Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nem feltétlenül, lásd pl. Japán márkák.Ha nem lenne a qva magas vám, mindenki olyan géppel rohangálna, mert meg tudná fizetni.

hahahahaha, anno 3 éve amikor rengeteget olvastam a Hondás fórumot ott ugy szidták a Nagy-Britanniában összerakott Civic-et mint nálunk az évi 5e Ft-os klubtagságit :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez a forum azonban nem errol szol, ezert nem folytatom az ervelest. Mindenki elgondolkodhat, es szamtalan peldat hozhat autos temakorbol, ami alatamasztja, hogy az autogyartok a profitmaximalizalas erdekeben egyre jobban kiaknazzak a vasarloi szokasok megvaltozasat.

Egy ideig. Azután az igények kielégítése átmegy igények teremtésébe és mégjobban felerősödik a profitmaximalizálás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ezt így elég nehéz megmondani. Nagyon sokmindentől függ.

Elvileg jobb hatásfokkal dolgozik, így nem is kellene hogy többet fogyasszon mint az nz.

Igen, az a megjegyzés lemaradt a kérdésemről, hogy "ha egyáltalán többet eszik".

Akkor elméletileg akár ugyanaz lehet a fogyasztás, csak jobb a hatásfok?

Nekem NZ evett már 8-at is városban, hűvösebb időben, nehéz jobb lábbal.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Kocsi vásárlásban voltam és az interneten láttam egy 22000km egy 1.4 sima 75LE benzines 2001-évjáratú astra caravánt...

Igaz már jó régen volt ez a hozzászólás...

Egy autónak sosem jó, ha sokat áll, ahogy írtad, kívül nagyon piszkos volt, de egyébként tök egyben volt, meg a kilóméter alapján nem igazán használták. Gondolom hamar kellett csapágyakat is cserélned. Nekem legalábbis ez volt, én is így vettem a Corsámat. Egy nőé volt, tök egyben, de alig használta. Gondolom a rendszernek is ki kell tisztulnia a sok állás után, valószínűleg az üzemanyagszintjelző is elhasználódott (oxidálódnak az érzékelők) az állásban annyira, hogy egy ideig nem fog pontos értéket mutatni. Néhányszor tele kell tankolni, hogy ismét rendesen mutasson (legalábbis nekem van egy ilyen elméletem, lehet, hogy hülyeség -a rókák majd megmondják :) ). Az én példámból tudok csak kiindulni, mert nagyon hasonlítanak a vásárlási körülmények (annyi, hogy nekem nem volt ilyen szervízkönyv). Eleinte, szinte bejáratósan kellett használni, meg jópár dolgot cserélni, de kb. 1 hónap gyakori használat után magához tért és azóta nagyon meg vagyok vele elégedve. Én csak bíztatnálak, hogy ha tényleg ennyire egyben van, ahogy írtad, akkor szerintem érdemes foglalkozni vele.

Link to comment
Megosztás:

Hüha, gondolom már rég eladták :omg:

Azért van olyan ember is, aki alaposan visszaolvas! :) B) És még szorgalmasan válaszol is :o

Hogy ne legyek teljesen off: én mostanában nem tudok fogyasztást mérni, mert a gyerek mindig lenullázza a napi számlálót, a másikat meg lusta vagyok feljegyezni :)

Link to comment
Megosztás:

Azért van olyan ember is, aki alaposan visszaolvas! :o B) És még szorgalmasan válaszol is ;)

Hogy ne legyek teljesen off: én mostanában nem tudok fogyasztást mérni, mert a gyerek mindig lenullázza a napi számlálót, a másikat meg lusta vagyok feljegyezni :)

:) nekem ez még friss jogsis koromból ismerős: mindíg lenulláztam, hogy ne lássák a szüleim mennyit mentem az autójukkal. Aztán édesapám felvilágosított, hogy nem baj, ha megyek vele, csak ne nullázzam le, mert elég kellemetlen meglepetés :D Ilyenek ezek a gyerekek... :omg:

Link to comment
Megosztás:

Apum tanácsára kipróbáltam eny NONAME kutat Kiskőrösön.Az eredmény, 6.9L/100km vegyesben.NEMSEMMI! :)

Noname kút+Shell Vpower 95, és 6.3L.Ennek jelentős része hosszútáv volt, de van egy olyan érzésem, hogy ma kisit lerontottam az átlagomat.

Hosszútáv volt, de Somogyi dombság, és ahol lehetett, ott 130 alá nem mentem! B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Drága astrám mindig meglep valamivel:

A mutatót nem nézem mert néha csal néha nem , végülis nem vittem el műszereshez...így a BC-re hagyatkozom az eddig pontos volt...eddig...

Most kiírja a megtehető Km-t mondjuk ma porzott a tank tankoltam 10 litert ami olyan 130 Km - re elég kb... 9.7 ír átlagfogyira a computer...

bementem melóba , onnan haza...összesen 8 Km... de a megtehető már csak 105 Km ... egyántalán nem hajtottam a gépet és eddig nem így számolt hanem majdnem 100%-osan pontosan...

:)

elegem van már ...

Link to comment
Megosztás:

Drága astrám mindig meglep valamivel:

A mutatót nem nézem mert néha csal néha nem , végülis nem vittem el műszereshez...így a BC-re hagyatkozom az eddig pontos volt...eddig...

Most kiírja a megtehető Km-t mondjuk ma porzott a tank tankoltam 10 litert ami olyan 130 Km - re elég kb... 9.7 ír átlagfogyira a computer...

bementem melóba , onnan haza...összesen 8 Km... de a megtehető már csak 105 Km ... egyántalán nem hajtottam a gépet és eddig nem így számolt hanem majdnem 100%-osan pontosan...

:)

elegem van már ...

Ez alapján halálpontosan nem érdemes számolgatni, mert a BC (Calinál legalábbis) mindig az utolsó 20km pillanatnyi fogyasztási adatait veszi alapul a megtehető távolság kiszámításához, tehát ha ezen a 8km-en spórolósan mentél, az nem számít annyira, ha ez előtte levő 12km-en meg hajtottad...

Amgy tapasztalatom szerint minél kevesebb üzemanyag van a tankban, annál pontosabb lesz a megtehető távolság kijelzése, nekem a BC jelenlegi 10.4 l/100km-es kijelzett átlagfogyasztásával szemben ~22liter üzemanyagnál még 300km-t írt, most meg, kábé 17l-nél éppen 174km-t megtehető távolságnak, és ez már sokkal pontosabb.

Ha bátor vagy akkormeg kanna benzin a csomagtartóba aztán go, én egyszer megcsináltam és úgy estem be a kútra hogy 1km volt a megtehető távolság... szóval ez alapján úgy érzem bízhatok a BC-ben.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy igazad van csak mint írtam eddig ez nem volt így, pontosan számolt és hagyatkozhattam rá... amúgy kanna mindig van nálam most is ez lesz amit írtál hogy megnézem meddig jutok el...

Ez alapján halálpontosan nem érdemes számolgatni, mert a BC (Calinál legalábbis) mindig az utolsó 20km pillanatnyi fogyasztási adatait veszi alapul a megtehető távolság kiszámításához, tehát ha ezen a 8km-en spórolósan mentél, az nem számít annyira, ha ez előtte levő 12km-en meg hajtottad...

Amgy tapasztalatom szerint minél kevesebb üzemanyag van a tankban, annál pontosabb lesz a megtehető távolság kijelzése, nekem a BC jelenlegi 10.4 l/100km-es kijelzett átlagfogyasztásával szemben ~22liter üzemanyagnál még 300km-t írt, most meg, kábé 17l-nél éppen 174km-t megtehető távolságnak, és ez már sokkal pontosabb.

Ha bátor vagy akkormeg kanna benzin a csomagtartóba aztán go, én egyszer megcsináltam és úgy estem be a kútra hogy 1km volt a megtehető távolság... szóval ez alapján úgy érzem bízhatok a BC-ben.

Link to comment
Megosztás:

Ez alapján halálpontosan nem érdemes számolgatni, mert a BC (Calinál legalábbis) mindig az utolsó 20km pillanatnyi fogyasztási adatait veszi alapul a megtehető távolság kiszámításához, tehát ha ezen a 8km-en spórolósan mentél, az nem számít annyira, ha ez előtte levő 12km-en meg hajtottad...

Amgy tapasztalatom szerint minél kevesebb üzemanyag van a tankban, annál pontosabb lesz a megtehető távolság kijelzése, nekem a BC jelenlegi 10.4 l/100km-es kijelzett átlagfogyasztásával szemben ~22liter üzemanyagnál még 300km-t írt, most meg, kábé 17l-nél éppen 174km-t megtehető távolságnak, és ez már sokkal pontosabb.

Ha bátor vagy akkormeg kanna benzin a csomagtartóba aztán go, én egyszer megcsináltam és úgy estem be a kútra hogy 1km volt a megtehető távolság... szóval ez alapján úgy érzem bízhatok a BC-ben.

Nekem a még hátralevő 22 km-ig tartott ki a .... bátorságom. Akkor már a benzinszintmutató rég ki volt feküve. De legalább tudom, hogy addig a határig bármikor elmehetek

Link to comment
Megosztás:

páran azt mondják, hogy a shellnél jobb az omw 95-öse

hát, engem nem győztek meg

több lett a fogyasztásom, lomhább a kocsi

úgyhogy váltok visszafelé kagylóra

Nem tudom, hogy hol tankoltál, de feltételezem, hogy az OMV-nél (nem OMW, az Ö-ről tüntek el a pontok, a fau maradt) tankolt üzemanyag is a MOL-tól származott, akárcsak a Shellé. Nem feltétlenül a benzinnel van a baj, lehet, hogy rossz benzinkutat választottál. A 95-ös oktánszámú benzinnél az OMV Carrera 95 és a Shell V-Power 95 adalékolása között viszont valóban különbség van, még ha a marketinganyagok hasonló előnyöket is sorolnak fel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.