Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

azért 4.ikben mérik, mert ott elvileg 1:1 az áttétel. és igy jön ki valós érték

Nálam speciel 4.-ben 0,88 ami elég távol van az 1-től. Különben nem csak elvileg kell megadni a komputernekaz áttételt, hanem konkrétan is, és akkor az valós értéket mér! :)

Azért ehhez az áttételhez a kihajtó végáttételt ne felejtsétek már el hozzászámolni!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Azért ehhez az áttételhez a kihajtó végáttételt ne felejtsétek már el hozzászámolni!!! :D

És akkor mit kezdjek vele? (Annyit én is tudok, hogy a teljesítmény milyen képlet alapján számítható.)

Mi nem számolunk semmit, az a mérést végző dolga. Ő pedig azt megtette.

Én csupán a kocsim teljesítmény mérésének itt közzétett eredményének egyik értelmezési szempontjára merészkedtem eredetileg felhívni a becses figyelmeteket. Azért tettem ide fel, mert ketten kérték.

Most pedig egymás után jelentkeznek a tanár urak. :)

Link to comment
Megosztás:

És akkor mit kezdjek vele? (Annyit én is tudok, hogy a teljesítmény milyen képlet alapján számítható.)

Mi nem számolunk semmit, az a mérést végző dolga. Ő pedig azt megtette.

Én csupán a kocsim teljesítmény mérésének itt közzétett eredményének egyik értelmezési szempontjára merészkedtem eredetileg felhívni a becses figyelmeteket. Azért tettem ide fel, mert ketten kérték.

Most pedig egymás után jelentkeznek a tanár urak. :)

Szerintem senki nem vonta kétségbe a mérés hitelességét, mintössze a mérés menetéről volt eszmecsere. :D

Én pl. köszi hogy felraktad az erdményt, kíváncsi voltam.

Link to comment
Megosztás:

És akkor mit kezdjek vele? (Annyit én is tudok, hogy a teljesítmény milyen képlet alapján számítható.)

Mi nem számolunk semmit, az a mérést végző dolga. Ő pedig azt megtette.

Én csupán a kocsim teljesítmény mérésének itt közzétett eredményének egyik értelmezési szempontjára merészkedtem eredetileg felhívni a becses figyelmeteket. Azért tettem ide fel, mert ketten kérték.

Most pedig egymás után jelentkeznek a tanár urak. :D

Most mit kell sértődösködni??? :)

Én csak arra a mondatodra reagáltam, hogy 4.-ben 1:1 az áttétel. S ez nem így van. Közel sem.

Dehát nem muszáj megérteni.

Link to comment
Megosztás:

Még egy pozitívum spuriról:

Kollégám Astra 95 C14NZ most volt zöldkártyán. Már pár hónapja használja a spurit és most is volt a tankban.

Mért eredmény

CO 0,00

Mind alapjáraton mind emelt fordulaton. Néztek is rendesen mert már 100ekm felett van a gép.

Szóval lehet valami abban a katalizátor hatásban is.

Most azért parázik, hogy majd a rendőrök szívóznak vele mert azt hiszik csak poén ez a zöldkártya.

Link to comment
Megosztás:

45liter 580km csak Budapest 7,8lityó/100km.

most vpower95öst tettem bele. a havas úton nem volt alkalmam kipróbálni, hogy jobban megy-e. de elindulás könnyedebb vele, mint előtte. meg amúgy mindent könyedebben vesz a motor. ami feltünő, hogy halkabb lett az alapjárat, ha kivülről hallgatom. tök kulturált lett a járása. akkor ezek szerint előtte csattogott a ratyis magyar benyától :) és alacsony fordulaton mérséklődött a ciripelő hang. persze lehet hogy ezt csak bebeszélem magamnak, de hogy kivülről hallgatva finomabb lett, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Jöttem megint dicsekedni : teli tankból ott tartok most hogy 285km -ent mentem el és kezdek a pirosba bele érni 1-2 mm mulva.nem is számolok utána ez milyen fogyasztás.

Most akkor mi is van ezzel a TEC2 műszerrel? mindenki ajánlotta hogy vigyem arra a vasat de csak egy valaki mondott konkrét helyet?! ha az elsö opel márkakereskedést felhivom ami közel esik hozzám akkor ott is 5-8 Ft ez a vizsgálat vagy ott a szokásos dupla vár rám szerintetek?

na ahoj

Link to comment
Megosztás:

Jöttem megint dicsekedni : teli tankból ott tartok most hogy 285km -ent mentem el és kezdek a pirosba bele érni 1-2 mm mulva.nem is számolok utána ez milyen fogyasztás.

Most akkor mi is van ezzel a TEC2 műszerrel? mindenki ajánlotta hogy vigyem arra a vasat de csak egy valaki mondott konkrét helyet?! ha az elsö opel márkakereskedést felhivom ami közel esik hozzám akkor ott is 5-8 Ft ez a vizsgálat vagy ott a szokásos dupla vár rám szerintetek?

na ahoj

Hívj fel pár márkaszervizet és kérdezz rá, ha jól tudom 5e.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor mi is van ezzel a TEC2 műszerrel? mindenki ajánlotta hogy vigyem arra a vasat de csak egy valaki mondott konkrét helyet?! ha az elsö opel márkakereskedést felhivom ami közel esik hozzám akkor ott is 5-8 Ft ez a vizsgálat vagy ott a szokásos dupla vár rám szerintetek?

Márkaszervizben nem tom mennyi, kérdezd meg uhuhut.. nemtom merre vagy pesten, de esetleg kérdezd meg őket. most nézem, kint van a tech2,meg az ár is.. mondjuk anno nekem 3ezret mondtak.. háát..

igaz én nem annyira bizok bennük.. azt az ingyenes vizsgálatot megcsináltattam, azzal nem volt gond, elég figyelmesek voltak. aztán Sz.Gab szabin volt amikor beütött egy kis gikszer. ki lett cserélve náluk a mocitartó bak.. igaz ez nem az ö hibájuk valszeg, de ratyi lett az utángyártott bak. rezeg a kocsi mint állat.. de diagnosztikát csak nem rontják már el? :)

Persze csak ha márkaszerviz jóval drágább.. ha nem, én uhuhuékhoz mennék :D ha olyan a szerelőbrigád,mint a régi helyén, akkor értik a dolgukat...

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén tankoltam, és a fogyaszás 6,4 l/100 km. 1.6-os motor, télen! Meg vagyok elégedve vele. Igaz, hogy nem városi viszonylatban megy a gép, de nem is nagy távolságokon közlekedek vele. (egyhuzamban kb. 20 km).

Másik: Az igaz, hogy magyarországon a kutakra a MOL szállítja az üzemanyagot? Mindegy hogy hol tankolsz, mindenképp MOL benzinnel mész?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.