Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Érdeklődnék :blink:

olajban nagyon favorizálva van a Metabond.

Üzemanyag adalékban miért nincs?( METABOND Megalene )

A metabond oldalon a spurihoz hasonló leírás van róla. :rolleyes:

Ez jó kérdés! Most utánaszámolva még olcsóbb is. Ami talán macera az a pontos adagolás (20 majd 10ml tankolásonként) Ehhez már injekciósfecskendő kell kimérni.

Én még anno(vagy 8 éve) 2T wartburgnál próbáltam de nem hozott semmi érezhető javulást. Lehet érdemes lenne kipróbálni most az opelbe is ;)

Van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Ez jó kérdés! Most utánaszámolva még olcsóbb is. Ami talán macera az a pontos adagolás (20 majd 10ml tankolásonként) Ehhez már injekciósfecskendő kell kimérni.

Én még anno(vagy 8 éve) 2T wartburgnál próbáltam de nem hozott semmi érezhető javulást. Lehet érdemes lenne kipróbálni most az opelbe is :rolleyes:

Van valakinek tapasztalata?

Pontos adagolás egyszerű. Kupak skálázott.

Link to comment
Megosztás:

Te már próbáltad?

Aha. Fogyasztáscsökkenést nem tapasztaltam.

Több típusú autómba próbáltam: Wartburg 1,3 ;Suziki Swift 1,3 ; Opel Astra 1,4 16V

Az utóbbi kettőnél akkor kezdődtek a problémák és fogyasztás növekedés is.

De nem hiszem, hogy az adalék miatt. Inkább ahogy vezetek, sőt rövidtávokat.

Link to comment
Megosztás:

Aha. Fogyasztáscsökkenést nem tapasztaltam.

Több típusú autómba próbáltam: Wartburg 1,3 ;Suziki Swift 1,3 ; Opel Astra 1,4 16V

Az utóbbi kettőnél akkor kezdődtek a problémák és fogyasztás növekedés is.

De nem hiszem, hogy az adalék miatt. Inkább ahogy vezetek, sőt rövidtávokat.

Hát ez nem jó tapasztalat.És mi van ha attól van a probléma :blink:

Olvastam régebben vmilyen újságban hogy sok adaléknak nem hogy pozitív de hosszú távon kimondottan negatív hatása van persze ez lehet hülyeség. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nem jó tapasztalat.És mi van ha attól van a probléma :blink:

Olvastam régebben vmilyen újságban hogy sok adaléknak nem hogy pozitív de hosszú távon kimondottan negatív hatása van persze ez lehet hülyeség. :rolleyes:

Biztos, hogy nem mindegyik adalék jó.

Most meglett a hibám végső oka is. A szívósornál falsot szívott.

Szerelőm jól megcsinálta. Dícséret neki!

Egyből telitankoltam.

Kíváncsi leszek így a figyira.

Aztán beszerzek spurit.

És úgy is kiváncsi leszek.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy nem mindegyik adalék jó.

Most meglett a hibám végső oka is. A szívósornál falsot szívott.

Szerelőm jól megcsinálta. Dícséret neki!

Egyből telitankoltam.

Kíváncsi leszek így a figyira.

Aztán beszerzek spurit.

És úgy is kiváncsi leszek.

És mennyibe fájt ha nem titok? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma volt egy kis országúti furikázás... csak 60 km... arra elég volt, hogy a BC szerint 7.9-ről 7.4-re essen vissza a fogyim...

Ha mindig egyenletesen lehetne haladni! :rolleyes:

Ja, mióta van BC-m, azóta kicsit már változott a vezetési stílusom... kicsit takarékosabb vagyok!

Na, én ezért nem akarok ilyen BC-t ;) Mert akkor állandóan azt figyelném, és nem az utat :blink:

Link to comment
Megosztás:

Azért néha az utat is figyelem... viszont kezdem jobban megtanulni a kocsit, fogyasztásilag... épp ideje. :)

Szóval nekem hasznos a fogyasztásra!

Nekem is, pedig még az őskorban voltam kezdő. A legutóbbi 4 hónap tapasztalata alapján mondom, hogy aki fogyi figyelésre adja a fejét, a legjobb, ha nem a pillanatnyi fogyit nézi, hanem az átlagot. Namármostan, ha elindulok és mondjuk az átlagom (az addigi) 8,7 volt. akkor figyelem, hogy az ha lehet csökkenjen. Mire beérek a munkahelyre le tudok faragni 4-5 tizedet. Igaz egy újraindítás mindíg legalább 1 tizeddel emeli az átlagot. Utána igyekszem ezt ledolgozni. Jó játék!

Ha jön egy nagyarcú, én meg nem szeretem a nagyarcúakat, akkor bizony az belekerül nekem néha fél liter + átlagfogyasztásba! Kedhetem előlről a spórolást. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mire lettél figyelmes?

Mit csináltál rosszul elötte?

Mi az amit azóta csinálsz?

Érdekelne.

Igazából csak annyit csinálok, hogy ha nincs forgalom, akkor szépen beállok egy bizonyos gázpedál állásra, és így megyek városban 55 körül. A másik, hogy ha esetleg utolérek valakit, akkor szép nyugodtan leveszem a lábam a gázról, és mocifék.

És ha néha kicsit elszállok, akkor országúton korrigálok a fogyin! Vagyis összességében kisebbre faragom a jobb lábam!

Link to comment
Megosztás:

Igazából csak annyit csinálok, hogy ha nincs forgalom, akkor szépen beállok egy bizonyos gázpedál állásra, és így megyek városban 55 körül. A másik, hogy ha esetleg utolérek valakit, akkor szép nyugodtan leveszem a lábam a gázról, és mocifék.

És ha néha kicsit elszállok, akkor országúton korrigálok a fogyin! Vagyis összességében kisebbre faragom a jobb lábam!

Ezt meg lehet BC nélkül is :)

Link to comment
Megosztás:

budaörsi agip 241-el baromi jó ár. Ma épp megyek is arra.

Valaki tankolt már ott? Ha nagyon szar a benzin akkor inkább elkerülöm.

1x. Anno filóztam, h kiborítom a gépből, dadogott, fulladt, iszonyat xar volt. Aztán toltam hozzá 98-ast.

Ez már vagy 4-5 éve volt, de azóta sem tankolok Agipnál, meglátni, és megutálni egy pillanat műve volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt láttátok már:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/benzinhiena

Az oldal működött már régóta de most átvette a totalcar.

budaörsi agip 241-el baromi jó ár. Ma épp megyek is arra.

Valaki tankolt már ott? Ha nagyon szar a benzin akkor inkább elkerülöm.

Szerintem ez az Agip-s ár hülyeség, mindennap ott megyek el előtte, feltűnt volna. Egyébként is hibás más is, pl. a börsi Metróra 257,8-t ír, tegnap du. tankoltam ott 251,3-ért.

Mindegy, ma megnézem az Agip-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.