Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Na,nem bírtam kivárni hogy feküdjön a mutató,elmentem rátankolni :D . Az utolsó átlag 9.5l volt :D .Azóta mentem 147km-t (65km város,82km országút),9.75l-rel. Ez 6.6 literes átlag :D .Asszem érdemes lesz továbbra is visszafogni magam,bár jobb volt hallgatni a kipuff hangját,mint a téligumi dörmögését :) .

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kicsit sok a fogyasztásom mert az autót csurig tankoltam, majd mentem vele 160km-et leginkább városba kis távokat és a mutató a max-hoz képesti első vonal alatt van kb egy mutatónyival. Na ezt jól megfogalmaztam. :) Szerintetek sok ez a fogyasztás? Hol lehet azt megtudni hogy ezek az osztások mennyi benzint jelentenek és hogy mennyi benzin van benne hogyha már ég a lámpája? Ja az autó 1.4 16v.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kicsit sok a fogyasztásom mert az autót csurig tankoltam, majd mentem vele 160km-et leginkább városba kis távokat és a mutató a max-hoz képesti első vonal alatt van kb egy mutatónyival. Na ezt jól megfogalmaztam. :D Szerintetek sok ez a fogyasztás? Hol lehet azt megtudni hogy ezek az osztások mennyi benzint jelentenek és hogy mennyi benzin van benne hogyha már ég a lámpája? Ja az autó 1.4 16v.

Sztem tankoljj rá és számoldd ki. :) Akkor is csak jó közeli értéket fogsz kapni. Amúgy az üza szintmérő műszer nem éppen a legpontosabb, nálam legalábbis. :D

Link to comment
Megosztás:

Van vagy 100 többlet,de lehet akkor sokat mondtam. :)

Egy 1992-es gyártású C14NZ esetében így néznek ki az alapmodellek adatai:

3 ajtós: 930kg

4 ajtós: 960 kg

5 ajtós: 950 kg

Kombi: 995 kg

Egy 1992-es gyártású C16NZ esetében pedig így:

3 ajtós: 950kg

4 ajtós: 980 kg

5 ajtós: 970 kg

Kombi: 1015 kg

A két motor közötti különbség tehát 20 kg. A 3 ajtós és a kombi között pedig 65 kg van.

Link to comment
Megosztás:

Egy 1992-es gyártású C14NZ esetében így néznek ki az alapmodellek adatai:

3 ajtós: 930kg

4 ajtós: 960 kg

5 ajtós: 950 kg

Kombi: 995 kg

Egy 1992-es gyártású C16NZ esetében pedig így:

3 ajtós: 950kg

4 ajtós: 980 kg

5 ajtós: 970 kg

Kombi: 1015 kg

A két motor közötti különbség tehát 20 kg. A 3 ajtós és a kombi között pedig 65 kg van.

Mondtam hogy sokat mondok! :)

Link to comment
Megosztás:

jaj jovanmár kössetek bele ebbe is.... bár tápinak lehet lenne hozzászólása, a többletsuly elhelyezkedéséről stb... :)

egyébként a f...om kivan a kollégákkal, mert a kis 1.4esemnek mondanak oylan fogyikat(vidéken élünk) hogy 8 meg 9 liter, még az 1.6osra is 8 felett beszélnek...

és nem lehet nekik bemagyarázni, hogy én ha nem csapatni megyek ki akkor 6 literrel számolok...

multhéten is moziba voltunk, és mire hazaértem 250km volt a vége, ebből nagyrésze nyílt út, 30km város, 30km 130as tempóval, többi az ugy 80-110 között, és igy tankoltam valamivel több mint 15 litert... ez kb 6 l es fogyi...

bezzeg a 2000 es passatja ami 15 éves Hűtőmaszknélküli benzines az bezzeg kjön pályán 6 alatt...

és ha 160al jár csak akkor eszik 8 at... na persze persze

unom már...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.