Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Most mértem a fogyasztásom: 460km/48l. Ez 10.4/100-ra jön ki, főleg rövidtáv. Én sokallom egy 1.4-es motortól. Az előző két hónapba volt a mérés dehát aztért nem volt akkora hideg ami ilyen fogyasztást indoklona. Reális ez?

Mennyire rövid az a táv?

Nekem januárban volt 11 l, igaz rossz volt a termosztátom.

Link to comment
Megosztás:

No, a kedvetekért fogok egy "rövidtáv átlagfogyasztást" mérni a legközelebbi utamon. Úgy fogom elvégezni, hogy a garázsban indulás előtt lenullázom az átlagfogysztásomat és ahogy elindulok, garázsból kiállással együtt (kapunyitásnál leállítom a motort) mérem az 1-2-3-4-5-6-7-8-stb km-nél elért átlagfogyasztásomat okulásul NEKTEK. Remélem meggyőző lesz, hogy mennyire sokat számit az átlagban a rövidtáv, hideg motor. Pedig most még hideg sincs! Ráadásul nekem jellemzően az első közlekedési lámpa 6 km-re van hazulról számítva. Ígérem, hogy nem fogom jobban nyomni a gázt mint a szokásos. :lol: :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

No, a kedvetekért fogok egy "rövidtáv átlagfogyasztást" mérni a legközelebbi utamon. Úgy fogom elvégezni, hogy a garázsban indulás előtt lenullázom az átlagfogysztásomat és ahogy elindulok, garázsból kiállással együtt (kapunyitásnál leállítom a motort) mérem az 1-2-3-4-5-6-7-8-stb km-nél elért átlagfogyasztásomat okulásul NEKTEK. Remélem meggyőző lesz, hogy mennyire sokat számit az átlagban a rövidtáv, hideg motor. Pedig most még hideg sincs! Ráadásul nekem jellemzően az első közlekedési lámpa 6 km-re van hazulról számítva. Ígérem, hogy nem fogom jobban nyomni a gázt mint a szokásos. :lol: :sowwy:

No tessék: Útvonal Sóskút-Érd- Budapest 22. ker és vissza. Összesen 49 km.

km- átlag fogyasztás [l/100km]

1- 14,2

2- 10,5

3- 10,2

4- 9,2

5- 8,4

6- 8,2

7- 8,1

8- 8,0

9 - 7,8

10- 8,0

11- 8,0

12- 7,8

13- 7,6

14- 7,6

15- 7,8

16- 7,6

17- 7,5

18- 7,4

19- 7,6

20- 7,9

21- 7,9

22- 8,0

23- 8,1

24- 8,2 és innen vissza. Az egész út átlaga (49 km-en) 8,6 l/100 km mert a forgalom a városban torlódott.

Gyakorlatilag meleg időjárás mellett is 9 km kellett, hogy a fogyasztási átlag a minimumra csökkenjen. Télen ez nyilván hosszabb. Tehát mondhatom, hogy az én esetemben a "rövidtáv" legalább 9 km.

Link to comment
Megosztás:

ez a 2000es mennyi lóerős? gondolom nem ez van a gsi-k ben

nagyon gondolkozok, hogy mit kellene vennem.

szeretek stret racsingolni, erre jo lenne egy 3 ajtós.. de szeretek kirándulgatni, utazni stb, ilyenkor pedig a caravan lenne a jó...

3ajtósba talán elég lenne egy 1.6os se

de kombiba minimum 1.7td 1.8 2.0...

dieseltől félek, öreget tudnék csak venni, aztán kitudja milyen volt az autó előélete, és csak zubogna bele a pénzem...

benzinest meg ugyebár kissé drágább tankolni, mert azt szinte csak kútról tudom, a dieselt, meghát... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

728 km 46.3 literrel... azaz 6,4L/100km 60/40 E85/95 keverékből a seb.határokat betartva (ó.sz. 100km/h), de azért ha találkoztam még nálam lassabban haladóval :sowwy: , azért be-becsúszott a 120-ba... Most tiszta 95-t tankoltam, kiváncsi leszek, hogy alakult a fogyasztás, elvileg csökkenni kell. Meglátjuk...

Katalógus szerint a 1.8XE 90km/h-nál hasonlóan kortyolgat, mint a 1.4SE. Igaz lehet?

14se 9,1/5,5/7,1

18xe 9,4/5,3/6,9

20xev 10,2/5,8/7,2

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az x14nz 70% hosszú távokkal átlagban 90-110 tempó melett 6.3-at hoz rendszeressen, bár a 60 ló nem mindíg van agyon halyszolva :sowwy:

Én maximálissan meg vagyok elégedve vele, mivel nem vagyok surmóher, és tudom, hogy mi van alattam, tehát aki siet az hamarabb oda is ér, ha Isten és a Párt is ugy akarja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az x14nz 70% hosszú távokkal átlagban 90-110 tempó melett 6.3-at hoz rendszeressen, bár a 60 ló nem mindíg van agyon halyszolva :sowwy:

Én maximálissan meg vagyok elégedve vele, mivel nem vagyok surmóher, és tudom, hogy mi van alattam, tehát aki siet az hamarabb oda is ér, ha Isten és a Párt is ugy akarja :lol:

Szerintem teljesen normális a fogyasztásod. Nekem hasonló 60 lovassal 5 ajtósban éveken át ez volt az átlag fogyasztásom évi 30 - 40 ezer kilométer futás mellett.

Link to comment
Megosztás:

560/39=6,94 :lol:

Nagyjából ahogy számítottam. Nem is tudom mikor kezdődött már utoljára 6-ossal. :lol:

Ráadásul, az elején többet volt taposva, a végén pedig elég sokat dugóztam, és ugye benne volt még legalább 100 kilométer, amikoris a legkönnyebb és ekkor jobban is vigyázok a jobblábamra.

Nameg 1 mérés nem mérés., de bíztató hogy maradni fog 6,9 körül.

Úgyhogy már csak 100 kilót kell kidobnom és máris lenn vagyok 6 alján. :sowwy: (nembeszélve az egyéb dolgokról)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.