Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az biztos, hogy jobb bemelegíteni a motort indulás előtt, csak sajna nekem elég meredek a kocsibejáróm, és ha nem tudok lendületből felmenni, mert jön vki, és meg kell állnom középen, csak viszonylag nagy gázzal tudok kifordulni az útra. Ilyenkor eléggé : nem tetszik-ez-nekem! hangja van a motornak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha tehetem mindig megvárom, hogy visszaessen a fordulatszám s csak utána indulok. Ha viszont azt kéne megvárjam, hogy a víz hômérséklete a vízhőfok mutatón is mutatkozzon sztem meg sem kellene állítanom a motort éjszakára.

Hát igen, ahol -70 fok van éjszakánként... :lol:

Én akkor szoktam ráadni a fűtést, mikor már bőven megmozdul a hőfokmérő. Addig kibírom, nem vacogok, és megy a ventillátor, szóval nem lesz párás az ótó üvege :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ahol -70 fok van éjszakánként... :)

Én akkor szoktam ráadni a fűtést, mikor már bőven megmozdul a hőfokmérő. Addig kibírom, nem vacogok, és megy a ventillátor, szóval nem lesz párás az ótó üvege :lol:

Én beülök, beindítom, és fűtés padló! Nem érdekel, hogy mi van a vízzel, meg a radiátorral, végül ia a kocsi van értem, nem fordítva nem igaz? Elégedjen meg a rendszeres olaj-szűrők-egyéb cserével, meg a téli gumival, lassan leszakad rólam a ruha, én meg állandóan azon töröm a fejem, mit lehetne még a kocsin csinálni/ venni bele. Lenézek a cipőmre, de nem azt veszem észre, hogy lyukas, hanem hogy mennyire kopott a szőnyeg a pedál alatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én beülök, beindítom, és fűtés padló! Nem érdekel, hogy mi van a vízzel, meg a radiátorral, végül ia a kocsi van értem, nem fordítva nem igaz? Elégedjen meg a rendszeres olaj-szűrők-egyéb cserével, meg a téli gumival, lassan leszakad rólam a ruha, én meg állandóan azon töröm a fejem, mit lehetne még a kocsin csinálni/ venni bele. Lenézek a cipőmre, de nem azt veszem észre, hogy lyukas, hanem hogy mennyire kopott a szőnyeg a pedál alatt. :lol:

Ezaz! Jól megmondtad neki! A k*va annyát! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezaz! Jól megmondtad neki! A k*va annyát! :)

Há most nem azé má, de összeszámolnám mennyit költöttem rá április óta, magamra nem költök annyit 10 év alatt. Meg öregedtem vagy 3 évet. :lol: :P Azon filózok mindíg hol tankoljak, hol jobb minőségő a benya, én meg iszom a klóros vizet. A multkor, is azon kaptam magam, hogy állk a tecsóban a polc előtt és azon gondolkodom, hogy mit vegyek, injektortisztítót, vagy kaját magamnak. Lehet idegen befolyás alá kerültem. Éjjel is csak forgolódok az ágyban: szelepfedél....kiéget az égő....benzínszürő, aztán felriadok nagy zihálva, úszom a verítékbe, kirohanok:pöcre indul, kicsit megnyugszom, megint alszom vagy két órát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Há most nem azé má, de összeszámolnám mennyit költöttem rá április óta, magamra nem költök annyit 10 év alatt. Meg öregedtem vagy 3 évet. :lol: :P Azon filózok mindíg hol tankoljak, hol jobb minőségő a benya, én meg iszom a klóros vizet. A multkor, is azon kaptam magam, hogy állk a tecsóban a polc előtt és azon gondolkodom, hogy mit vegyek, injektortisztítót, vagy kaját magamnak. Lehet idegen befolyás alá kerültem. Éjjel is csak forgolódok az ágyban: szelepfedél....kiéget az égő....benzínszürő, aztán felriadok nagy zihálva, úszom a verítékbe, kirohanok:pöcre indul, kicsit megnyugszom, megint alszom vagy két órát. :)

Manapság már nagyon jó szakemberek vannak ám az ilyen agyi problémákra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebből továbbgondolva melyik a jobb megoldás mint fogyasztás mint pedig a motor és egyéb alkatrészek szempontjából?

1.) inditás után szinte egyből lehet lassan gurulni(2es-3as kb20-30as tempóval), majd ha eléri azt a 40-50fokot oda lehet lépni és normálisan lehet közlekedni.

2.) inditás után álló helyzetben megvárjuk mig eléri azt a 40-50fokot és utána megyünk csak utunkra..

Látom elfilóztatok a témán :lol: ám a fogyasztást illetően nem foglaltatok állást :) ...de ilyenkor tényleg milyen jó is lenne az az állófűtés amiről opel16v irt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Látom elfilóztatok a témán :lol: ám a fogyasztást illetően nem foglaltatok állást :P ...de ilyenkor tényleg milyen jó is lenne az az állófűtés amiről opel16v irt... :lol:

Volt már erről szó korábban is, és írt róla más is, nemcsak opeltizenhatvé. Ne adjad már alá ennyire a lovat :)

Link to comment
Megosztás:

Há most nem azé má, de összeszámolnám mennyit költöttem rá április óta, magamra nem költök annyit 10 év alatt. Meg öregedtem vagy 3 évet. :lol: :) Azon filózok mindíg hol tankoljak, hol jobb minőségő a benya, én meg iszom a klóros vizet. A multkor, is azon kaptam magam, hogy állk a tecsóban a polc előtt és azon gondolkodom, hogy mit vegyek, injektortisztítót, vagy kaját magamnak. Lehet idegen befolyás alá kerültem. Éjjel is csak forgolódok az ágyban: szelepfedél....kiéget az égő....benzínszürő, aztán felriadok nagy zihálva, úszom a verítékbe, kirohanok:pöcre indul, kicsit megnyugszom, megint alszom vagy két órát. :lol:

:lol: :o

Te beteg vagy. :P :P

Link to comment
Megosztás:

Há most nem azé má, de összeszámolnám mennyit költöttem rá április óta, magamra nem költök annyit 10 év alatt. Meg öregedtem vagy 3 évet. :lol: :) Azon filózok mindíg hol tankoljak, hol jobb minőségő a benya, én meg iszom a klóros vizet. A multkor, is azon kaptam magam, hogy állk a tecsóban a polc előtt és azon gondolkodom, hogy mit vegyek, injektortisztítót, vagy kaját magamnak. Lehet idegen befolyás alá kerültem. Éjjel is csak forgolódok az ágyban: szelepfedél....kiéget az égő....benzínszürő, aztán felriadok nagy zihálva, úszom a verítékbe, kirohanok:pöcre indul, kicsit megnyugszom, megint alszom vagy két órát. :lol:

Van csajod? :P

Link to comment
Megosztás:

Volt már erről szó korábban is, és írt róla más is, nemcsak opeltizenhatvé. Ne adjad már alá ennyire a lovat :)

néztem amúgy én is, vaterán már lehet venni pár tízezertől... de egy jobb új bizony 70-80-90-100.000 pezó... ha az emlékezetem nem csal :lol:

Mr Genya! :P

az újak 150-től mennek, ami ér is valamit, de ha márkásat akarsz, akkor 300-ba is fájhat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mr Genya! :P

az újak 150-től mennek, ami ér is valamit, de ha márkásat akarsz, akkor 300-ba is fájhat :)

Mit akarsz, minime? ÜBERLOL :lol: :o :P Ezt nem bírtam kihagyni :P

30.000? 300.000? Vagynemtudooom.

Én személy szerint max 50.000ft-ot tudnék rá áldozni. tudom, ennyiért csak valami 100éves mergából kiszerelt bizonytalan előéletű szart kapok... A házilag barkácsolt meg... PEdig simán megérné azt a 2-3 deci bengát :lol:

Igaz, Gábor MESTER? :lol: ( most próbálom visszanyalni magam ;) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.