Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Nekem legutóbb 7.2, szintén vegyesben, inkább tolva.

Már jó régen tudtam pontosan mérni, hogy mennyit tankolok :) , sajnos most rákényszerültem :) .

Pécs-Bp-Pécs (120-130-as tempóval a 6-oson, nem kevés előzgetéssel), a többi többnyire városi közlekedés. Összesen 815km, ehhez kellett 51,5liter, tehát 6,3liter/100km. Ilyen sok még nem volt :( . Eddig 6,1 volt a maximum. Valószínűleg közrejátszik az is, hogy most már a 195-ös bocskorok vannak rajta.

Link to comment
Megosztás:

Már jó régen tudtam pontosan mérni, hogy mennyit tankolok :) , sajnos most rákényszerültem ;) .

Pécs-Bp-Pécs (120-130-as tempóval a 6-oson, nem kevés előzgetéssel), a többi többnyire városi közlekedés. Összesen 815km, ehhez kellett 51,5liter, tehát 6,3liter/100km. Ilyen sok még nem volt :P . Eddig 6,1 volt a maximum. Valószínűleg közrejátszik az is, hogy most már a 195-ös bocskorok vannak rajta.

Bizony én is ilyet mértem legutóbb városban,bár nekem 205-ös papucsok vannak alatta!

Ma 4 személlyel meglepően jól ment Dezső :( !

Úgy előztem 5.-ben 120-nál,hogy én is csak lestem! :)

Link to comment
Megosztás:

Már jó régen tudtam pontosan mérni, hogy mennyit tankolok :) , sajnos most rákényszerültem :( .

Pécs-Bp-Pécs (120-130-as tempóval a 6-oson, nem kevés előzgetéssel), a többi többnyire városi közlekedés. Összesen 815km, ehhez kellett 51,5liter, tehát 6,3liter/100km. Ilyen sok még nem volt ;) . Eddig 6,1 volt a maximum. Valószínűleg közrejátszik az is, hogy most már a 195-ös bocskorok vannak rajta.

Ennyi volt az enyém is, amikor mentünk 1 hónapja Miskolc felé. Hegyek, előzés, tiporva... Csak az enyém bengás. :P

Ezen a héten így alakult a fogyi: 592km, 39.1L, azaz 6.6L, ebből 150km a 0-áson, többi Bp-en.

Filóztam egy kis ideig 1 hete, h megveszem Viktor Caliját, de ezek a fogyasztások nekem túl sokat jelentenek havi szinten, szóval marad a C14NZ. :)

Link to comment
Megosztás:

Na mostmár ebbe a topicba is bele tudok rondítani :)

Mióta melóba is kocsival járok, tudok fogyit mérni: 704km 45l benyával ~6.4l/100km. Ez 95%-ban hosszú távokon (napi 50km), naponta kb. 10km autópályával, ott 100-110 km/h sebességgel, 4 személlyel.

Link to comment
Megosztás:

Vpower 95, 585km@34.86L -> 5.95L/100km.

Ebből ~100km város, többi 0-ás, és 6-os, izmos előzésekkel. :)

Nagypapis, nyugis tempóban 5.5 alá simán le tudnék vele menni.

Nem rossz!

Az izmos előzésekhez tehettél volna idézőjelet :( ! Igaz, lol volt! ;)

Az egyik "kollégámnak" ilyen van Caravan-ban, ő 5 lityókkal elmegy (nyilván nagypapisan). :)

Link to comment
Megosztás:

Izmos a kocsihoz képest "izmos". :( Szóval, 120-ig 3-ban, meg ilyenek, hadd pörögjön a vas. 5500rpm még nem árt meg neki, meg kell kínálni, h kiégjen. :)

De így nyáron már csak városban is 7 alatt vok vele. Nézegettem mostanában új 1.7-es diesel H Astrát, de asszem az sem enne kevesebbet, sőt. Úgyhogy marad ez a gép. :)

Link to comment
Megosztás:

Izmos a kocsihoz képest "izmos". ;) Szóval, 120-ig 3-ban, meg ilyenek, hadd pörögjön a vas. 5500rpm még nem árt meg neki, meg kell kínálni, h kiégjen. :)

De így nyáron már csak városban is 7 alatt vok vele. Nézegettem mostanában új 1.7-es diesel H Astrát, de asszem az sem enne kevesebbet, sőt. Úgyhogy marad ez a gép. :(

Ahhoz, hogy eljuss vele A-ból B pontba, szerintem tökéletesen megfelel. Szép is, gazdaságos is, mi kell még? Én biztos nem cserélném le, hacsak rám nem szakadna egy bank :) . A dízel is csak addig gazdaságos, amíg occsóért van nafta, egyébként ugyanott vagy, mint a benzinessel. Az üzemanyag kb ugyanannyi, és a fogyasztás is hasonló. És akkor még nem beszéltünk a fenntartási költségekről!

Na, de hova is kalandozok?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Épp ma nézegettem a mutatót!

3/4-ig tankoltam a mutató szerint!Azóta elmentem 590km-t és most mutat 1/4 alatt egy picivel!

Ebből 80%város - 20% országút!

Nem számolgatom ki pontosan,mert az óra úgyis csal,de azé nem olyan rossz! :lol:

U.i.: főleg nem 205/50 R15 pacskerokkal! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Épp ma nézegettem a mutatót!

3/4-ig tankoltam a mutató szerint!Azóta elmentem 590km-t és most mutat 1/4 alatt egy picivel!

Ebből 80%város - 20% országút!

Nem számolgatom ki pontosan,mert az óra úgyis csal,de azé nem olyan rossz! :)

U.i.: főleg nem 205/50 R15 pacskerokkal! :lol:

Ilyenkor az vigasztal, hogy az enyém 220-nál csak 15 litert eszik. :) :)

Egyébként most 8.5 volt a városban, nemtom mi volt velem... :huh:

Szerencsére az autópálya jót tett neki... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ágyúgolyófutam fogyasztási adatai chippelt 1.9CDTI motorral, C Vectrával:

szerda: nem mértük pontosan, kb. 8 liter/100km (még nem verseny volt, de azért már sietősre vettük)

csütörtök: kemény m.o-i száguldozás, 10,5 liter/100km

péntek: lightosabb külföldi sietős autózás, 8liter/100km

szombat: versengés a Porsche-val, nagyon kemény száguldozás, 14liter/100km

Kb. 240l evo gázolaj lett elégetve a 4 nap alatt.

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Ágyúgolyófutam fogyasztási adatai chippelt 1.9CDTI motorral, C Vectrával:

szerda: nem mértük pontosan, kb. 8 liter/100km (még nem verseny volt, de azért már sietősre vettük)

csütörtök: kemény m.o-i száguldozás, 10,5 liter/100km

péntek: lightosabb külföldi sietős autózás, 8liter/100km

szombat: versengés a Porsche-val, nagyon kemény száguldozás, 14liter/100km

Kb. 240l evo gázolaj lett elégetve a 4 nap alatt.

:lol:

Fogyiban szerintem korrekt, inkább az a kérdés, hogy mennyit öregedett ez alatt a motor. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.