Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Tudom hogy ez nem pontos, de nekem tetszik:)

Ha nem is negyede, hanem harmada fogyott el, akkor is 1000 km. t elmegy ezzel a tankal. :lol: :lol:

http://img0.tar.hu/tivadar68/size2/35505915.jpg

Nem csal az a mutató egy kicsit véletlen? Az enyémé is alig esik lefele aztán úgy 1/3-ad után csak úgy ájul lefele. Mondjuk lehet az enyém kaka de eddig mindenkitől ezt a jellemzőjét hallottam. Tankolj rá és pontosan megtudod mennyi az annyi.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mennyi lenne füst nélkül? :lol:

A füst mennyisége négyzetesen arányos a többletfogyasztással. Plussz egy liter üzemanyag elhasználása eredményez egy köbméter füstöt, amit oldalról nézve négyzetnek lehet látni ezért a meghatárorás. :lol: :D :lol: :lol: :lol: :D

Ezért ma már nem iszom többet.

Link to comment
Megosztás:

Nem csal az a mutató egy kicsit véletlen? Az enyémé is alig esik lefele aztán úgy 1/3-ad után csak úgy ájul lefele. Mondjuk lehet az enyém kaka de eddig mindenkitől ezt a jellemzőjét hallottam. Tankolj rá és pontosan megtudod mennyi az annyi.

Tudom mennyi az annyi. Stabil 5.8, ezt már irtam.

Érdekességnek tettem be a képet. Nekem is innen kezd gyorsabban esni a mutató. De ez most kiugró eset. Abban bízom

hogy most el tudok menni 1000 km. t egy tankal. Ez nem lehetetlen, mert 5 literes fogyit lehet produkálni a dizillel.

Link to comment
Megosztás:

Ja valszeg rossz a szintjelzőm. Ezért most tankolásnál lenyomtam a napi számlálót, beteszek egy 5l-es kannát, és hajtom amig megy. Igy majd kiderül, hogy mikor kell lesni a következö kutat.

Én nem vinném túlzásba! Nehogy belevegősödjön a benzinvezetéked! Aztán küzdhetsz vele amíg újra beindul!

Link to comment
Megosztás:

Én nem vinném túlzásba! Nehogy belevegősödjön a benzinvezetéked! Aztán küzdhetsz vele amíg újra beindul!

Nekem már fogyott ki annyira, hogy leállt a motor. Miután beleöntöttem kannából 3L-t, simán beindult (persze egyenesen a kútra mentem vele).

A diesel persze más tészta, az még kevesebb levegővel is hajlamos nem indulni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már fogyott ki annyira, hogy leállt a motor. Miután beleöntöttem kannából 3L-t, simán beindult (persze egyenesen a kútra mentem vele).

A diesel persze más tészta, az még kevesebb levegővel is hajlamos nem indulni.

Bizton állíthatom, a Diesel gázolajszagú levegővel nem negy :lol: . Ez saját tapasztalat. :lol:

És aki nam hiszi járjon utánna. :lol: :lol: :lol:

A szintjelzőt nem egy nagy kaland kiszetni, csak nem biztos, hogy ott a bibi. Lehet a műszer a hunyó.

Link to comment
Megosztás:

A csodaszer egy kartergázszűrő/lecsapató. Normál esetben a kartergáz vissza van vezetve a szívósorba. Ebben mindenféle olajos gőzök/pára található, és ez szeret mindenfelé lerakodni. Pl: pillangószelep, ilyen olyan járatok, szelepek, ... Ha ezt az olajos vackot lecsapatod, megszűröd, akkor nem lesz lerakodva, nem módosítja a levegő (keverék) áramlását, nem befolyásolja az egyes alkatrészek működését (pl: alapjárati motor) és még a tölteted is "tisztább" lesz, amivel javul a hatásfok.

És ebben mi az ujdonság? AstraF16v (emlékszik még valaki Mikire az indexes fórumról? :lol: ) már 5-6 éve is használt ilyet...pont egy lurdys talin vette a Booooooombasticban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én nem vinném túlzásba! Nehogy belevegősödjön a benzinvezetéked! Aztán küzdhetsz vele amíg újra beindul!

No problem, kb 5-10mp alatt átforgatja a levegőt az ac, ha nem dízel a szenvedő alany :lol:

A szintjelzőt nem egy nagy kaland kiszetni, csak nem biztos, hogy ott a bibi. Lehet a műszer a hunyó.

Csak üres tanknál érdemes nekiállni, mivel a tank legalsó felén van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.