Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nekem most 260Km és még 3/4-re most állt be a mutató.

Tesztelgettem már,hogy mennyire pontos a mutató,érdekes módon fél jelzésig nicns gond.Utána elég pontatlan.

Nálam megvan, hogy melyik osztásnál kb. mennyinek kell lennie, hogy a "normális" fogyasztást hozza. Első osztás 180-210km körül, fele 350km körül, alsó 450-500km és innen még van 150km hátra. :)

Igazából, hogy mennyire pontos engem nem is érdekel.

Link to comment
Megosztás:

800km? Nemrég meg valaki 1000-et írt... Hmm,és nekem nem kellett dízel semmi pénzért :) De ez van,egyszerűen nem bírom elviselni a dízelek hangját. (Tudom,zenét hangosra... :) )

Én is így vagyok vele mióta egyszer 1 hétig hajtottam egy dízel Fiatot.

Link to comment
Megosztás:

nekem szerintem nicns benne ez a sárga pilács, mert volt oylan, hogy egész nap ugy furikáztam, hogy már feküdt induláskor is a mutató, és ide oda kellett menni, de se kitankolni, se villogni nem villogott.

Az összeesküvés-elméletem szerint a Classicokból ezt is kispórolták, mert az elmúlt másfél esztendőben nekem sem volt hajlandó (egyszer sem) felvillanni.

Link to comment
Megosztás:

Az összeesküvés-elméletem szerint a Classicokból ezt is kispórolták, mert az elmúlt másfél esztendőben nekem sem volt hajlandó (egyszer sem) felvillanni.

Az enyimben világít a sárga ,ha kevés a benzin!

Amúgy mióta megvettem(feb 9.)mondjuk jórészt inkább országúti menet volt vele,Pestről haza(230km),

Debrecen(oda-vissza 110 km)rokonlátogatás vidéken és csak kevés városi menet én úgy számoltam,

hogy így kb.6,5-7 liter körül volt a fogyi .(1,6 16 V)

Link to comment
Megosztás:

Az összeesküvés-elméletem szerint a Classicokból ezt is kispórolták, mert az elmúlt másfél esztendőben nekem sem volt hajlandó (egyszer sem) felvillanni.

ez jo "összesküvés elmélet"

nekem két éve nem hajlandó villanni.

bezzeg abba a puritán kijelzőjű Se kombiba volt.

Link to comment
Megosztás:

Én nyáron átlagban hosszabb távon (min.30km-200km) 5,6 liter stabil átlagfogyasztással autózom! Az autó egy Astra F Classic 1.4 NZ. Télen is kijövök 5,8-ból vagy legfeljebb 6,2-6,3 rövidebb távon esetleg hegyes-dombos utakon. A fővárostól messze lakom, ezért enyi az eredmény.

Sokat használom a motorféket (nem idióta módjára pl. 70-nél 2-es...), nem állok a gázon, de azért próbálom lendületből tenni a haladást, ezzel a kocsival máshogy nem is megy, csak lendületből. 60LE és 103Nm elég szerény egy ekkora kasztniban, de legalább nem fogyaszt. Bár volt olyan időszakom, hogy nem néztem mit eszik, csak nyomtam,mint a süket, na akkor 7-8 liter átlagban.

Summa summárom, ha az emberek felérnék ésszel azt, hogy megfontoltan közlekedjenek, legalább +10-15 évig kitartana a kőolajvagyonunk, és sok kellemes utat tehetnénk meg ebből kedvenc Opelunkkal vagy mással!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.