Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Előzetes kalkulációk a fogyasztásra:

Jelenleg 370 km van benne és az alsó osztáson van a szintjelző, innen még 150-et el szokott menni, és akkor kell olyan 45 körül belenyomni. Ez felfelé kerekítve már 9 lityis átlag lenne, de...

Amikor elhoztam akkor már az első osztáson volt és csak 100 km volt benne, pedig ott 200 fölött szokott lenni. Ennek két oka lehet: 1, az odaúton iszonyat dugóban kellett menni 2, ottani próbálgatások, programozás stb...

Hozzátartozik, hogy ezalatt a 270 km alatt bőven volt pörgetve, tehát most olyan 7,5 (+- 2-3 deci) körülre tippelném az átlagom ezzel a konstrukcióval úgy hogy nagyjából a korábbi vezetési stílusom marad.

De biztosat csak a következő telitanknál tudok mondani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az első telitankos adat: 600/43.7 -> 7.28 :unsure:

Jóval jobb, mint amire számítottam. Mivel még bőven a tesztelési fázisban volt az autó, így akár további 2-3 deci csökkenés is várható. Magyarul az átalakítás cseppet sem emelte a fogyit, sőt azonos vezetési stílus mellet még lehet, hogy csökkentette is egy kicsit. Ebben minden bizonnyal nagy szerepe van a jóval nagyobb kompressziónak.

Link to comment
Megosztás:

C14SE fogyiadatok:

Előző héten 5.1 volt a fogyi (Kkfháza - Budapest autópálya és 1,5 óra araszolás).

Városi használat 6.9 (napi 5-6 x 3 km rövidtávok).

160 - 200 km/h közötti "sietős" hosszútáv 9.2 (autópálya + 2 óra araszolás)

Link to comment
Megosztás:

C14SE fogyiadatok:

Előző héten 5.1 volt a fogyi (Kkfháza - Budapest autópálya és 1,5 óra araszolás).

Városi használat 6.9 (napi 5-6 x 3 km rövidtávok).

160 - 200 km/h közötti "sietős" hosszútáv 9.2 (autópálya + 2 óra araszolás)

Ezek telitankos mérések?

Nekem az életben nem evett 6,5 alatt az SE-vel, igaz 8 felett sem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
7.2 már 2Xra.V.mit nem csinálok jól.Lehet elbutul a gép? :unsure: :blink:

Ez gondolom az astrára.

A kis piros mennyit eszik?

Redinek lehet érdekes.

Hazafele az évzáróról mentem padlógázon 175km/h-át 5700-as fordulatszámon.

Nos ekkor a pillanatnyi fogyi 11 lityi volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Mert szerinted sok az 5,8l télen? :) Főleg úgy,hogy reggel és este is hagyom indulás előtt ketyegni,hogy melegedjen egy picit és nem nagymama tempóban közlekedem vele,ha üzemmeleg!

:) Nem osztottam kettővel! :lol:

(Furcsállottam is a magas értéket, de hogy egy kicsit gondolkozzak...?!)

Így máris diesel-es az adat! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.