Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az igen :lol: ennyiből még egy c20ne is kijönne...

Bezony, amíg nem lettem felhomályosítva a fórumon az optimális fordulatszámról és felkapcsoltam ötödikbe 50-nél ,mindíg 7 liter alatt maradtam. De amióta jobban pörgetve sportosabban vezetek .....tessék ítt az eredmény! hát kösz mindenkinek! :lol: :) :P

Link to comment
Megosztás:

Bezony, amíg nem lettem felhomályosítva a fórumon az optimális fordulatszámról és felkapcsoltam ötödikbe 50-nél ,mindíg 7 liter alatt maradtam. De amióta jobban pörgetve sportosabban vezetek .....tessék ítt az eredmény! hát kösz mindenkinek! :lol: :lol: :)

Szia zotya975!

A felhomályósításból mindenki azt szür le amit akar és azt valósít meg amit akar! Senki nem fogott a halántékodhoz fegyvert, hogy már pedig így kell csinálni!

De most már egy kicsit az elvével is képben vagy, hogy hogyan is van ez a motorban! :P Ez legalább hasznos volt némileg-nemileg!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya975!

A felhomályósításból mindenki azt szür le amit akar és azt valósít meg amit akar! Senki nem fogott a halántékodhoz fegyvert, hogy már pedig így kell csinálni!

De most már egy kicsit az elvével is képben vagy, hogy hogyan is van ez a motorban! :lol: Ez legalább hasznos volt némileg-nemileg!

Üdv:BB

Persze ezt gondoltam én is! De akkor mi volt az a kerek nyom a halántékomon amikor felébredtem?! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bezony, amíg nem lettem felhomályosítva a fórumon az optimális fordulatszámról és felkapcsoltam ötödikbe 50-nél ,mindíg 7 liter alatt maradtam. De amióta jobban pörgetve sportosabban vezetek .....tessék ítt az eredmény! hát kösz mindenkinek! :lol: :lol: :)

Nem hiszem, hogy valaki is olyat írt volna optimális fordulatszám/fogyasztás címszó alatt hogy tiltásig forgatni. :P

Link to comment
Megosztás:

Figyelek, oszt ha elkezd visszafele tendálni az ár, tele is nyomom a 75 lityós tankot az omiban, meg a 20 literes kannát :)

A 20 literest én már 250-nél teli nyomtam, mostanság meg minden héten szerdán szaladok tankolni, hogy nehogy lemaradjak az olcsó benyáról!!! :lol: Van még két 5 literesem amibe a motorokhoz keverek keveréket, no azok még üresek. Asszem szaladok azokkal is a kútra.... :P Jó lesz jövőre, ha addig meg nem romlanak! :P

Lehet, hogy azért is több a novemberi fogyim mert mindíg teli tankkal jártam? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 20 literest én már 250-nél teli nyomtam, mostanság meg minden héten szerdán szaladok tankolni, hogy nehogy lemaradjak az olcsó benyáról!!! :) Van még két 5 literesem amibe a motorokhoz keverek keveréket, no azok még üresek. Asszem szaladok azokkal is a kútra.... :P Jó lesz jövőre, ha addig meg nem romlanak! :P

Lehet, hogy azért is több a novemberi fogyim mert mindíg teli tankkal jártam? :lol:

Mennyit spórolsz így?

100-150 Forintot? :lol:

Én annyiért nem rohangálok a kútra. Ha tankolni kell akkor tankolni kell.

A keverék meg megromlik tavaszig szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Mennyit spórolsz így?

100-150 Forintot? :lol:

Én annyiért nem rohangálok a kútra. Ha tankolni kell akkor tankolni kell.

A keverék meg megromlik tavaszig szerintem.

Én má csak ilyen spórolós vagyok! :P

Szerinted a benzin megromlik tavaszig a zárt kannában?

És az olaj megromlik a flakonban?

Akkó mé romlana meg a keverék? :) (főleg ha még össze sem keverem..... :lol: )

Kölönben is nálam mindíg van itthon annyi benzin az 5 motoromhoz, hogy a magyar határt elérjem valamelyikkel.... (sose tudni mikor támadja meg kishazánkat a jószomszédok egyike... :P ) Ezt megtanultam '56-ban! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én má csak ilyen spórolós vagyok! :o

Szerinted a benzin megromlik tavaszig a zárt kannában?

És az olaj megromlik a flakonban?

Akkó mé romlana meg a keverék? :P (főleg ha még össze sem keverem..... :P )

Kölönben is nálam mindíg van itthon annyi benzin az 5 motoromhoz, hogy a magyar határt elérjem valamelyikkel.... (sose tudni mikor támadja meg kishazánkat a jószomszédok egyike... :lol: ) Ezt megtanultam '56-ban! :lol:

Hát nem tudom, hogy nevessek, vagy sírjak ezen a magyarázaton. :P :lol: Nem sok ember válaszol igy ha megkérdezik miért spájzolja a benzint. Egyrészt az ember röhögni kezd, de ha belegondolsz kiver a víz. Bár én 75-ös vagyok. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerinted a benzin megromlik tavaszig a zárt kannában?

És az olaj megromlik a flakonban?

Akkó mé romlana meg a keverék? :lol: (főleg ha még össze sem keverem..... :) )

Azt írtad "keverék" azt nem,hogy nincs keverve mert akkor meg nem keverék. :lol:

A kevert benya igenis leülepszik annyira pár hónap alatt,hogy karbi pucolással lehessen kezdeni tavasszal.

Link to comment
Megosztás:

Azt írtad "keverék" azt nem,hogy nincs keverve mert akkor meg nem keverék. :lol:

A kevert benya igenis leülepszik annyira pár hónap alatt,hogy karbi pucolással lehessen kezdeni tavasszal.

De könnyen vannak egyesek, én abban az időben nappal aludtam, mert éjjel a gyerek nem hagyott, meg nem a gép előtt ültem hanem a sz... pelenkát cserélgettem! De hát változik a világ! :lol: :) :P

Link to comment
Megosztás:

Azt írtad "keverék" azt nem,hogy nincs keverve mert akkor meg nem keverék. :lol:

A kevert benya igenis leülepszik annyira pár hónap alatt,hogy karbi pucolással lehessen kezdeni tavasszal.

Szerinted a karburátor és a benzineskanna ugyanaz?

Nekem van két négyütemű Honda motorom (is), ami ugye nem keverékkel üzemel? Tavasszal mégis le kell engednem a karbikból a benzint, (egyiken 4, a másikon 1 karbi van) és a tankból a frissel felengedni, hogy a motor egyáltalán beinduljon. Merthogy a karbiban a benzin könnyű alkotórészei idővel elpárolognak, és ottmarad az adalék és a "sűrűje". Ez már nem robbanóképes, és ezért nem indul a motor. Nem azért mert a benzin megromlott a tél alatt.

A kétüteműnél még a tetejébe ott az olajkérdés is! De ettől még a keverékes benzin nem romlik meg.

Ha zárt kannában van, vagy a tankban, akkor maximum egy kis lötykölés után használható. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, hogy nevessek, vagy sírjak ezen a magyarázaton. :) :lol: Nem sok ember válaszol igy ha megkérdezik miért spájzolja a benzint. Egyrészt az ember röhögni kezd, de ha belegondolsz kiver a víz. Bár én 75-ös vagyok. :lol:

A magyarázatot viccnek szántam, de valóság alapja van....

Link to comment
Megosztás:

Azt írtad "keverék" azt nem,hogy nincs keverve mert akkor meg nem keverék. :lol:

A kevert benya igenis leülepszik annyira pár hónap alatt,hogy karbi pucolással lehessen kezdeni tavasszal.

Nem kell ahhoz a 2T mociolajat adni, hogy ott maradjon a retek miután a benya kipárolgott. Anno 2 karbulátort is ki kellett dobnom (wartburg 2 torkú és simson enduroé) a szuper "adalékolt" agip benzin miatt. Az a gyönyörű zöld színű csiríz ott maradt a karbiban miután pár hétig nem volt egyik verda sem üzemben távollét miatt és szépen kiült de olyannyira, hogy ki se tudtam tőle takarítani a kacatot. Azóta a simsonba is csak mol benyát (95-öst utólagosan keverve) lökök és ha nem is megyek vele legalább hetente megjáratom nehogy mégegyszer eljátsszam a karbivásárlást mert nem egy olcsóság.

Link to comment
Megosztás:

De a tied még 120-at sem ment mióta nálad van. :) :lol:

Dehogynem egyszer mentem vele 160-at óra szerint. Igaz nem hosszú távon, csak elérte a mutató a számot, és mér le is léptem a gázról. Nagyra vagy az 5 ajtóssal, de csak szólj ha piacra kell menni 10 kiló krumliért, szívesen elviszlek a caravannal! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem egyszer mentem vele 160-at óra szerint. Igaz nem hosszú távon, csak elérte a mutató a számot, és mér le is léptem a gázról. Nagyra vagy az 5 ajtóssal, de csak szólj ha piacra kell menni 10 kiló krumliért, szívesen elviszlek a caravannal! :lol:

Most rápacsáltál. 5 kilónál sose veszek többet. :)

Ebként nem a caravannal van nekem gondom. Én is azt vettem volna, de nem hagyhattam ki ezt. :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.