Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Akkor neked a műszerrel vagy a jeladóval van bajod, én mindig csak egy kattanásig tankolom és akkor is szépen 52-re áll be. Szal nézd meg hogy egy kattanásnál hol van és akkor tudsz viszonyítani, hogy mennyit csal - persze simán lehet hogy nem lineáris a csalás és akkor mind1. A lényeg, hogy ennyire akkor sem szabad teletölteni.

Nekem volt olyan, h kattanás után 7L ment bele. Az pedig maximum 45L. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztás:

Fél tank benya városban használva ment el, a másik fele meg az évnyitóra menet és haza... vagyis visszafelé Törökszentmiklósig volt elég...

580 km --> 43 Liter ment bele ==> 7,41 L/100 km

Mostmár műkszik a Futó Gabi BC-je... jelenleg 6 L/100 km-s átlagfogyit mutat... mostmár sajna városi utak következnek, szóval fog ez még jóval fentebb is menni.

Link to comment
Megosztás:

Na az is lehet befolyásoló. Október óta nem volt ellenőrizve. Bár nem látom laposnak a gumikat.

Viszont nekem az autó hideg motornál, mikor meg kell állnom, leáll. Utánna meg kicsit dadogva, erőlködve megy egy darabig. Aztán meg minden rendben.

Szerintem ennek az oka is benne van a fogyasztásomban.

2 tizedet nem látsz meg a keréken, 3-at talán, ugyanakkor az már komolyan hat a fogyasztásra, nem beszélve a kocsi stabilitásáról. Világért sem állítom, hogy ez a bajod, de nem árt megnézni!

A motorleállásodhoz hasonló jelenség okán nekem két hónapja "lambada szonda" cserére be kellett vonulnom a kórházba, akarom mondani a szervízbe. Nekem is megugrott a fogyim 11 literre, ami most csere után csak 8,5. Gyári lambada beszerelve 42k. (Smile)

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

2 tizedet nem látsz meg a keréken, 3-at talán, ugyanakkor az már komolyan hat a fogyasztásra, nem beszélve a kocsi stabilitásáról. Világért sem állítom, hogy ez a bajod, de nem árt megnézni!

A motorleállásodhoz hasonló jelenség okán nekem két hónapja "lambada szonda" cserére be kellett vonulnom a kórházba, akarom mondani a szervízbe. Nekem is megugrott a fogyim 11 literre, ami most csere után csak 8,5. Gyári lambada beszerelve 42k. (Smile)

Úgy legyen! Nem szeretnék 50k felett fizetni.

A gumit ma megnézetem. Köszi a tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten volt egy kis tavasz, meglátszott a fogyasztásban is:

27l/440km = 6,1

Leginkább országút, megszokott 120-as tempó :blink: Mol 95-ös + spuri

Eddig rövid utak + hideg miatt nem nagyon volt 7 alatt...

Hú de örülnék egy ilyen fogyinak :rolleyes:

Spuri nállad mennyit számít?

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten volt egy kis tavasz, meglátszott a fogyasztásban is:

27l/440km = 6,1

Leginkább országút, megszokott 120-as tempó :blink: Mol 95-ös + spuri

Eddig rövid utak + hideg miatt nem nagyon volt 7 alatt...

Ma kirándultunk, dimbes-dombos Vértes és Dunakanyar, félúton Tát-ig 6,7 átlag, visszafelé már sötétedett és sötétben többet fogyaszt, ezért 7 lityis átlagot mért a BC. Ez nekem csudajó az utóbbi 3 hónap 8,5-ös átlagához képest. Igaz nem sok városi volt benne, és max 100 itt-ott. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hú de örülnék egy ilyen fogyinak :rolleyes:

Spuri nállad mennyit számít?

Minimum fél litert jelent, de nekem eddig sem volt valami nagy étvágyú az autóm. Flakon felirata szerint 8-12% fogyi csökkenés...

Én 1500-ért veszem. Az elvileg 250L benyához elég: kb. 6Ft plusz. 250 forintos benzinnél ez 2,6%. Ennél biztosan nagyobb a fogyasztáscsökkenés.

Szerintem a magyar benzinen érdemes javítani vmivel. Valaki fejtegette, hogy a 95-ös oktánszáma itthon 91 körül van...

Link to comment
Megosztás:

Minimum fél litert jelent, de nekem eddig sem volt valami nagy étvágyú az autóm. Flakon felirata szerint 8-12% fogyi csökkenés...

Én 1500-ért veszem. Az elvileg 250L benyához elég: kb. 6Ft plusz. 250 forintos benzinnél ez 2,6%. Ennél biztosan nagyobb a fogyasztáscsökkenés.

Szerintem a magyar benzinen érdemes javítani vmivel. Valaki fejtegette, hogy a 95-ös oktánszáma itthon 91 körül van...

És szerinted nem jobb pld a vipower mint normál + spuri? Vagy ez hülyeség :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mindenki maga dönti el, hogy neki mi jó...

Én Vipovertől olcsóbban kihozom a benyát, ráadásul a Spuri-nak elég jó "mellékhatásai" vannak.

víz diszpergálása, plusz kenés, tisztítás ...

Csak érdeklődök hogy mit érdemes :rolleyes: Én most vipowert tankoltam csak az a baj hogy nem azonosak a körülmények de kiváncsi leszek a fogyasztásra :blink:

Aztán majd spurizok is egyet ;)

Link to comment
Megosztás:

Érdemes több tankolást megtenni mindkét módszerrel, akkor tudsz majd jobban viszonyítani.

Egy flakon Spuri egyébként is 5 tankoláshoz elég.

SZVSZ a kutakat is érdemes megválogatni, hogy hol tankolsz, mivel ki vannak adva alvállalkozónak, ott meg már embere válogatja, hogy mit csinál a benyával...

Egyik barátom "neves" kútnál tankolt 95-öst. Sráct szólt neki, hogy inkább tankoljon 98-ast. Ő azt hitte szívatni akarja. Kb 10 Km után kocsi leáll, utána irány kókler szerelő, aki a kocsit szétbarkácsolni tudta, össze már nem. Négy hónap és három autószerelő után sikerült kicserélni a benyaszűrőt... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Minimum fél litert jelent, de nekem eddig sem volt valami nagy étvágyú az autóm. Flakon felirata szerint 8-12% fogyi csökkenés...

Én 1500-ért veszem. Az elvileg 250L benyához elég: kb. 6Ft plusz. 250 forintos benzinnél ez 2,6%. Ennél biztosan nagyobb a fogyasztáscsökkenés.

Szerintem a magyar benzinen érdemes javítani vmivel. Valaki fejtegette, hogy a 95-ös oktánszáma itthon 91 körül van...

Hol sikerült ennyiért spurit venni?

Fehérváron ahol venni szoktam folyamatosan emelik.

Amióta használom kb fél éve így megy az ára:

1800

1850

1900

1980

Mondtam a boltosnak 2000 fölé megy nem veszek többet! (dehogynem csak hátha így nem emeli tovább az árat :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Érdemes több tankolást megtenni mindkét módszerrel, akkor tudsz majd jobban viszonyítani.

Egy flakon Spuri egyébként is 5 tankoláshoz elég.

SZVSZ a kutakat is érdemes megválogatni, hogy hol tankolsz, mivel ki vannak adva alvállalkozónak, ott meg már embere válogatja, hogy mit csinál a benyával...

Egyik barátom "neves" kútnál tankolt 95-öst. Sráct szólt neki, hogy inkább tankoljon 98-ast. Ő azt hitte szívatni akarja. Kb 10 Km után kocsi leáll, utána irány kókler szerelő, aki a kocsit szétbarkácsolni tudta, össze már nem. Négy hónap és három autószerelő után sikerült kicserélni a benyaszűrőt... :rolleyes:

Valahogy össze kellene az ilyen kutakat gyűjteni.Após jelöltemék is hasonlóan jártak picit vizezett volt a benya :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hol sikerült ennyiért spurit venni?

Fehérváron ahol venni szoktam folyamatosan emelik.

Amióta használom kb fél éve így megy az ára:

1800

1850

1900

1980

Mondtam a boltosnak 2000 fölé megy nem veszek többet! (dehogynem csak hátha így nem emeli tovább az árat :blink: )

Neked is működik? Mit veszel észre? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.