenti a 0-t. Ebben az esetben: "0130 Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor"

Ha jól sejtem, ez is a lambda akar lenni.

Lambdából csak gyárit!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Bár az utóbbi időben alig járok már az autóval (10 nap alatt csak 450 km), ma mégis tankoltam, ha már arra jártam.

36,01 lit / 442 km = 8,14 l/100km a sokatok által megvetett ócsó bendzííínbő. (Nekem nem durrog, nem darabosodik, nem akad a motor torkán )

http://kepfeltoltes.hu/081222/benzin_r_www...ltoltes.hu_.jpg

Holnaptól megint olcsóbb lesz 2 forittal.

No, szavazzatok: megy-e 200 alá március végéig?

Link to comment
Megosztás:

Bár az utóbbi időben alig járok már az autóval (10 nap alatt csak 450 km), ma mégis tankoltam, ha már arra jártam.

36,01 lit / 442 km = 8,14 l/100km a sokatok által megvetett ócsó bendzííínbő. (Nekem nem durrog, nem darabosodik, nem akad a motor torkán )

http://kepfeltoltes.hu/081222/benzin_r_www...ltoltes.hu_.jpg

Holnaptól megint olcsóbb lesz 2 forittal.

No, szavazzatok: megy-e 200 alá március végéig?

Ha ilyen ütemben csökken az ára, akkor elméletileg lemegy 200-alá, de valahogy nehezen tudom elhinni. Bár így voltam a 250-nel is. :rolleyes: Annak idején a taxisok nem 200-nál sztrájkoltak?

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyen ütemben csökken az ára, akkor elméletileg lemegy 200-alá, de valahogy nehezen tudom elhinni. Bár így voltam a 250-nel is. :) Annak idején a taxisok nem 200-nál sztrájkoltak?

Nyáron meg lesz 350Ft... :rolleyes: Bárcsak minden másnak is így ingadozna az ára, pölö kenyér, tej... mer most a pék a mezőgazda jól jár, de majd nyáron "emelni kell, mert drágult a benya..." :) nade ez off téma.

Link to comment
Megosztás:

Nyáron meg lesz 350Ft... :rolleyes: Bárcsak minden másnak is így ingadozna az ára, pölö kenyér, tej... mer most a pék a mezőgazda jól jár, de majd nyáron "emelni kell, mert drágult a benya..." :) nade ez off téma.

Hát igen amikor ment fel a benzin ára akkor a fuvarozók, pékek mindenki emelte az árat mert hogy drágább az üzemanyag. Most hogy megy le az ára mélyen lapítanak és kussolnak, pedig ha olyan nagy része a kenyér árának az üzemanyag akkor most csökkenni kellene!

És hogy ne legyek off:

Kutat váltottam és úgy néz ki most jobb lesz a fogyasztásom és visszatérek a 9 alatti tartományba :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit eltévedtél :) Akkor még 60-70ft körül volt a benya literje :)

Igen, kb.40 ről emelték ugy 60 ra akkor a benzint. Lehet hogy pár forintot tévedek, de kb ez volt az arány. Akkor is drága volt, most is az. És nyáron is az lesz. :) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak igy szerényen megjegyezném hogy a termelők még a drága üzemanyaggal termelték meg az idei termést, a kenyeret... Persze, a fuvarozó az olcsóbb üzemanyagnak köszönhetően olcsóbban szállithantna, de tételezzük fel hogy épp árat akart emelni hogy kifizetődő legyen számára a vállalkozása a folyamatosan dráguló üzemanyag miatt és épp az miatt nem emelt csak mert olcsóbb lett. Végeredményben, az inflációt figyelembe véve, ha nem emelkedik valaminek az ára akkor egyre olcsóbbá válik. :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Csak igy szerényen megjegyezném hogy a termelők még a drága üzemanyaggal termelték meg az idei termést, a kenyeret... Persze, a fuvarozó az olcsóbb üzemanyagnak köszönhetően olcsóbban szállithantna, de tételezzük fel hogy épp árat akart emelni hogy kifizetődő legyen számára a vállalkozása a folyamatosan dráguló üzemanyag miatt és épp az miatt nem emelt csak mert olcsóbb lett. Végeredményben, az inflációt figyelembe véve, ha nem emelkedik valaminek az ára akkor egyre olcsóbbá válik. :rolleyes: :)

Erre mondhatnám azt is, hogy amikor meg emelkedett a benya ára, akkor viszont még az olcsóbb ü.anyaggal termeltek, szóval mire a gyors áremelés? De majd meglátjuk jövőre, csökken-e akárminek az ára aminek van köze az ü.anyaghoz. Nem valószínű. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.