Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az az A Corsa többet vinne, mint gondolnád. Idős autó, sok km... ezzel tisztában kell lenni.

Egyébként meg már szinte lehetetlen belőlük normális állapotút találni (főleg dízelből).

Mondtam hogy szerencsével. De még egy rosszabb állapotúra sem kellene szerintem havi 30nál többet költeni üzemanyagon kívül, akkor meg már jó.

De várom a számításodat, hogy mire is menne el az az évi 3-400.

Link to comment
Megosztás:

Számítások? Hmmmm...

Mondjuk az 1.5td corsával eljárnál 5L-ből (azért az se örökmozgó :rolleyes: ).

Az astrával eljárkálsz kímélőben 7L-ből. Ha havi 3000km-t mész,

ami ugye már elég sok, akkor az 60L üzemanyag mínusz.

Ez olyan 16500Ft-ot jelent (nem is kevés).

Viszont:

Második autón nista kötelező bónuszod... havonta min 4-5eFt kötelező.

súlyadó további kb havonta 1000Ft. Műszaki+zk csak a papír kb 1500Ft/hó

lebontva az évet. No, tehát csak a papírjai legalább 7e/hó.

Azt inkább nem is számolnám, hogy egy közel 20 éves td autóra mennyivel

több szervizet költenél, mint az astrádra. Szóval érzékelhető, hogy elveszik

a különbség, vagy ha nagyon szerencséd is van, akkor is csak minimális

marad, ami inkább csak statisztikai adat lehet... és ezért a statisztikáért

ülnél be egy jóval kényelmetlenebb, régi, "lepusztultabb" autóba? :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Számítások? ....

Kicsit lefelé kerekítettél, de kb jó. Szerintem nem lenne 5 mert városon kívül használnám 80-90%-ban, így a megtakarítás 20 felett lenne nem is kicsivel ha hozzávesszük azt is, hogy jelenleg 20 ft-al olcsóbb a gázolaj mint a 95. És nem is biztos, hogy tudok 95-el járni, akkor meg 40 ft. (Ja és olajat lehet tudnék okosba szerezni.)

Tehát papírokkal talán megmaradna 15-20 havonta, amit tényleg könnyű eltapsolni szervízre, de az is lehet hogy nem kell, és ha hosszabb ideig van meg, akkor mérséklődik az összeg. Szerintem 1-2 év alatt visszahozná az árát, de mint mondtam ez az éppen még nem jó kategória. Ha 10 körül fogyasztana az astra tuti belevágnék. így csak akkor érné meg, ha lenne autó ebben az árketegóriában, ami 3-3,5-el megelégedne.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit lefelé kerekítettél,

Azt még hozzá se vettem, hogy az életben semmi sem úgy sül el pénzügyi téren az autóknál, mint az előzetes

számítások, és ez általában költség oldalon realizálódik túlnyomórészt. :rolleyes:

Ja, és persze meg is kell venni az autót, átíratni, stb... szal ez a verzió felejtős asszem mindenképpen.

Link to comment
Megosztás:

pénzfogyasztás. :mellow:

picit beoffolok a vectra fogyijával... ha hajtom sem bírom 10 felé vinni... ez normális szerintetek? :lol:

múltkor az évnyitót megjártuk 7,8-as fogyival, közben meg olykor(többnyire) 150-160 volt a tempó. :rolleyes:

Mert az egy Opel! :unsure: :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem most 688/50 (7.2) lett. De nagyon nem értem, mert a mutató még nem feküdt, viszont volt már olyan, hogy nagyon próbáltam kifogyasztani és mikor már hosszú kilométerek óta teljesen lenn volt csak 47 ment bele. Az életben nem takoltam bele 50 litert, és első kattanásig ment mint mindig. Amúgy most lukoil 98 ment bele. Előzőleg shell100 volt. <_< Lehet tágított a tankomon. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hello hát nekem változó köszönhetően a rossz termosztátnak:S

tanulmányaim alapján ha nem melegszik fel hamar akkor addig kapja a dúsítást szal elvileg emiatt többet is eszik ha hideg az idő

10 litereket szoktam tankolni és olyan 150kmeket megyek vele1.4es 8 szelepes és ez vegyes fogyasztás hol 5be 50 hol 70 2be:D

egyébként ti hogyvagytok ezzel jo az ha 50el megy 5be??

nekem most R15ön 185/65 ös gumik vannak igy is simán remegés nélkül gurul pici pici gázzal 50et

Link to comment
Megosztás:

Most kaptam a hírt, hogy újra megengedik a nagyhatalmúak, hogy mezei regisztráltként beleláthassak, sőt belepofázzak a FÓRUMBA. Szóval akkor próbaképpen leírom ide az idei havi átlagos fogyasztásaimat.

Január...8,47l/100 km....1011km

Február...8,34................1470

Március...7,93.................1220

Április....7,82..................1939

Május....7,38..................1674

Én meg vagyok elégedve vele. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.