Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hy!

Kérdésem:Motorféknél is fogyaszt az astra??én ugy vettem észre hogy egy cseppet igen!mert a héten ugy mentem hogy motorfék helyett kinyomtam a kuplungot és gurultam és többet mentem el mint a multhéten!

Amugy lehúztam a kipuffgáz visszavezetőröl a csövet,tök jól megy most,indulásnál nem remeg!! :D

Mivel dieselnél gyakorlatilag a fordulatszámot a műszerfalon kívül egyáltalán nem használja semmi (nincs ECU) sztem annyi üzemanyagot ad, amennyire nyomod a pedált. Ha csak gurulsz vele felengedett gázpedállal, csak az alapjáratnak megfelelő üzemanyagmennyiséget kapja a motor.

Link to comment
Megosztás:

Alaphelyzetben levő gázpedálnál, motorfék üzemben, 2000-es 2500-as fordulatnál, gondolom sokkal többet fogyaszt, mintha csak úgy 950-es fordulattal ketyeg. Legalábbis a dieselnél, és a porlasztósnál. Az injektoros le tudja teljesen állítani a beköpködést.

Jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Alaphelyzetben levő gázpedálnál, motorfék üzemben, 2000-es 2500-as fordulatnál, gondolom sokkal többet fogyaszt, mintha csak úgy 950-es fordulattal ketyeg. Legalábbis a dieselnél, és a porlasztósnál. Az injektoros le tudja teljesen állítani a beköpködést.

Jól gondolom?

A dízelnél nem fojtószelepet nyitsz a gázpedállal hanem az adagolót szabályozod, a befecskendezési mennyiséget, tehát felengedett gázpedálnál alapjáratnak megfelelő mennyiséget adagol legalábbis a régi dízeleknél. A karburátoros Szamaránknál pedig elektronika zárta az alapjárati szelepet motorféknél s nyitotta kb. 1200 fordulat körül.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a 900-nak megfelelő üzemanyagmennyiséget adja a motornak.

Max az újabb dízeleknél zárja el a gázolajat mint a pumpe-düse-és, vagy a common-rail rendszereknél, mert azoknak az adagolása már elektromos vezérlésű ezáltal van lehetőség a teljez lezárásra,....szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kérdésem:Ha a tartalék üa lámpám már világit(tehát lassitásnál nem alszik el)akkor kb hány liter van még benne??

Hivatalosan a könyv szerint 100km-re elegendő. Én 50-et már mentem világító üa-lámpával, és még akkor is volt benne vagy 6L.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.