Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Meg kell nyomi az UNDO gombot. :) ;)

Az meg azért nem lenne jó, mert akkor meg nem ment és fűstölt is, kéken. Sz'al gondolom a fogyi akkor sem volt v.mi csúcs, sőtt ;)

De úgyis akarom oda vinni majd' kompresszió, meg csúcsok mérésére, akkor szólok nekik, h nem teljesen jó ez még.

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

437km és belefért 44,4 l benya

ennek nagyrésze pálya

Vasárnap 413km-re tankoltam 30.8Lityót, ez 7.45-ös fogyi. Ami érdekes, h ebből 200km pálya, 120-130km sebességgel (Gabi féle BC szerint), 100km főút, 90-100 között, és 100km város.

Gyanítom pályán elég sokat eszik 3000-3300-as fordulaton. Legközelebb csak főúton megyek, hátha lemegy 7 alá. :)

Link to comment
Megosztás:

Azért csodálkozok mert nekem átlagos van és átlagos használat és 7,6-ot eszik :)

Sógorom egyik ismerősinek is 1,6SI-je van és azt mondta 6,7 felé még télen se megy ;)

Úgy értettem, hogy a motor mellett rengeteg paramétere van az autónak ami befolyásolja a fogyasztást, nembeszélve a használat módjáról, és az egyes motorok közti különbségekről.

Pl: a caravan nehezebb 30-50 kilóval (úgytudom), ennélfogva többet is eszik, mint az 5 ajtós, főleg rövidtávoknál. De lehetne még nagyon sok különbséget hozni más autókhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Sógorom egyik ismerősinek is 1,6SI-je van és azt mondta 6,7 felé még télen se megy :)

Én is szeretem dícsérni az autómat... szóval szerintem az övé is eszik többet is, csak nem valja be. Tőlem is ha kérdik, mindig azt mondom, hogy 7 alatt, pedig bevallom, de csak neked, egyszer 8 felett is mértem. De soha nem vallanám be, mikor kocsiösszehasonlításról lenne szó... hiába, emberi gyarlóság.

De ha meg akarod nyugtatni magad, a hétvégén ültesd be az asszonykádat az autóba, és menjetek el egyet kirándulni, lehetőleg az ország másik felébe, de legalább két-háromszáz kilométert tegyetek meg oda-vissza. Mond azt neki, hogy ez jutalom... nem kell bevallani, hogy ez tulajdonképpen fogyimérés ;) . Ja, ne menjetek nagyvárosba és ne autópályán száguldozzatok. Pl. meg lehet nézni milyen a Balaton magas vízállásnál ;) .

Teletank elinduláskor, teletank érkezéskor és GARANTÁLOM, hogy 5.x lesz a fogyi... megnyugodtál, na meg lett egy szép hétvégétek is. Megfontolandó!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Írtam már egyszer,hogy sokáig Szlovákiában tankoltam,és mindíg mértem a fogyit.Tartósan 6.3-at evett! ;) Én 20km-ről járok melózni,egyharmad város ,kétharmad országút.Országúton 90-100-as tempó,városban sem vigéckedtem.Jó egy éve már nem éri meg kint tankolni,azóta Shell 95-össel járok,a fogyim nem megy 6.8 -alá.A vezetési stílusom nem változott,tehát a magyar benyából többet eszik! :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Főút, 90-et betartva, nem pattogva. Akkor ehet 6 körül, vagy alatta. De ha van benne pálya, vagy város, akkor felejtő a 7 alatt is. ;)

Főút, 90-et betartva, nem pattogva. Akkor ehet 8 körül, vagy alatta. De ha van benne pálya, vagy város, akkor felejtő a 9 alatt is. ;) ;) :)

Ja, színtiszta Jet 95-ös!!! MOL -3Ft/l

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Én is szeretem dícsérni az autómat... szóval szerintem az övé is eszik többet is, csak nem valja be. Tőlem is ha kérdik, mindig azt mondom, hogy 7 alatt, pedig bevallom, de csak neked, egyszer 8 felett is mértem. De soha nem vallanám be, mikor kocsiösszehasonlításról lenne szó... hiába, emberi gyarlóság.

De ha meg akarod nyugtatni magad, a hétvégén ültesd be az asszonykádat az autóba, és menjetek el egyet kirándulni, lehetőleg az ország másik felébe, de legalább két-háromszáz kilométert tegyetek meg oda-vissza. Mond azt neki, hogy ez jutalom... nem kell bevallani, hogy ez tulajdonképpen fogyimérés ;) . Ja, ne menjetek nagyvárosba és ne autópályán száguldozzatok. Pl. meg lehet nézni milyen a Balaton magas vízállásnál ;) .

Teletank elinduláskor, teletank érkezéskor és GARANTÁLOM, hogy 5.x lesz a fogyi... megnyugodtál, na meg lett egy szép hétvégétek is. Megfontolandó!!!!!!

Én majdnem csak hosszútávra használom ;) Annyi város van benne ami útba esik. Egy szülőlátogatás 230km oda vissza 2 hetente megjárom és idáig 7,6 volt a fogyi így.Akkor mi lenne ha városba használnám :)

Link to comment
Megosztás:

.Jó egy éve már nem éri meg kint tankolni,

Neked akkor Győrből már nem éri meg. Én ha Komáromban járok akkor mindíg átmegyek van egy REAL kút a város szélén ott lehet forinttal is fizetni és jól váltanak (6.4).

Így legutóbb 248Ft-ért tankoltam és tényleg jobban megy töle a kocsi mint a magyar benyától.

Az árkülönbözet már tényleg nem olyan nagy de minősége jobb.

Ha a valutaváltóban venném a koronát (7.1) még talán drágább is lenne kint de így még megéri :)

Link to comment
Megosztás:

Én majdnem csak hosszútávra használom ;) Annyi város van benne ami útba esik. Egy szülőlátogatás 230km oda vissza 2 hetente megjárom és idáig 7,6 volt a fogyi így.Akkor mi lenne ha városba használnám :)

Városban 9L tök normális fogyi egy 1.6-os benyás géptől.

Link to comment
Megosztás:

Na jó de akikkel beszéltem és a Népitéleten is 7 lityis átlagokat olvastam.Ha használnám városba akkor nekem igencsak 8 felett lenne az átlag

Nyugi az enyém is ennyit eszik, városban 8 körül nyáron, most hidegben van amikor 10-et is, országúton pedig a 6-hoz közelít, meg pályán 120-130-as tempónál is.

Link to comment
Megosztás:

Na jó de akikkel beszéltem és a Népitéleten is 7 lityis átlagokat olvastam.Ha használnám városba akkor nekem igencsak 8 felett lenne az átlag ;)

Látod powerupnak is 6,8 :)

Leírhatom én is, h 5.5-öt fogyaszt, de attól még nem fog annyit enni. ;)

Városban 7 litert egy dízel gép eszik. Vagy egy 1.3-as Suzuki, mert az 780kg. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az tény, hogy az enyém fogyasztott 5.3 -at. Dokumentálni is tudom:

bizonyíték

Akkor 6,79 az átlagod ami nekem 7,6.Mert én teletanktól ürestankig mérem és megint teletank.Nem nézek rövidtávokat.Hanem nagy átlagot ;)

Spurit dobok majd én is bele.De ezt még kikocsikázom ami most benne van sima Shell euro95,hogy legyen nagyából viszonyítás :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor 6,79 az átlagod ami nekem 7,6.Mert én teletanktól ürestankig mérem és megint teletank.Nem nézek rövidtávokat.Hanem nagy átlagot :)

most komolyan 10-15 éves, erősen igénybe vett mechanikai szerkezeteket, meg ilyenolyna állapotban lévő kábeleket jeladókat és két különféle embert (vezetési stilus, suly stb) próbálsz meg összehasonlítani?? ;)

Link to comment
Megosztás:

most komolyan 10-15 éves, erősen igénybe vett mechanikai szerkezeteket, meg ilyenolyna állapotban lévő kábeleket jeladókat és két különféle embert (vezetési stilus, suly stb) próbálsz meg összehasonlítani?? ;)

Nem hasonlítottam mivel ha minden ugyanolyan állapotba lenne és ugyan az a vezetési stilus lenne akkor se lehet egy 1,4 és egy 1,6-ost összehasonlítani.Csak konstatáltam magamban,hogy akkor nem biztos hogy kell panaszkodnom.

:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.